Kupovina volana

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Triforce, Mar 16, 2013.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja ne bih vise kupovao G25 ipak je prespor ff za moj ukus, slijedeci ff volan mora biti sa kaisnim prenosom :)
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Najgore sto su skupi ko' vrag Fanatec / Thrustmaster..Za neki normalni budzet, G25/27 je way to go.
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    G25 je najkvalitetnina stvar koju sam ikad imao.Thrustmaster nije nista bolji i evo gledam vec se nesto klima i klapa. GTR2 je igra stara gotovo osam godina i sa modovima je to skroz druga igra. Probaj M3 od Simbina pa ces vidjet mozes li gas u prvoj i drugoj zakucat, i smijesno je poredit road auta sa racing poilama koje imaju mnogo vise trakcije.
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Hvala na savjetima. Ovaj volan nije jeftin, ali razmisljam da se protegnem i da ga kupim. Najveci fazon je sto nemam nacina da ga isprobam, a 300KM nije malo. Vidim da lik ima pozitivne dojmove na piku, ali nema bas mnogo transakcija. Ima li itko iz Brckog ko bi bio voljan da isproba ovaj volan za mene(bio bi nagradjen)?
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Koje igre planiras igrat? Generalno je kocka da ti tako salje, nikad ne znas kakav ga je idiot koristio. Trazi sliku da ti posalje dijela gdje se drzi volan kad vozis, ako na kozi nema tragova i nije malo pobjelika od znoja onda je malo koristen.
     
  6. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    prvenstveno Euro Truck Simulator 2 :) a kasnije, kad izadje, i American Truck Simulator :)
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    G25 ce bit i vise nego dovoljan, ali sve ispod je bacanje love.
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Za te sporije simulacije bolji slabiji logitech driving force pro.
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Logitech MOMO 85KM, nemoj dalje gledati.
    http://www.pik.ba/artikal/9944373/logitech-momo-racing-wheel-volan/
     
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Dmr, ocito nisi procitao moju prvu poruku :) ja vec imam Logitech MOMO, koju je tu negdje sa driving force pro, ali hocu volan koji ima papucicu kvacila, a taj driving force pro je nema, ima samo gas i breake kao i MOMO.
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Al ima 900 stepeni rotacije spram 220!? A kvacilo i nije toliko bitno, naravno ako nadjes povoljno ili uopste nadjes.
     
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    tih 900 stepeni mi nesh posebno i ne znaci, mogu podesiti lienarnost volana kako mi odgovara, dok se kvacilo ne moze zamjeniti :(
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ako ti je kvacilo toliko bitno onda g25, mada je previse za te potrebe.
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Vaznije je tih 900 ako ganjas neki osjecaj, a u kvacilo ces se razocarat jer ne funkcionise bas to kao u stvarnosti. Ne mozes osjetit kada auto povuce tako da je tesko stvorit dobar osjecaj. Za te kamione mozda lakse, ali za auta kad trebas kocit pustat kvacilo i tapkat gas je stvarno tesko i bezosjecajno. Ako imas momo i ne smeta ti tih 220, mislim da bez veze ides na G25.
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa nije bas da mi ne smeta, ali sad da mijenjam MOMO za force pro SAMO radi 900 stepeni, to mi se pogotovo ne isplati. Ne kazem da ne bih volio imati volan koji omogucava okretanje za 900 stepeni, ali ako cu vec mijenjati MOMO, onda cu uzeti volan koji ima sve, tj. i 900 stepeni i kvacilo. Istina je da sam se vec navikao na ovih 240° kod MOMO.
     
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Da se pohvalim da sam kupio od Vede G25 :D 8)
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    To Vedo 3-4 puta kupovo i prodavo G25? :)
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ako ne kupis PS3 jos jednom nisi faca :)
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Vjeruj da mi fali :D