Kupovina Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by apdejt, Feb 20, 2009.

  1. kio

    kio Komšija

    Ima u Imtecu akcija, lapas isti sa touch screenom 1200 KM + windows 8.1. Samo sam izganjao da mi stave 8 giga rama :) jer taj dolazi sa 4 gige. Po lapas idem u Ponedjeljak, pa stavim kratku recenziju :) Imas na stranici njihov katalog :)
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja imam taj laptop, samo bez dodatne graficke i isto sa 8GB ram-a. Neugledan izgled, ruzna izrada i los touchpad, ostalo sve ok.
     
  3. kio

    kio Komšija

    Raja lapas stigao :) Kvalitet izrade je sasvim zadovoljavajuci. Touch screen radi predobro, zvukom laptopa sam se iznenadio pozitivno, :)

    Inace ovaj model je na akciji, pa se prodaje kao lud.
     
  4. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    asus x555ld

    hocu da apdejtujem bios, skinuo sam odgovarajuci file, unzip, prebacio ga na usb, medjutim kada udjem u bios i kad treba odabrati file, tog filea upste nema, mjenjao usb ista stvar? u cemu je problem

    druge stvari vidi na usb.u, samo ovo za bios nema
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Probaj u root folder od sticka prebaciti fajl od biosa koji je obično .bin, znači da ti bios ne bude u nekom svom folderu već glavnom folderu od sticka npr. G: ili kako je već kod tebe. I probaj format sticka na fat 32.
     
  6. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    prebacivao sam u local disk, nisam ubacivao u folder, i nije ga nasao, takodjer imao sam visak usb koji je takodjer sa formatom fat32 i opet ista stvar

    ne flasham preko asusovog programa, ali tamo mi je pisalo da je bios file unsuported, iz kojeg razloga ne znam, a na asusovoj stranici sam lijepo izabrao windows 10 64bit.
     
  7. DoVe

    DoVe Novi član

    u potrazi sam za laptopom, pa imam par dilema, nadam se da cemo ih rijesiti ;)

    namjena: standardni rad u office-u, internet, filmovi i poneka light igra tipa plants vs zombies, facebook igre i sl.

    dijagonala ekrana treba biti 15"

    najbitnije je da za gore navedeno hardware omoguci nesmetan i brz rad.

    imam dilemu oko izbora cpu-a - da li ici na i3 (svakako dajem prednost intelu) ili gledati nesto slabije? vidim da se nudi dosta modela sa pentium i celeron procesorima.

    baterija nije jako vazna koliko je bitno da se laptop ne zagrijava.

    da li je 4 GB optimalno ili se moze ici i na manje?

    ako neko ima preporuku i za konkretan model-bilo bi super!

    hvala svima na pomoci
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Dell Inspirion 3543, ganjaj model sa i3 procesorom, 4gb RAM-a, 500gb disk, GF 820m grafička.Trebao bi biti oko 850KM i 3 godine garancije. Ako imaš još novca uzmi dodatno još RAM-a i SSD.
     
  9. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    narode, trebala bi mi preporuka za laptop do nekih 800 - max. 850KM, namjenjen ženskoj osobi, koristio bi se u standardnom ženskom fazonu, dakle internet, office, muzika i obavezno da ima cd/dvd rw... rečeno mi je ništa high end, nego nešto što zadovoljava prethodno spomenute kriterije i da nije spor :). eto baš tako mi je rečeno :)

    naravno, mora biti iz neke provjerene radnje u sarajevu, pa ako može uz preporuku i link na predloženi laptop.
     
  10. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Moze li preporuka za laptop do 1000km, na koji brend da se fokusiram, Toshiba, Dell, ili nesto trece?
     
  11. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

  12. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Namjena za office najvise. Takodjer nov i u nekoj od nasih radnji.
     
  13. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

  14. Vedo

    Vedo Moderator

    ja laptop bez SSDa ne bi uzeo nema sanse. Radije sporiji CPU i manje rama, al sa SSDom ce biti brzi neg high-end lapash sa obicnim hdd-om (bar sto se tice office, net i ostalih "obicnih" zadataka). Kad cujem drndanje hdd-a hoce mi nesta biti, razmazila nas tehnologija ocito :)
     
  15. black

    black Komšija

    Odvoji stoju i kupi Kingston 120GB SSD. Odneses tamo gdje kupis laptop da ti ugrade a da ne izgubis garanciju.
     
  16. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    možeš li malo ovo pojasniti? nisam u toku s laptopima i ssd diskovima, kako može letiti laptop sa slabom konfiguracijom i ssd-om brže on nekog i3 ili i5 laptopa sa običnim hdd-om?
     
  17. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Pa fino, usko grlo na vecini laptopa i racunara je upravo HDD kada su u pitanju radnje koje si spomenuo, rad u office, surfanje i sl. Kod igara dolazi do izrazaja jaci CPU, grafika, RAM ali u tzv "svakodnevnom radu" i ovi low end procesori su sasvim dovoljni uz SSD koji daje brzinu odziva prilikom pokretanja aplikacija, surfanja i sl naravno uz pristojnu brzinu neta.
     
  18. senad_986

    senad_986 Komšija

    Moze li savjet, drug hoce da kupi neki polovni laptop - ima ponudu za 500 KM Lenovo B560 4330 (GeForce 310M, i5 M450 2,40 GHz, RAM 2GB, HDD 320GB, 15.6"), u vrlo dobrom je stanju. Koja je realna cijena?
    Hvala!
     
  19. selvin

    selvin Moderator

    Po meni je to preskupo. Pa ja sam prije prije godinu i pol uzeo polovan Dell E6330, i5 3340M 2.7GHz, 4GB RAM, 120GB SSD i to 13.3" koji su inace skuplji od 15.6", za 580KM. Jos mu baterija drzi 4-5h. Tu nit imas RAM-a, nit imas SSD-a, a procesor prve generacije. Ja bih za to dao sad 300KM, u vrh glave 350KM. Ili nek doda jos koju stoju i uzme novo tih specifikacija sa garancijom 2-3 godine.

    EDIT: Imas novih laptopa oko 700KM sa quad core cpu-om n3540, koji je mozda i bolji od tog i5 450M iz prve generacije. Ako nista barem je 4 jezgre, jest da je manja frekvencija.
     
  20. senad_986

    senad_986 Komšija

    Hvala ti! Javio sam mu, pa ako mu ne bude spustila cijenu, gledat ce dalje.