Kupovina Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by apdejt, Feb 20, 2009.

  1. selvin

    selvin Moderator

    Upravu si Reznor, 530 je u katalogu, znaci 5% je popust na njeg.
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  4. Stig L Stoner

    Stig L Stoner Novi član

    Sretno za zvjerkicom. Uvjek sam bio skeptican prema Acer-u, iako licno ne mogu da se sjetim da je neko od poznanika imao problema sa njima u zadnjih godinu dana. Acer-u ocito godi ovaj entry level u kojem uzimaju dobar dio kolaca velikim imenima. Gledam odlican feedback od korisnika, Acer-u PALAC GORE za odradjen posao!

    PS. Amazon ga prodaje po toj cijeni, gdje si napravio tako dobar deal kod nas?
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja sam uvijek skeptican prema Acer-u, i to s razlogom. U biti jedina mana ovog brenda je slabija kvaliteta izrade kucista, dok za ostalo nemam vecih zamjerki. Nadam se da ce me ovaj model sluziti bolje od nesretnih prethodnika.

    Ovaj sam konkretno kupio u Beogradu. Bio bi jos jeftiniji da sam trazio povrat PDV-a, ali mrsko mi se s tim zezati. Za neku normalnu cijenu (do cca 600KM) bi svakom preporucio kome je ultrabook preskup, a netbook premal.
     
  6. neko

    neko Aktivista

    do 1700KM, nov, sa sto duzom garancijom i za igranja svih novih igara, jel' moguce izvesti to?
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ne koliko ja znam, za igre treba mnogo vise novca.
     
  8. rama

    rama Aktivista

    Treba da igraš na najvišoj rezoluciji sa maksimalnim detaljima dok u pozadini radiš nekakve obrade filmova. Za neke osrednje rezolucije i osrednje detalje se može kupiti laptop za te pare. Ja sam igrao na Tošibi staroj 3 godine sa ati radeon 3650 90% igara.

    Opet je pitanje koju vrstu igara igraš i sa kojim detaljima?
     
  9. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Lenovo Y580 (M772DGE):

    799 eura vani, sjajna cijena za sjajnu masinu, ali tesko ces ga kod nas naci.

    Ja mozda zamjenim svoj ovim, iako i nemam jos neke potrebe za zamjenom (i5 i Radeon 5850).
     
  10. neko

    neko Aktivista

    Ma "vani" mi je misaona imenica, jer mi nema ko donijeti trenutno "iz vana", a da ja nesto kao idem po to, ne isplati se. Garancija takodje, ako nije internacionalna, nista od te pjesme. nisam neki strastveni igrac, ali volio bih da mogu sve igre poigrati na nekim normalnim rezolucijama i sa normalnim detaljma. ne moram sad Metro 2033 na high detaljima igrati, ali neki medium je pozeljno, ako vec izlijecem toliko love. Laptop bih bas namjenski zbog igara i zato sto nemam mjesta za klasicni, desktop pc.
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Pa mislim da se za cirka 2000 KM moze kupiti lap koji eto moze Metro moze na medium, ako metro moze na medium, sve ostale mogu na high.

    Tako probiji budzet za jos koju stoju i bit ce ok.
     
  12. neko

    neko Aktivista

    @Sena: Ma ne znam bas. Generalno, svi modeli imaju pravo slabe graficke karte. Ne znam zasto je to tako i jel' to stvarno tako, ali koji god model pogledam, svejedno jel' 1500 ili 2000KM, graficka je slaba poprilicno i vecinom su tu gt525 ili 7670 i to je to. Ne vidim samo razlog davanja tolikog novca. De predlozi model, ako vec mislis da ima za 2000KM naci nesto sto moze gurati sve igre.
     
  13. zoi

    zoi Veteran foruma

    Pa ovaj što ti je XT predložio je dobar, ganjaj to kako znaš i umiješ :D
     
  14. neko

    neko Aktivista

    ne pratis :) Nema ga ovdje (da ima, bio bi 3200KM k'o da gledam), a gdje vani da ga kupim i kako da iskoristim garanciju?
     
  15. zoi

    zoi Veteran foruma

    Upratio sam ja to. Onaj je 800€, a ti bi dao do 1000€, pa za tu razliku se vala isplati i otići vani i kupiti, pa opet jednom otići da ga popraviš, ili ostaviti višak para za popravak ovdje :)
     
  16. Stig L Stoner

    Stig L Stoner Novi član

    Prijatelju,

    Prosle godine sam u TC "Usce" (Beograd) kupio Asus N55SF-S1409 (760e) konfiguracije navedene ispod. U Srbiji na svaki Asusov model imas 2 godine garancije, + radnja gdje sam ja kupio nude pogodnost da nakon te dvije godine doneses laptop da ga oni pregledaju, ociste ... to ti je 30e i onda ostvarujes jos jednu godinu garancije kod njih max 3 godine. Znaci 2 godine fabricke + 3 godine opcione garancije koja bi kostala 90e + gorivo i putarina :D. Ovaj vise nemaju u ponudi ali sada imaju novije modele. Sto se tice igranja, 80% HIGH-Ultra na 1600x900 px a 20% MEDIUM-HIGH ili sve na HIGH ali sa 1366x768 px. Kvalitet je odlican, zvuk nikad bolji na laptopu nisam cuo a zagrijavanje je bilo minimalno. Jedina losa stavka na njemu naveo bi touchpad gdje lijevi desni klik nisu razdvojeni nego funkcionise na principu klackalice i tastatura kojoj bi dao ocjenu 8/10 :).

    Proizvođač : Asus
    Model : N55SF-S1409 Intel-Core i5-2430M 2.4GHz 6144MB 750GB DVDRW 15.6'' LED FullHD FreeDOS
    Masa : 2.7 kg
    Operativni sistem : DOS
    Čipset : Intel HM65
    Procesor : Intel Core i5
    Takt procesora : 2.4GHZ
    Dijagonala ekrana : 15.6 "
    Rezolucija ekrana : 1600x900 px
    Grafička karta : NVIDIA GeForce Go GT555M
    RAM memorija : 6GB
    Kapacitet hard diska : 750 GB

    Ove ispod nisam imao prilike da koristim ali gledajuci recenzije ne mogu biti losa investicija.

    1.
    Model : N56VZ-S3046V Intel-Core i5-3210M 2.5GHz 6144MB 750GB DVDRW 15.6'' LED WXGA Win7HP 64bit
    Masa : 2.7 kg
    Operativni sistem : Windows 7 Home Premium
    Čipset : Intel HM76
    Procesor : Intel Core i5
    Takt procesora : 2.5GHz
    Dijagonala ekrana : 15.6 "
    Rezolucija ekrana : 1366x768 px
    Grafička karta : NVIDIA GeForce Go GT650
    RAM memorija : 6GB
    Kapacitet hard diska : 750 GB

    CIJENA: 748e (ostane i za kakvu finu torbu + Gamerski MIS)

    http://itsvet.com/proizvod/asus-n56vz-s ... op/20/9313

    Prijatelj mi ima slican model ovom ispod samo sto je kod njega G73SW, jedina razlika FullHD mate ekran i 17,3". Sve sto smo mu bacili jeo je sa lakocom, a tek kolicinu buke koju stvara kad ga zaposlimo, cika Kure ne cuje se a radi!

    2.
    Model : G53SW-SX219V Intel-Core i7-2630QM 2.0GHz 6144MB 640GB DVDRW 15.6'' LED WXGA Win7HP 64bit
    Masa : 3.7 kg
    Operativni sistem : Windows 7 Home Premium
    Čipset : Intel HM65
    Procesor : Intel Core i7
    Takt procesora : 2.0GHz
    Dijagonala ekrana : 15.6 "
    Rezolucija ekrana : 1366x768 px
    Grafička karta : NVIDIA GeForce Go GTX460M
    RAM memorija : 6GB
    Kapacitet hard diska : 640 GB

    CIJENA: 855.34 € ( Ostane i za Kafe u Knez Mihajlovoj)

    http://itsvet.com/proizvod/asus-n56vz-s ... op/20/9184

    PS.
    Svi ovi laptopi imaju i u opciji sa FullHD mate ekranom. Dodati +100 € vise za ekran vece rezolucije ili naknadno kupiti kvalitetniji externi sa vecom dijagonalom, ti odlucujes.

    Pozdrav :smt006
     
  17. neko

    neko Aktivista

    @Stig L Stoner: Hvala puno na informacijama. Ovi modeli su vec ok, dok sva ponuda u BiH je katastrofalna. Po onome sto sam ja vidio, kod nas, bestbuy bi bio Acer 7750g model od 1350KM, a ovo ostalo je jednostavno preskupo. Najvjerovatnije onda idem u Srbiju, svakako imam prijatelja za posjetiti tamo, pa ugodno s korisnim. :)
     
  18. rama

    rama Aktivista

    Drug je uzeo taj Acerov model, zapravo dvojica njih. I obojica su zadovoljni uloženim. Može pičit Skajrim na visokim detaljima i rezoluciji. :D
     
  19. neko

    neko Aktivista

    Iskreno, dok nisam vidio ovu ponudu iz Srbije, i ja sam planirao uzeti taj, a za razliku love uzeti jos RAM-a i SSD neki bjesan i miran.
     
  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ne pratim laptope bas ali onako okivirno sam rekao 2000KM, mislim da se za tu sumu moze uzeti neki lap na kojem mogu igre solidno da rade.