Kupovina nove grafe,koji GTX ili nesto drugo?

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by dino73n, Jul 29, 2010.

  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Znaci u slijedecih mjesec dana odprilike cu 99% kupiti sebi grafu posto sam trenutno na integraciji.
    Imam jarana sto mi moze naruciti iz USA i donjeti bez carine ali samo sa amazona.

    Oko mi je pravo zapelo za GTX 460 1gb jer mi je stvarno zmaj od grafe.

    Citao sam neke review-e i nasao sam neku marku Galaxy ja prvi put cujem za nju a na testovima se pokazale odlicno
    http://www.amazon.com/Galaxy-GeForce-GT ... 802&sr=8-1

    a opet sa druge strane MSI Cyclone jer 100% podrzava podizanje napona na GPU i klokanje u nebesa a imam Scythe musashi koji bi lagano mogao odgovarati na nju jer je prilicno iniverzalan al opet me brine sto grafa nema nikakvih hladnjaka na VRM-ovima.

    http://www.amazon.com/MSI-Cyclone1GD5-O ... =de_a_smtd


    Eto vrmena imamo za diskusije a isto tako ako imate neki bolji prijedlog iznesite ga pa cemo ramatrat.
     
  2. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ja bih uzeo galaxy... Ako ces klokati, uvijek mozes nabaciti drugi bios ako ne moze sa originalnim.
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    U toj klasi definitivno GTX460.

    Osobno bih isao na najjeftiniju referentnu GTX460 1GB karticu, sa po mogucnosti 2 god. garancije.
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    I meni se ta Galaxy najvise svidila od svih sto sam gledao,ima neko hladjenje sa pipama a i vent joj se skida pa se lagano moze ubaciti neki drugi,jaci brzi tishi ili koji vec odgovara bolje od orgilanlnog a to sve za slucaj da musashi ne odgovara na taj GF104.

    Ne klokati ovu grafu bi bilo isto kao imati 200ks pod haubom i voziti 60km/h.



    Sto se tice referentnog dizajna ja stvarno ne znam koja je referentna kad su sve nesto pod plastikom i ne vidi se sta je ispod.Slobodno nabacite koji link.
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  6. Esh

    Esh HWB

    Na osnovu nekih testova koje sam gledao, po omjeru buka/performanse, referentni hladnjak nudi najvise.
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Kao sto sam vec rekao kupovinu mogu obaviti samo na amazonu a kod njih na ponudi ima samo taj Galaxy,MSI,EVGA,Palit i Zotac i nijedna mi nije referntna a jos sam malo googlao i naletio na jedan fin review Galaxy-a al u evropskom izdanju KFA2
    http://www.guru3d.com/article/kfa2-gefo ... oc-review/

    Tu se u ovom review-u potvrdjuje da i ona ima opciju za podesavanje napona na GPU sto obecava dobre rezultate.Ukoliko se u ovaj mjesec dana ne pojavi nesto referentnije mislim da mi je ovo najbolja opcija.

    I dalje ako neko naleti na neki zanimljiv review ili neku dobru opciju neka nabaci link.
     
  8. mobsterc

    mobsterc Overclocker

  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

  10. GW

    GW Moderator

  11. Juka

    Juka Komšija

    Evo u Imtecu, GIGABYTE GTX460 sa 768MB malo manje od 500KM za kesh!!!
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jebote, al je skupo, u Hrvatskoj 420KM za 1GB model. Bez PDV-a izadje 360KM.
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    I mene bi grafa preko amazona izasla 360km s tim sto bi tesko islo po pitanju garancije,opet sa druge strane u HR nemam nikog da mi to kupi a i valja dvaput hodat po povrat PDV-a tako da je i to zajebancija.

    Sad trenutno razmatram ovaj gigabyte model jer ima odlicno hladjenje a i EVGA sa onim starim dobrim hladjenjem kao na 8800GTS G80 grafama.

    http://www.amazon.com/EVGA-PCI-Express- ... 377&sr=1-2


    I jos me interesuje ta Lifetime garancija od EVGA jel vazi samo za amerikance ili je worldwide?
     
  14. Zlatan

    Zlatan Komšija

    kupi preko amazona bez obzira na garancije radi vrijednog iskustva...
     
  15. RaP

    RaP Komšija

    hm evo i ja sam se nalozio da je kupim sada
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Imtec ili neka druga opcija?
     
  17. RaP

    RaP Komšija

    ma kakav imtec poskupo mi to nesto :) evo razmatram opcije
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ona gigabajtica u HR ako moze doc za 360km je odlicna kupnja.Bas sam citao po netu o njoj i sve joj je za 10 al izgleda da joj VRM-ovi nisu pod pasivcima nego onako goli pa me to odbija,kako sad stvari stoje ja cu pazariti EVGA superclocked ne radi taktova nego obicne nema na stanju.Kako i stevie vec prije rece najsretniji bi bio ako bi se pojavila neka skroz referentna sa onim hladnjakom sa ventom na po srede.
     
  19. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Lik je na piku prodavao 1 godine garancije MSI 460 TOP 500 KM trazio
     
  20. RaP

    RaP Komšija

    360km to je vec nekako prihvatljivo :)