Kupovina nove grafe,koji GTX ili nesto drugo?

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by dino73n, Jul 29, 2010.

  1. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    u Ingelu po istim cijenama imate i Asus i Zotac 460 mada je asus malo skuplji dok zotac i gainward su iste cijene
    Provjereno ;)
     
  2. Riddick

    Riddick Aktivista

    Gledam cijene vani... Gigabyte GTX 460 1GB OC sa PDV-om 192€!! :| Ipak nije jos vrijeme za kupovinu, a odustao sam od kupovine vani jer je preskupo... Najtezi dio mi je placati "drzavi" carinu, taksu i PDV (10+1+17%=28% tj. 110KM) + 18,5KM za BH Postu. Krvopije cak zaracunaju carinu, taksu i PDV na vani placenu postarinu, a BH Posta pored vani placene postarine zaracuna sebi jos 18,5KM :smt072


    Sacekat cu da domace firme ponude Gigabyte GTX 460 1GB OC po nekoj razumnoj cijeni :) BTW Gainward GTX 460 1GB GS, Palit GTX 460 1GB... nemaju hladnjak na VRM-ovima!!
     
  3. RaP

    RaP Komšija

    Kakve su ove Zotac sto ima u ingelu ?
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa po svemu sudeci sa turbinskim hladnjakom sa strane koji je po svim reviewima nesto glasniji od konkurencije al sve u svemu nema je da ne valja,koju god kupis naigraces se na njoj.
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    ne kontam ovu pricu oko GTX460, gledam bas reviewe, u BFu npr gura 32 fpsa dok 5770 / 4870 guraju u 28. Radije za 2 joje uzet 4870 (velike razlike ocito nema) ili pak ici na 5850 (ako se ima).
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Vedo druze nije ovo kartica za tebe.

    [​IMG]

    Uploaded with ImageShack.us


    U njoj lezi 20-25% sange koja samo ceka da bude oslobodjena a ti se time ne bavis. :wink:
     
  7. Cohiba

    Cohiba Novi član

    Pozdrav svima,

    dobio sam 460 GTX karticu i zanima me da li postoji ijedan razlog zasto je ne bih clockao? Vidim da je proces OC-a vrlo jednostavan pa me zanima koje su negativnosti tog procesa?

    hvala
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Negativnost tog procesa je povecano zagrijavanje i potrosnja struje,ali posto ove karte imaju hladjenje rijeseno kako treba onda nemas razloga za brigu nego raspali koliko moze,vec se po netu prodaju fabricki OC modeli sa frekvencijama preko 800mhz za gpu tako da ti tu nemas sta da cekas. :wink:
     
  9. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ma nije losa karta samo joj cijena bar po meni jos ne opravdava ono sto daje. 4870 x 2 za 440 KM za koliko se realno mogu nabaviti mislim da jos uvijek nude puno, ono bas puno :)
     
  10. Maverick78

    Maverick78 Aktivista

    Evo jedan rez od kolege sa drugog foruma. U pitanju je Gainward GTX 460 GS 1GB, karta kloknuta na 875/2050, Crysis Warhead(1680x1050, very high, 4XAA, DX10) - 29.20fps.

    http://www.fotorola.com/uploads/fe7ec47e02.jpg

    Crysis Warhead mu daje svega pola frejma vise nego sto sam ja imao sa GTX 285 pod istim podesavanjima. Test mi je redovno bugovao u tecem loop-u, pa sam oznacio drugi loop koji je fino prosao, 28.7fps.

    [​IMG]

    Sto se tice 5850, ova GTX 460 i kad se zestoko nakloka, bude opet nesto malo slabija od 5850 na defaultu. Medjutim kad se 5850 klokne ode joj i to poprilicno. Nepunih 10fps u Crysisu, sto je za Krizu velika razlika. Mada realno 5850 je trenutno skuplja karta, tako da dodje nekako ono koliko para toliko muzike :). Ko je kupio prije nekog vremena 5850 po povoljnim cjenama, taj je prosao extra. Bilo ih je za oko 210 do 230 eura, makar ovde u Srbiji. Ja sam je kupio za tacno 200 eura, doduse polovnu, vrlo kratko koristenu, a sad je mogu prodati vise nego sto sam je platio. To ne pamtim da mi se desilo sa nekim komadom hardvera. Evo mojih par rezova iz Crysis WH, ista podesavanja kao i kod njega sa GTX 460. Kad mi je karta na def. 31.32fps, a kad je kloknuta na 950/1250 imam 38.88fps, znaci nepunih 10fps vise nego sa dobro naklokanom GTX 460.

    [​IMG] [​IMG]

    Btw. duge mu igre rade ok, osim tih par zahtjevnih kao sto su Crysis i Metro 2033, koje rade nesto losije. Eh da, Afterburner ne dozvoljava dizanje voltaze preko 1.087v kod ovih GTX 460, tako da kaze da su mu ono maksimalni klokovi. Karta je ok u svakom slucaju, mozda nesto jaca od GTX 285... ljudi koji imaju GTX 285, GTX 275, 4890, 5770 nema neke velike potrebe da prelaze na ovu kartu, jer bi doplata bila sigurno velika, a ne bi bio toliki dobitak u performansama.
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Fin review iz prve ruke,samo warhead inace lijepo ide na ATI grafama a ovoj GTXici nije bas najbolje sjeo,situacija kod starog krajse po reviewima sa neta na very high i 4AA na 1680/1050 28fps za gtx i 30fps za 5850 s tim da GTX ima nesto bolji min fps od 5850.Zakljucak je da naklokana GTX moze fino parirati 5850 na def i u nekim igrama je cak i nadjacati a najrealniji je zakljucak ono sa "koliko para toliko muzike" Meni licno trebaju i grafa i kuciste pa mi se za taj koji fps prednosti kod 5850 ne daje vise od pola CM 690 II advanced :lol:
     
  12. efo

    efo Komšija

    5850tka guzi gtx460tku u Krizi vecinom zbog vise texturnih jedinice (80 vs 56), na koje je Kriza veoma slaba :)
     
  13. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    5850-ka inače guzi 460-ku
    ja cekam ovu novu seriju i da AMD malo spusti cijene 5xxx serije pa da kupim tu neku 5xxx seriju..
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja pak cekam HD6850, ako bude kao sto je HD5850 u odnosu na HD4850.
     
  15. Maverick78

    Maverick78 Aktivista


    Pazi, ti si kupio GTX 460 po super cjeni. Koliko vidim uzimas u USA, tako da si super prosao :). Inace kad pominjes minimalni fps za warhead, jesi pogledao koliko je min fps gore sa screenshota sto sam postavio? Nije ni 13, a 5850 ima skoro 20 kad je na def, o kloknutoj varijanti da ne pricam, tad je minimalni fps 26, a average kod GTX 460 je 29 :). Znaci kod mene je za nijansu slabiji minimalni fps nego kod njega average! Ovo su mi klokovi za svaki dan i vjerujem da moze preko 950 za GPU, ali ne cima mi se vise, jer i ovako ubija kako radi :). Znam ljudi koji je drze na 1000+ za svaki dan.

    Inace jeste tacno da se GTX 460 moze pribliziti 5850 kad je na def, ali mora biti jako naklokana. Mada nije ni realno tako porediti, jer onaj ko kloka, taj ce klokati i GTX 460 i 5850 :). Onaj ko ne kloka, imace ipak solidno slabiju kartu od 5850, ili ce placati fabricki klokane varijante po neopravdano visoj cjeni, makar kod nas. Tako da na kraju se ipak svede sve na koliko para toliko muzike :p

    U svakom slucaju ti si svoju platio po odlicnoj cjeni i uzivaj, grafa je sasvim ok za novac koji si dao sa nju :).

    Kad vec pominjete novu seriju 6xxx, trebalo bi da spuste i cjenu sadasnje serije 5xxx. Jeste da su glasine, ali ko zna. Pa eto ko planira upgrade nek saceka malo :).

    "Sources expect that company will be dropping prices of its current lineup within the next few months in order to make room for new flagship cards."

    http://www.hardwarecanucks.com/news/vid ... -november/
     
  16. RaP

    RaP Komšija

    Eto ja kontam upgrade pa cekam da vidim sta uzeti po pristojnoj cijeni
     
  17. Cohiba

    Cohiba Novi član

    Evo dosle su u jedan domaci shop (ne znam smije li se pisati naziv shopa) VGA LEADTEK nVIDIA GF GTX 460 1GB DDR5 DX11 256-bit za 500 km. Valja li ta sta?

    Google mi jako slabo nalazi recenzije, sve nesto u obliku vijesti "kao dolazi" i sl...
     
  18. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Smije se napisati ime shopa, dok god eksesivno ne reklamiras i ne spamas "tamo je najbolje, tamo imaju sve".
    U biti, svaka GTX460 je ista, proizvodjaci (ako ih se tako moze nazvati - prije vendori) samo naljepe svoju naljepnicu. Moze ti posluziti bilo koja recenzija GTX 460 kartice ako zelis uvid u performanse, nebitno je je li Leadtek, Asus, EVGA...
     
  19. RaP

    RaP Komšija

    koja je to firma i koja je cijena ?
     
  20. Cohiba

    Cohiba Novi član

    Plus, 507 km za kes 1Gb verzija...