Kupovina Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by apdejt, Feb 20, 2009.

  1. twofoldb

    twofoldb Novi član

    Za par dana će u Beogradu biti CE&HA - Sajam potrošačke elektronike i kućnih aparata, pa bih predložio da odeš tada jer biće sigurno nekog popusta. Održava se od 13.09. do 16.09.
     
  2. rama

    rama Aktivista

    Ma kod nas je jednostavno izbor laptopa kritičan. Mislim, da se šta pronaći, ali su cijene da se naježiš.

    Ja sam gledao taj Acer da uzmem kod nas jer je stvarno best buy. Sreća u zadnji tren skontam da mi dolazi dijaspora iz Švedske i Amerike i uzmem iz Amerike laptop koji bi kod nas koštao barem 3000 maraka. Mene je izašo oko 2000 s tim što je mogao izaći i jeftinije da nisam plaćao nekakvu brzinsku dostavu i neke gluposti jer je bilo sve u zadnji čas.
     
  3. Vjetric

    Vjetric Aktivista

    Probao sam nabavit taj laptop, ali nije dostupan u Hrvatskoj, slabo znam za susjedne zemlje, jel neko zna vise?

    Gledam ove laptope, ne znam kolika je razlika izmedju njihovih grafickih.

    1. http://www.elipso.hr/informatika/prijen ... 272050403/

    2. specifikacije: Procesor: Intel Core i5-2430M 2.40GHz
    Zaslon: 17.3" LED HD+ 1600x900
    Memorija: 4GB DDR3 1333 MHz)
    Hard disk: 750GB 5400rpm
    Optički uređaj: DVD±RW DL
    Grafika: AMD Radeon HD 7470M 1GB ..cijena mu je 5249 kn

    3.Acer Aspire V3-571G-53214G50MASS-W7 - Mobile Intel Core i5 3210M 2.50GHz/3.10GHz (3MB cache) Ivy Bridge, Mobile Intel® HM77 Express Chipset, 4GB DDR3 memorije (max. 16GB DDR3), 500GB S-ATA HDD, 15.6" HD 16:9 WXGA LED-backlit TFT 1366x768 (Acer CineCrystal technology), 16.7 mil, 1024MB NVIDIA® GeForce® GT 630M
    ...Cijena 5100kn .. iako sam vidio negdje isti po 4700

    Koja je razlika u grafickim, NVidia 630M 1GB, 640M 1GB i AMD Radeon HD 7470M 1GB
    Moze bilo ko odgovoriti naravno.
     
  4. bhd

    bhd Veteran foruma

    Sta si uzeo za te pare ROG?

    Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2
     
  5. rama

    rama Aktivista


    Sager NP6175. :mrgreen:

    [​IMG]

    S tim što sam ja uzeo Intel® Core™ i7-3610QM (2.3~3.3GHz) w/6M L3 Cache - 4 Cores - 8 Threads procesor i 60GB Intel® 520 Series SATA III Solid-State Drive dodatno.

    Kad sam ja ovo uzimao, nekad u junu, defaultni procesor je bio i3. Sad vidim da su stavili i5. :D
     
  6. bhd

    bhd Veteran foruma

    Al rog je mocan.......

    Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2
     
  7. Stig L Stoner

    Stig L Stoner Novi član

    Drug,

    Razlika je i vise nego velika u korist 630-tke. Provjeri ova dva linka sto sam zakacio za malo detaljnije objasnjenje.

    1. http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeF ... 761.0.html

    2. http://www.notebookcheck.net/AMD-Radeon ... 752.0.html

    Sto se tice kvaliteta izrade, ona je na strani Dell-a ali ja bi ipak isao na Acer.

    Pozdrav :smt006
     
  8. Vjetric

    Vjetric Aktivista

    Dobro, koliko vidim razlika izmedju 630 i 640 je isto poveca..
     
  9. Deniken

    Deniken Aktivista

    Molim vasa misljenja o MSI laptopima. Kako vam se cine, mane, prednosti...
     
  10. aeRo

    aeRo Komšija

    Ljudi interesuje me mogu li se ovi gaming laptopi gledati kao dugorocno rijesenje? Posto iduce godine idem na zavrsnu godinu studija "vani" a planirao sam mijenjati PC mozda mi je bolja opcija da uzmem sebi neki dobar laptop.. E sad, interesuju me prvenstveno ove graficke u njima tipa GT660M ili recimo GT630M, koliko se one razlikuju od ovih koje idu u desktop racunare? Sta predstavlja ova M oznaka osim toga da se radi o grafickoj koja ide u laptop :smt003
    Gledao sam nesto tipa ovoga http://emmi.rs/laptop-računari-asus...t-173-fhd-core-i7-361.11.html?productId=22818, dakle ROG serija pa me interesuje ako je ovo nesto sto ce gurati igre naredne 2-3 godine dok mi jos budu zanimljive da razmotrim kupovinu neceg ovakvog..
     
  11. zoi

    zoi Veteran foruma

    S tvojim kompom saga ko sa Modrićem :D
     
  12. aeRo

    aeRo Komšija

    Jebi ga brate.. Student sam, prvo sam planirao da ovo ljeto izletim za komp, pa dodje ideja za skuter, pa iz toga za auto. Treba tu $$$, tako da sam morao poredati neke prioritete, sad idem lagano jedno po jedno. :smt001
     
  13. rama

    rama Aktivista

    M je oznaka mobile ja mislim. Manja potrošnja struje ili nešto tako. :D

    Haj ti nama napiši kakve igre igraš, pa će ti onda neko moći dati savjet. I naravno kakve detalje očekuješ i zahtjevaš u igri.
     
  14. aeRo

    aeRo Komšija

    Igram sve sto dodje pod ruku, a sto se tice reze ocekujem normalno na max. rezi koju podrzava laptop..
     
  15. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ako ti je do igre ganjaj 650M sa GDDR5 memorijom, GTX 660M ili Radeon-e 7850M ili 7770M.

    Ja sam prije tacno 2 godine uzeo laptop sa Mobility Radeon-om 5850 i nisam zazalio sekunde, jedino je Battlefield 3 muci ali i on se moze igrati.
    Jos godinu-dvije komotno cu moci igrati 90% igara ako masina pozivi.
     
  16. rama

    rama Aktivista

    Sa tim gore laptopom bi trebao da hoćeš. Ja imam ovu GT 650M i fercera odlično.

    Ali treba uzet i u obzir da će izlaziti nove igre, bolja grafika i tako te kerefeke. Pretpostavljam da neće biti isti zahtjevi za BF3 i BF4 i šta ja znam. Ali da će se moći igrati na tom iduće 3 godine, hoće sigurno.

    Ja ti savjetujem da nabaviš kakvu dobru podlogu za hlađenje, meni je to prilično poboljšalo preformanse na starom laptopu. :mrgreen:
     
  17. aeRo

    aeRo Komšija

    Ovaj laptop sto sam linkao generalno po reviewima je procijenjen kao najbolji po pitanju hladjenja iz ove ROG serije, BF sam probao i ne lezi mi nikako tako da mi BF4 i nije u planu a mislim da pored BF-a 4 i Metro/Crysis u narednih 2-3 godine i nece biti nekih igara sa monstrumskim zahtjevima.. Sad ste me nafurali sa ovom pricom drama. :smt003 Samo me interesuje kakav je ovaj i7 iz konfiguracije po pitanju gaminga?
     
  18. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    i7 odlican, kakvo je to pitanje :D

    Samo je potezak taj Asus.
     
  19. aeRo

    aeRo Komšija

    Odavno se ne zanimam specijalno za hardware jer prebrzo dolaze nove stvari i tesko je pofatati sve informacije, tako da je meni sto se tice ovih nekakvih 1000 verzija i7 procesora sve isto, k'o Alisa u zemlji cuda. :smt003
    Znam da sam dobio preporuku jos davno kada samo planirao raditi upgrade PC-a da ganjam i5 2500k pa sam zato mislio da je to najbolji cpu za gaming trenutno ali ako ovaj i7 pici dobro jos bolje. Kolega s faxa ima neki iz ROG serije, ne znam koji je tacno, znam da je sa i7 i neka je grafulja iz 6800 serije i onako glomazan je, debeo i potezak sto kazes ali meni je to na kraju krajeva onako mocno u paketu, baca na Alienware.. Uglavnom, ovo ispadne nekih 2400KM a ako mi moze biti dugorocno rijesenje Macbook i ovaj moj trenutni PC idu odma na prodaju laganini..
     
  20. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Moze biti dugorocno rjesenje ali sa 4 kile zaboravi na mobilnost.