Kupovina nove grafe,koji GTX ili nesto drugo?

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by dino73n, Jul 29, 2010.

  1. Triforce

    Triforce Aktivista

    http://i55.tinypic.com/2b5cow.jpg

    Ma goni ba, ošo i uzeo. Mojne sad komentara tipa "a joj za da si malo vise dao npr 350 mogo si uzet ovo il ono". xD

    edit: da se pohvalim uzeo sam neku napojnu od 500W silent neka. Ugl kad sam palio PC cuo sam samo kako ono hard disk vergla i računar pibikno i ništa više :smt005 Ja reko wtf PC se pali a napojna ne radi? Kad ja tamo kad radi punom parom hahaha A moja stara napojna ko Jet-Engine jbte :smt005
     
  2. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Sretno sa tom grafom...
    ona ima veeeeeeeeeeeeelikiiiiiii OC potencijal steta da radi na default klokovima..
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Evo da javim da je grafa legla,pogazio sam rijec i ipak sam u ingelu kupio GainWard sa naljepnicom na sarafu od coolera i nema diranja. :(
    Ona Gigabyte 460ka ce iz Amerike doci tek slijedeci mjesec kad ja necu biti tu tako da nisam mogao izdrzati. :D

    Evo odvrtio sam Crysis Warhead bench i tu su neki rezultati koje mozemo uporediti sa 5850 koja je vec prije ubacena u temu.

    Evo GTX460 def

    [​IMG]

    Evo 5850 def

    [​IMG]

    Evo GTX460 OC

    [​IMG]

    Kao sto sam i prije govorio GTX460 jeste nesto slabija grafa od 5850 ali ima dobar minimalni framerate pa je igranje fluidno,kad se nakloka postaje jaca od 5850 na def.
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    samo nemoj sad da bude da si skidao ovo zeni / cerkici :mrgreen:

    [​IMG]

    Btw, beton grafa, nema sta ;)
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa kome cu nego cerkici,zena je to prevazisla prosle godine :mrgreen: :smt005
     
  6. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    dino, nemoj da se mnogo hvalis, pojedinci bi te mogli napasti i popljuvati kao i mene (cudime da se vec nisu javili) ;) kupi, uzivaj, i suti...
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    Nema niko razloga pljuvat Dinu, kao sto niko nije pljuvao Monchu kad je uzeo 280GTX, Enisa sa njegovim zmajem itd, a sto se tice tebe - ti si im ga dao ;)
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Druze,pa ja sam kako vidis otvorio ovaj topic sa namjerom da diskutujemo o kupvini nove grafe i da se izvaga koja bi bila najbolja.GTX je bio prvi izbor pa je onda Maverick uletio sa 5850 pa se tu malo vagalo da bi na kraju ja kupio 460ku,normalno mi je da u u topicu koji sam otvorio radi kupovine i javim da sam je kupio.Eto odvrtio sam i koji bench i postavio rezultate.
    Ono sto je se tebi desilo......jbg...tako se htjelo :wink:
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    da samo sreca moja, pa mi ti isti ne daju komad hljeba. izumro bih za sedmicu... :) :) ma samo je cudo, sto se javi njih par, a ne cijela zajednica. ocito u njima nesto ima, sto drugi nemaju (njih nekoliko hiljada)... out :)
     
  10. apsolut

    apsolut Novi član

    Realno gledajuci, ati je sada koliko toliko bolja... nisam imao iskustva losheg sa ati...ali nvidiu pamtim od MX koja mi je valjala ko niko... :]

    "dino73n"
    *Znaci graficka ti radi super ? i kvalitetno, mislim zadovoljan si?

    Razmisljam ima nekoliko vremena da uzmem x460 , naravno prije ati-jevih...
    Zotac GTX 460 1GB DDR5 675/3600Mhz HDCP VGA DVI HDMI DP Premium pack .. 445,56 KM
    ili
    VGA ECS nVIDIA GF GTX 460 1GB DDR5 DX11 256-bit 534,75 KM


    da, imam glupo razmisljanje, volim nvidiu prije ati-a...i ne volim gigabyte...


    konfiguracija bi trebala podrzati..naprosto 470 mi je mozda previshe sad zasad..a i ne rizikuje mi se sa fermijem,spermijem..
    sadasnja 9600 mi je ok, ali zaostaje malo za ostalim dijelovima...
    ovo su ponude iz genelec i plusa, mozda ima negdje jeftinije?
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    u genelecu su cijene bez PDVa, ponadah se prvo kad sam vidio 460 za 445 KM :p

    Pogledaj i u Ingel.ba ponudu Gainward 460-ica
     
  12. apsolut

    apsolut Novi član

    a ne znam, ostali su mi svi tako-tako...genelec mi se svidio, i nisam se pokajao sto sam uzeo pc kod njih....
    a sad ingel i oni mi dodju skoro isto... al zotac. ma ko ce ga znat...
    nisam pametan :) nikako... najgore je kad nesto kupujes pa googlas, i onda nekako ispadnes i gluplji koliko god i pametniji... ;]
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    @apsolut
    Da grafa mi radi super,a i kako drugacije moze radit,il je ispravna i radi il je neispravna :D a sto se tice geneleca ingela i ostalih PC trgovina,sve je to u pet deka,ako daju dovoljno dugu garanciju nema se tu sta omisljat,eto u ingelu je na GainWard garancija dvije godine sto je i dovoljno,a u genelecu na zotac 5 god.
    Trebas obratiti paznju na napojnu u kompu,za ovu grafu ti trebaju 2xPCIe konektora i treba da je ipak malo kvalitetnija.Ako imas nekog silverstona iz geneleca onda nemas brige.
     
  14. Triforce

    Triforce Aktivista

    Imam e6300 wolfdale procesor i ovu grafu.... Izgleda da obje komponente se daju OC-at i to dobro :twisted: . Sad gledam na netu ljudi na 4.0, 4.2 dizali :smt005 Mogo bi i ja mozda malo dignut do 3.5 xD

    Jel grafu mogo OC-at preko ovog gainaward expertoola ?
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma


    Naravno da mozes,pa tome i sluzi da se sa njim rade te stvari :wink:
     
  16. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    Da se CPU OC-ati, ali ako imaš dobru matičnu, napojnu i hlađenje. U svakom slučaju imaš Riva Tuner koji će najvjerovatnije raditi, a za neki ozbiljniji OC tu je Afterburner s kojim može povećavati napon GPU-a, ako to grafička kartica podržava.
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ne radi Riva Tuner sa ovom serijom grafa,dugo nisu izdali noviju verziju,stoji na 2,24c vec dugo.
    AfterBurner radi kao sat.
     
  18. Triforce

    Triforce Aktivista

    Ma neznam dicu proc na 3.0 pa cu gledat kako ide. Hladjene je ok i napojna. Maticna nzm za nju :)
     
  19. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    Ma upišeš modele komponenti koje imaš u google i većinu toga ćeš moći saznati. Možeš pogledati u CPU-Z o kojoj se matičnoj radi. I obavezno pola sata Linxa za testiranje stabilnosti sistema nakon OC-a, ali mislim da na 3Ghz može raditi bez dizanja napona CPU-a.
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Da, ali si ga od istih tražio kao zadnji prosjak.