Kupovina Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by apdejt, Feb 20, 2009.

  1. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ako je za office i programiranje, bilo koji će posluziti. Ako će ga stalno nositi nek uzme neku slim varijantu da bezveze ne tegli. SSD obavezno i 8gb rama.

    Usput, 13 incha i manje nije baš preporučljivo, oči će mu ispasti, to je stvarno malen display. Pogotovo kad treba kuckati puno..
     
  2. kvaju

    kvaju Komšija

    Da evo kaze da misli da bi radije malo vece nesto, u pravu si, pa ako naleti netko na vece nesto, i ako mu nije tesko neka baci link, tnx.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  3. mobsterc

    mobsterc Overclocker

  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    Da, ovo je doabr deal.
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ljudi treba mi laptop za bakicu. Nemam pojma koji model da joj kupim,
    Budzet je do oko 2000km. Kontam neki ultra book sa 15" ekranom, ne bih ispod toga a kontam ultra book je dovoljan za skajpa i fejzbuka a ima dobru bateriju da ne mora biti na punjaču pola dana.
     
  6. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pa sto do 2000?
     
  7. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa ne moze bakica sa bezze lapasem u mahalu :D :D :D
    Sad ozbiljno, ako ce nov pravi ultrabook, tu je negdje cijena. Jedini problem u prici je sto inace idu do nekih 14", onda mozda ici na nesto standardnije odnosno gabaritnije, moze se skoro za upola manje kupiti.
    Pogledaj pavilion, mislim da su ispod 1.8cm debljine.
     
    Last edited: Feb 5, 2019
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Nije kupovina laptopa, ali imam jedno pitanje. HP Proobook 450 od prije 4-5 godina. Laptop se u lijevom uglu tastature grije nenormalno, dakle za 20tak min surfanja bude vreo, ventilator uvijek na max tutnji ko mlazni avion. Ne igram nikad. Win10, ako to igra kakvu ulogu. Kako da ovo rijesim?

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  9. Tyger

    Tyger Aktivista

    Rastavit, očistit i promjenut pastu. Stvorila se 99% spužvica na hladnjaku od ventilatora.
     
    heroic and Alibegovic like this.
  10. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Mozes mi pojasniti kako ga raskopati, kakav alat trebam?

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    @adsubzero evo kao što kolega kaže, ultrabookovi se tako vrte, oko 1k eura. A do sada je imala neki drndavi acer, a bakica skaypa i fejtbuči non stop tako da je baterija bitna. A može i 14" samo da može baterija dosta trajati i da je dobro napravljan.
     
  12. Tyger

    Tyger Aktivista

    Koji je tačno model?
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Braćo tema je kupovina, nećemo sada valjda objašnjavati kako šarafati. Ukucaj model na youtube i pogledaš kako rastaviti.
     
  14. nivla

    nivla Komšija

    ako je hp 450 g0, g1 ili g2 , otvori poklopac, i propusi kod ventilatora kompresovanim zrakom (ili kompresorom za gume na nekoj benzinskoj), pa vidi kako ce se ponasati, nece ti komplet rastavljanje puno vise pomoci i veca je mogucnost da sta polomis
    znaci prvo izvadis bateriju, a onda ponovo povuces kao da ces vaditi bateriju i otvorice se poklopac

     
    Alibegovic likes this.
  15. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Haker likes this.
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    kao sto neko rece ,ukucas model na youtube i pratis gdje su sve serafi...samo pazi,ima ih i skrivenih i nemoj nista nazor raditi,da ne polomis sta
    kod mene se na proslom laptopu tako pregrijavao i gasio i onda sam ga rastavio i ocistio...stvorila se kao navlaka od prasine na izlazu ventilatora i nije mogao istjerivati vreli zrak
    ako ne znas ili ne zelis da se ganjas oko ovog,odnesi u servis...odrade ti za 30ak KM,mozda i jeftinije
     
  17. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ma kupih sarafcigere i pastu pa cu sarafat. Dok uhvatim vremena za vikend. Ali kako vidjeh,ovi HP laptopi su zeznuti pravo. :)

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma I nisu, taj se rastavi za čas

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  19. nivla

    nivla Komšija

    ja bih sto se tice hp 450ke pripazio na sarafe koji su u blizini baglama, a ako ne mozes zapamtiti gdje koji ide, onda kako koji odvrces lijepi selotejpom pored rupe iz koje si izvrnuo
    nemoj natrpati kilu nove paste i pazi da ne izgubis/ostetis onu gumoliku pastu
    kad ga rastavis ne treba ti kompresovani zrak, meni je siroki kist za tempere bio najvise od pomoci
    od ostalog sto trebas pripaziti je da ne zaboravis spojiti touchpad i da ga isprobas prije nego u potpunosti uklopis plastike, ako budes iskopcao usb modul sa desne strane ne zaboravi ga vratiti s te strane ti je i fingerprint ako ga ima na laptopu
    ako sta od plastika polomis budi spreman da se dobro napatis dok nadjes dio koji ti treba, ja sam za isti kuciste ganjao skoro godinu dana,na kraju mi crkne displey i slucajno nadjem komplet laptop sa neispravnom maticnom
     
    Alibegovic likes this.
  20. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Meni je Probook G1 450 umro nakon 3sek od pr og bootanja nakon rastavljanja. Ploča.
    Do čišćenja je zujao, nakon čišćenja nije :D
     
    Reventon likes this.