Kupovina nove grafe,koji GTX ili nesto drugo?

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by dino73n, Jul 29, 2010.

  1. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja ba, za 720KM uzmes GTX460 SLI, brzo ko HD5970, a overclock margina golema.
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    To je danas najbolja opcija za hardcore gamere,cuo sam da imaju neki hackovi da upogonis SLI i na intelovim cipsetima starije generacije a kakva li je situacija sa 890GX,zna li neko jel to izvodljivo?
     
  5. k0ST

    k0ST Aktivista

  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ako se niko ne javi da je probao,ja sam kod kuce za dva mjeseca i imacu jednu GTX 460 1gb u rukama,znaci jos jedan dobrovoljac sa jednom dosta kafe i cipsa i mozda,zavisi kako stvari budu isle i tabla leksaurina. :D
     
  7. GW

    GW Moderator

    Za dva mjeseca ćemo svi imati po jednu. :D
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja cu svoju imati za par dana,smrc smrc,samo ona nece imati mene.
     
  9. Moncho

    Moncho Komšija

    Mislim da je poglupo usporedjivati HR ovsku non PDVsku cijenu od 360 Km (460 sa PDVom) i 'nasu' od 490 KM.

    Ima se nekih parica, pa se pitam ima li neke fajde potraziti jos jednu gtx 280 icu pa upariti sa postojecom koju vec imam u sli sa i7 920 i 6 GB RAMa. Nadam se da se kolega ne ljuti sto ovako upadam u temu :) Naravno ganjao bih polovnu gtx 280 icu. Kolika je cijena sada gtx 280 polovne?
     
  10. dzeri

    dzeri Aktivista

    Kontam da je realna cijena oko 270-300KM, posto su za 350 donedavno isle 285-ice. Ako uzmes u obzir da je 285 ~ 460, onda bi tako negdje polovna 280ica trebala biti oko te cifre.

    Takodjer, slazem se u vezi 460 i PDV price, vrijeme je bilo da neko skrene paznju na to i kaze da prica nema osnove jer pobogu ne idu svi vani i ispod pazuha se vracaju sa hardverom...
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma


    Niko nije ni rekao da je cijena 460ke kod nas 360km,kod nas cak u prodaji ni nema modela od 1gb a ko ima mogucnost da tako pazari u HR to je njegova sreca i tu je kraj price.
     
  12. blaf

    blaf Aktivista

  13. RaP

    RaP Komšija

  14. dzan

    dzan Novi član

    Ako neko kupuje ovu karticu, Ingel dosla 1GB verzija. Ima GS, GS GLH i 2GB model.
     
  15. RaP

    RaP Komšija

  16. Riddick

    Riddick Aktivista

    Koja je od ove dvije kartice tisa u idle i loadu:

    1. Gigabyte GTX 460 1GB OC
    2. Gainward GTX 460 1GB Golden Sample?

    Vise mi je muka od citanja recenzija...a bitno mi je da je kartica sto tisa (bar u idle). Gigabyte bi kupiti vani i kosta 520KM, a Gainward mogu kupiti ovdje i kosta 510KM. Svi savjeti su dobro dosli :)
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma


    500km za moj ukus ipak malo previse,a i GainWard ne bi vise nikad kupio.Znaci naljepnica na sarafu od kulera tako da ne mozes odrzavati svoju rodjenu karticu,mjenjat pastu,mozda staviti bolje hladjenje,onda neki serijski brojevi na naljepnicama koje u dva poteza zbog zagrijavanja otpadnu sa grafe i zbogom garancija.

    Steta sto Sapphire ne radi Nvidia-e.


    Ridik@

    De nek ti ne bude mrsko otidji na newegg i pogledaj user reviewe i sve ce ti biti jasno,gigabajtica je ultra mega nabolji izbor kad je GTX460 u pitanju. Ima sve sto jedna karta treba da ima,ubjedljivo najtisa super odlicno hladjenje,podrzava softversko podesavanje napona na GPU i klokanje u nebesa,ima hladnjake na VRM,nema zastite na sarafima coolera pa je mozes otvarati i odrzavati i eto jedino sto ne zna kuhat i pospremiti sobu. I u HR je oko 450km jos ako imas srecu da vratis PDV uuuuh......


    Evo ti direktan link na sve 460ke

    http://www.newegg.com/Product/ProductLi ... tx+460+1gb
     
  18. RaP

    RaP Komšija

    Kazem solidna ponuda kada se pogledaju druge prodavnice u BiH a najeftinija je 417 km 768MB verzija
    Edit:
    Kao sto rece dino gainward stvara probleme imao sam jarana kome je izgorila 9800gt a gada sam pogledao hladnjak te iste grafe pa bilo je stvarno zalosno kako je to jeftino napravljeno e sad neznam kako se ova serija ponasa , po slikama neizgleda lose barem hladnjak :)
     
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    To je jos i najbolja ponuda,ko ima manji monitor to je karta ko oko.Ja sam na 22" pa mi je to nekako malo memorije a i fullHD TV mi je kao drugi monitor pa se cesto i na njemu poigram tako da cu ja definitivno da model od 1gb a nisam se cuo sa frendom vec par dana,mozda sam vec i postao vlasnik GTX 460 1gb Gigabyte OC modela.
     
  20. RaP

    RaP Komšija

    ma i ja kada budem uzimao uzecu model od 1gb ( kada je budem prodavao i mjenjao prija ce otici :)