Kupovina vodenog hlađenja do 250KM

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by AJLA_22, Jul 18, 2009.

  1. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ocito nisi svestan koliko 3C znaci za vazdusno hladenje :roll:
    Takodje treba uzeti u obzir da se to sve nalazi u dobro provjetrenom kucistu, u suprotnom bi razlika bila jos veca.
    Evo sada se pocelo i spammati. Bas nam je drago sto odavno nisi vidio bolje hladjenje.
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Navedeno je u tekstu da stock hladnjak nije izdrzao.
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Zavisi je li u full loadu ili ne :) Razlika izmedju 33 i 36 nije isto kao izmedju 73 i 76 :)
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Bez obzira. Top 10 najboljih hladnjaka koji postoje su u tom rasponu. Bilo da se radi o 5% ili o 10%, to je opet poprilicna razlika.
     
  5. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    :roll:
    Jos bolje, ako je idle tolika razlika, zamisli kolika je tek u loadu ;)
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Pa mislio sam da govoris o loadu :D Zato bi u idle-u bila 1°C :D
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Open testbed ili u kucistu sa dobrim protokom? Nije svejedno.
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    U mom slucaju, testiranje je obavljeno u kucistu. Bez obzira, najveci utjecaj svakako ima dizajn hladnjaka.
     
  9. AJLA_22

    AJLA_22 Novi član

    pa meni je zagrijevanja bitno, posto mi je kompjuter ukljucen stalno i jos sam mu mislila povecati fekvenciju i zbog toga bih radije uzela noctuu, samo ne znam jesu li ovo temp. koje ocitavaju senzori za jezgre ili su to temperature ihs-a
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  10. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Vjerujem da su to temperature jezgara (tj njihova srednja vrijednost) a sa noctuom neces postici nista bolje rezultate nego sa Fenrir-om a jeftini je. Najbolje rezultate ces postici sa vodom... Bar sa custom sistemom :) Poslao sam ti pm sa komponentama koje kasnije mozes prosiriti za jos bolje hladjenje i vise taktove, a takodje, na maticnu i graficku...
     
  11. Moncho

    Moncho Komšija

    Nema tog (konvencijalnog) hladjenja koji ce, recimo i7 920@4GHz drzati ispod 60C. Nego treba se 'pomiriti' sa time da i7 radi na 'drasticno' vishim temperaturam u odnosu na nasu temperaturnu logiku.
     
  12. AJLA_22

    AJLA_22 Novi član

    ali bios mi uvijek ocita oko 40 stepeni manju temp. procesora, dok u windowsu preko everesta ocita se oko 72 stepeni za jezgre, a temp. jezgri ne smije prelaziti vise od 72 stepena, joj ova vrucina ubi i mene i procesor
     
  13. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Nema veze. Priblizno najtacnija temp ti je upravo ta sa jezgara (odnosno najbitnija). Skini jos nekoliko programa: core temp i realtemp pa uporedi.
     
  14. AJLA_22

    AJLA_22 Novi član

    ma gledala sam ja preko speed fana isto ocitava kao i everest i nesto sam citala da core temp i real temp daju uvijek manju temp. nego sto ona jeste
     
  15. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    To je to, temp u biosu te ne zanima.
    Trebalo bi da daju istu kao i everest. Svi programi se zasnivaju na jednostavnom algoritmu i putem informacija sa sonde u odnosu na Tjmax daju krajnji rezultat. Btw, ta dva programa se cesce koriste nego everest jer im je to jedina namjena.
     
  16. AJLA_22

    AJLA_22 Novi član

    joj cudim se da mi nije pregorio
     
  17. AJLA_22

    AJLA_22 Novi član

    A koliko je bolji noctua od ac freezer extreme, zna li neko?
    Posto AC ima u ingelu, da ne moram cekati, a i jeftiniji je.
     
  18. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Tesko je realno ocijeniti. Par stepeni...
    Noctua ima prilicno visoku cijenu (nije da imamo neki izbor) :D Ne bi trebala dugo cekati ni na narudzbu titana iz ingela a egal je sa noctua-om (mozda cak i bolji).
    Bila si spremna izdvojiti 250km na hladjenje a sada gledas sta je jeftinije :D
     
  19. AJLA_22

    AJLA_22 Novi član

    egal???? sta je to?
     
  20. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Jednak, na njemackom :D
    btw, ovo je ispalo kao chat...