Kupovina monitora - sve upite postavljajte ovdje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Konjislav, May 6, 2008.

  1. JaLa

    JaLa Komšija

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    ma znam, slazem se s'tim, ali mi je sada konfuzno ovo sto sam procitao na njemackom hardware magazinu "chip", gdje je puno "bolji" 2233bw od T220 ???

    To mi ne ide u glavu, npr. kvalitet slike na 2233bw 100 bodova, a T220 nekih 80....

    Tako da se ne mogu nikako odluciti !?
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    Na 2233 dominira plava boja. Kod T220 toga nema.
     
  3. eques

    eques Novi član

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    Često se ti testovi rade i po principu ko bolje plati tog će i hvaliti. Možda je najbolje da odeš u neku trgovinu gdje imaju oba modela pa da vidiš na licu mjesta kako izgleda slika.

    Siguran sam da imaju u Imtecu oba modela pa da vidiš.

    Što se tiče kupovine preko ebay, mislim da ti to nije pametno. Ako se pokvari, šta ćeš za reklamaciju? Ovlašteni servisi su dužni popraviti, ali ako nije kupljen u državi mogu ti naplatiti popravak. Znači i nemaš garancije.
     
  4. JaLa

    JaLa Komšija

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    imam namjeru preko PayPal-a...
    monitor bi imao garanciju, a prodavac je ocjenjen 100%, takodjer daje garanciju na njega, a i ja imam prijatelje u inostranstvu, tako da to ne bi trebao predstavljati veci problem.
     
  5. eques

    eques Novi član

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    koliko je para na ebay taj monitor?
     
  6. JaLa

    JaLa Komšija

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    Samo jedno pitanje, ovaj T220, je li svi ovi monitori imaju Samsung Panel, ili je i tu problem ?
    Kupujem u inostranstvu ?

    Hvala
     
  7. Esh

    Esh HWB

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    Samsung ima obicaj da koristi vlastite panele u vlastitim proizvodima :)
     
  8. JaLa

    JaLa Komšija

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    :)

    ma znam to, nego me samo zanima da ne bih imao poslije problema, kada ga dobijem onon nekakv "fuš" panel,
    znam da kod drugih Samsung monitora, ima razlicitih panela, pa zbog toga pitam.

    Znaci kod ovoga je Samsung panel, nije neku "fuš" ?
     
  9. Esh

    Esh HWB

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    U odnosu na monitore koje si predlagao umjesto ovog, T220 sa svim panel revizijama je bolji izbor.
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    T220 koje mozes naci u Sarajevskim prodavnicama uglavnom imaju Samsungove panele. Izgleda da drugi paneli preovladavaju vise u zapadnoj Evropi i Americi. Trazi ako zelis da ga upale, pa provjeri u servisnom meniju marku panela. Tesko doduse da ce prodavci pristati na to...
     
  11. eques

    eques Novi član

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    Prije jedno godinu, godinu i pol, Samsung je plasirao na tržište bivše Jugoslavije modele sa Viewsonic panelima, ali to je bilo samo kad je došla serija iz tvornice u Slovačkoj. Sad serije idu iz Kine i sve imaju Samsung panele. Tvornica u Slovačkoj radi za EU, a iz Kine dolazi za ostatak Europe.
    Međutim to nije nikakav nedostatak. Bolji su se pokazali ovi kinezi nego slovaci.
     
  12. JaLa

    JaLa Komšija

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    Mogu li ikako ista saznati za T220 matricu preko "Made in" drzave sto mu pise sa zadnje strane ?
    Ako je Made in China onda je ok il tako nest ?
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    Model i zemlja porijekla sa poledjine nije siguran pokazatelj matrice. Servisni meni jedino jeste...
     
  14. eques

    eques Novi član

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    Pitao sam product managera za Samsung iz M San-a kakve matrice dolaze u BiH. On kaže da su sada svi modeli sa Samsung matricama. Jedino kad im nestane matrica, kupe od drugog proizvođača, ali ta matrica mora proći sve testove kao i originalna Samsungova tako da Samsung garantira i za tu drugu kao da je njihova. Kaže da bi puno više izgubili kad bi se zezali sa fuš matricama nego što bi dobili da ih tako olako bez svih provjera plasiraju na tržište. Puno je teže zadržati prvo mjesto po prodaji monitora nego zauzeti to prvo mjesto.
    Znači Samsung stoji iz svih matrica koje su ugrađene u njihove monitore.
     
  15. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    Bio je samsung i uz stare modele pa su opet ugradjivani krs c paneli. Pusti ti tu pricu. Sta si ocekivao da ti prodavac drugo kaze?
     
  16. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    Interesuje me šta samsung mislio o C kinezerima u monitorima ala 2232bw u koje je nemoguce gledat.
     
  17. eques

    eques Novi član

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    kako misliš nemoguće gledati? je li slika mutna, trese, boje nisu dobre?
     
  18. mobsterc

    mobsterc Overclocker

  19. JaLa

    JaLa Komšija

    obracao sam se nekoliko prodvaca na ebay-u i u nekim prodavnicama, ali niko ne pali monitor. Sve monitore koje sam gledao su novi, tako da ga ne mogu otpakivati, prikljucivati...

    Jedino sto mi preostaje je da idem na sve ili nista.
    Monitore koje sam gledao (ebay.de) su vecinom made in China i Hungary.

    Sta mi vi predlazete ?
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kupi monitor u "Sarajewu". :roll: