Kvalifikacije za EP 2012: Ukrajina i Poljska

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Sep 3, 2010.

  1. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    Zlaja , uvijek trazis neke isprike ovo ono . Razumijem ja tebe , al ako ne mozes sjedit pobjedit Albaniju ( za koliko si onih igraca cuo pored Cane ? ) sta ce onda na Euru . I kako misle otic nekad na to veliko takmicenje . Pape ako mu se ne svidja moze uvijek otic , nemoj msilit da nije njemu dobro ovde . Makar za njegov dzep :lol:
     
  2. bhd

    bhd Veteran foruma

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    Sve ovo smrdi na jos jedno cekanje... ajde valjda cemo se kvalifikovati za svjetsko... dotad 2-3 trenera promjenit...


    aj aj... lose lose.. od ona tri Precednika na celu nfsbih do trenera...
     
  3. Zlatan

    Zlatan Komšija

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    Druze moj albanija je jebena repka vec godina maih pratim i niko lako ne igra sa njima, ne bi me cudilo da se oni plasiraju...isto tako ne znam nikog iz slovačke i slovenije pa su to opet dvije opasne repke sa kojima nikom nije lako...sjetimo se samo kako su neki potcjenjivali pobjedu nad luxemburgom, a vidi luxemburg sjeba naše direktne konkurente bjeloruse,kao što je albanija zeznula rumunje, a protiv koje nismo zadovoljni bodom u gostima?

    Sto prije primjetimo da makar 50% moje price nisu isprike nego realna prica, to cemo vise uzivati u novoj i boljoj percepciji...pa realno bolje repke od nas jučer su izgubile od lošijih protivnika nego što je bio naš...a kada se sjetimo da je grčka uzela euro tada se nećemo pitati šta ćemo mi na euru...

    Kada počnemo primjećivati da su rezultati repke solidni ,počet ćemo se bolje osjećati i moći ćemo više uzivati u daljem natjecanju i možda direktno doprinjetikroz širenje dobre vibre!

    Pape je naravno početnik i nedokazan trener potpuno, i radi u puno lošijim uvjetima nego bilo koji njegov protivnik, ali šta ćemo, možemo se samo nadat da mu se posreći ....i Pepe je bio početnik pa je sa barcom uzeo sve :smt007
     
  4. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    Stari mi rece da Spahic nece vise igrat za repku ccc i golman igrao sa povredom
     
  5. Ace_

    Ace_ Aktivista

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    Ta Albanija u proslim kvalifikacijama nikome osim Malti nije dala vise od 1 gola, a u drugoj utakmici su remizirali s tom istom Maltom. Ako smo mi zadovoljni s bodom protiv Albanije bolje da ne igramo kvalifikacije nikako.
     
  6. Zlatan

    Zlatan Komšija

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    i grča je na euru 2004 samo u jednoj utakmici dala više od jednog gola pa je na kraju više nego zasluženo uzela euro



    nije li bolje biti zadovoljan nego nezadovoljan? zar ne?
     
  7. Esh

    Esh HWB

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    To neka insiderska informacija?
     
  8. Ace_

    Ace_ Aktivista

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    LOL, svi ih pamte bas zbog toga sto su fušerski i nezasluzeno osvojili prvenstvo i uvijek ce ih tako pamtiti. Ne znam u kojem ti paralelnom svemiru zivis gdje je sve naopako ali pitaj nekoga ko actually prati nogomet jel Grcka zasluzila osvojit taj Euro.

    Po toj logici bi ti bio zadovoljan da te ja plesnem.
     
  9. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    Bilo na TV ... na nekom dnevniku . Spaha izjavio da mu je ovo mozda jedna od zadnjih utakmica za BiH . Stari me odma zvao i prenjeo , i da je Hasagic igrao pod povredom ! Cudi me da niko nije upratio to ... Ako me stari laze , lazem i ja vas !
     
  10. Zlatan

    Zlatan Komšija

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    Da nisam neki dan odlikovan sa titulom Časnik za moral sad bih ti možda uputio komantar u stilu:

    Daj druže ne skreći steme, budi ozbiljan, nemoj biti neznalica i nemoj posmatrati fudbal kao malo dijete ili amater...

    No budući da sam imenovan časnikom za moral ipak na na fin i kulturan način moram skrenuti pažnju na osnove fudbalske igre,posebno stoga što sama činjenica da ti komentarišeš u ovom threadu ipak znači da si ti ozbiljan poznavalac fudbala, samo si možda na trenutak ponesen emocijama i navijačkim žarom smetnuo s uma neke osnovne postulate nogometa...

    A to znači da fudbal nije umjetničko klizanje u kome se pobjeda zaslužuje umjetničkim dojmomi glasovanjem žirija, nego ozbiljna taktičko-strategijska igra sa CILJEVIMA(goals) i svom dubinom i filozifijom potrebnom da bi veliki umovi uživali u njoj.

    I zato kada neko upotrijebi izraz nezaslužena pobjeda(osim ako se to ne odnosi na sudijsku grešku) to samo može održavati njegovo nedovoljno poznavanje gore spomenutih činjenica i osnova fudbala. Jer fudbal ima svoja pravila i ciljeve(goals) i svaka pobjeda je zaslužena dok se igra u okviru pravila i dok se zasniva na ispunjavanju ciljeva(goals-golova).

    Jer da je cilj fudbala najveći broj driblinga ili najljepši dribling ili akcija ili najveći posjed lopte tada bi grci siguran sam nastojali ispuniti te kriterije, ali naravno pravila kažu da je pobjednik onaj koji probaci loptu između dva direka i oni su se koncentrisali na to...i pobjedivši domaćine Portugalce sa velikim Scolarijem i sa svim njegovim zvjezdama pred prepunim domaćim stadionom DVA PUTA usudio bih se reći da niko nikad nije zasluženije osvojio neko prvenstvo od njih...jer dobri poznavaoci znaju šta znači prednost domaćeg terena u fudbalu



    Kad si me već pljesnuo radije bih bio zadovoljan nego nezadovoljan jer uz primljeni udarac zar mi treba još i da kukam što me boli ili da budem nesretan i tako još pridodajem jadu koji me snašao?


    ne! baš,u teškim trenucima je potrebno da budemo sretni i zadovoljni više nego u 'sretnim' ..jer bapsko kukanje i jadanje oduzima energiju i umanjuje snagu jertako samo dodajemo jad na jad i belaj na belaj....nešto poput priče iz filma 'la vita e bella' kada je superionim stavom čovjek spasio sina od pobigije u konc logoru...

    Još bi podsjetio na neka najosnovnija fudbalska pravila koja bos-navijači čudesno poneseni negativnom navikom da kukaju i zavedeni tradicionalnim luzersko-patetičnim mentalitetom počesto zaboravljaju:

    U kvalifikacijama se igra 10 utakmica, baš zato što 1, 2 ili 3 utakmice nisu pravi odraz stanja i kvaliteta( pa čak ni svih 10 utakmica to nije)..zar bi francuzi sada trebali prestati igrati kvalifikacije zato što su izgubili od bjelorusije ? koja nije mogla pobjediti niti luxemburg pa bi valjda i oni sada trebali prestati igrati fudbal? tako da bi nakon što i mi radi remija protiv albanije odustanemo, na euro otišli luxemburg i albanija hehehe :smt005
     
  11. Ace_

    Ace_ Aktivista

    @Zlatan

    Grcka je imala vise srece nego pameti na tom Euru. U grupama su imali 4 boda ko Spanija, gol razlika 4-4, a Spanija 2-2. Znaci provukli su se tacno kroz iglene usi. Jedino sto im je funkcionisalo dobro je obrana, ostalo su na srecu utrefili vecinom iz prekida po gol u svakoj tekmi i to je to. Siguran sam kad bi se sad ponovio Euro sa istim ekipama 10 puta da Grcka nebi ni grupe prosla, ali to je druga tema.

    Prva tema je ovo sto ti spoiminjes da 3 utakmice nisu odraz stanja i kvaliteta.

    - 3 gola u mrezi od Njemaca, hajde ok, jaki su, ali opet poraz je poraz, treba te malo osvjestiti za sljedece tekme
    - 4 gola u mrezi od Svedjana, to vec nije ok, ukazuje da nesto s obranom ili formacijom treba promjeniti
    - remi s Katarom, ALERT ALERT, treca utakmica uzasnog igranja
    - pobjeda nad mesarima i stolarima iz Luxemburga, woohoo prejaki smo, bokte golman im je morao ici u trecu smjenu poslije utakmice
    - nula protiv Francuza, ali ne samo rezultatski nego i igracki, jedno od najlosijih izdanja nase repke u povijesti, pa Sliskovic je bolje igrao protiv Francuza u punom sastavu, a ne u drugoj postavi kao sto je sada
    - remi s Albanijom koja je u nizoj jakosnoj skupini od nas, koja je bila cetvrta u skupini kvalifikacija za svjetsko i koja je objektivno za klasu ispod nas po svim mogucim mjerilima (imamo bolje igrace koji igraju u jacim klubovima, iznad njih smo na FIFA-inoj ljestvici, nekoliko puta smo bili na pragu kvalificiranja dok oni nikad nisu bili ni blizu)

    Ja tu vidim vec 5 FAIL-ova, a ne tri, iako su i tri dovoljna kad ti vidis da to ne lici ninasta i ne vodi nicemu. Pravi trener kao Vaha dodje u Dinamo i za sedmicu dana pobjedi Villareal 2-0.
     
  12. Zlatan

    Zlatan Komšija

    pa druže Ace to su uglavnom prijateljske utakmice....tu se nikad ne ide na rezutat...kao što je i ovo prijateljska utakmica između mene i tebe.... tvoji argumenti bili bi sigurno mnoooogo bolji da igraš za pare ili rezultat...sjećaš li se kako je ćiro izgubio od rijeke?! a sad mnogi plaču za njim....treba biti realan...

    pobjeda nad također luxemburgom nije za potcjenjivati, bodovi su bodovi... fudbal ima svoja pravila i bodovi se broje, u pravilima nema ništa o tome da su vrjedniji bodovi protiv profesionalaca nego protiv mesara....upravo je bih pobjedama nad malim repkama nadmašila turke i belgijance u prošlim kvalifikacijama... pa viđel ti da je luxemburg otkinuo 2 boda našim direktnim konkurentima Bjelorusiji koja je jača od Francuske(po tebi)

    što se tiče Grčke, da li je sreća pobjediti portugal DVA PUTA na njihovom terenu? pred prepunim stadionom vatrenih portugalskih navijača? koji su bodrili sve one portugalske zvijezde predvođene VELIKIM TRENEROM Scolarijem?!

    utrefiti što ti kažeš može se u jednoj utakmici, a oni su prvo utrefili da se plasiraju na EURO pa su onda tamo išamarali sve one usijane i razmažene zvjezde i zvjezdice i pokazali kako se igra moderan fudbal...pa vidiš kako ih je murinjo i kako ih i drugi sada tek kopiraju...da ne govorimo da su talijani osvajali sp-ove sa sličnom igrom...također i talijani se uvijek provuku kroz iglene uši u grupi, a onda idu do finala....to se zove raspoređivanje snaga i to je dio fudbalske vještine taktike i strategije....a pokazali su grci da znaju i napadati...sjećaš li se kako su napali čehe u produžetku? hehe

    ne, to nije bila sreća, to je bio moderan fudbal..... to je bila genijalnost i hrabrost i to su bila muda i vjera u sebe koju bosanski navijači trebaju usvojiti ako hoće vidjeti neki rezultat...

    pravi razlog našeg kukanja i jadanja, nisu neuspjesi, već sam detaljno obrazložio da naši rezultati nisu toliko loši, pravi razlog je NAVIKA da se kuka, jada i prolanalazi nešto loše u svemu...navika da se isprazno kritikuje...navika da se ima niska slika o sebi samome...navika da se veličaju drugi...i što prije postanemo svjesni te bolesne navike prije ćemo doći u priliku da je promjenimo....
     
  13. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Zlaja svaka tebi cast na optimizmu i sve to . al nekad jednostavno moras priznati da problem postoji i pokusat ga rijesit . Ponasas kao neki alkoholicar koji ne zeli priznati d a ima problem vec trazi isprike , mala plata , tata me nije dovoljno grlio dok sam bio mali , mala mi kita ovo ono ... Tebi ako je nerjeseno sa Katarom , razvaljivanje od Njemacke , Swedske i Francuske i prosipanje 2 boda koja nam se mogu odbit od glavu dobar rezultat onda bih ja prije rekao da je u BIH problem jer svi imaju neka mala ocekivanja i sretni su sa malim stvarima . Valjda je poenta uvjek napredovat i ici prema naprijed ... i koliko je nasa repka napredovala od svoh osnivanja ???
     
  14. Esh

    Esh HWB

    Sjeca li se neko par utakmica gdje smo takodjer bezveze izgubili bodove pa poslije dolazili do sudbonisnih i "sad ili nikad" utakmica kao sto je ona protiv Danske na Kosevu ili protiv Srbije na Marakani? Samo bacite pogled na te kvalifikacije i utakmice. Usput, nonsalantno smo odbili iskoristiti i ovaj preostali termin za neku prijateljsku utakmicu. Sto bi igrali, kad smo najjaci.
     
  15. jeretik

    jeretik Komšija

    Da li mene ovo oči varaju ili srpske televizije na kablovskoj stvarno neće prenositi Italija - Srbija?
     
  16. ColdFire

    ColdFire Overclocker

  17. jeretik

    jeretik Komšija

    Znam ja sta je on rekao, ali love imaju, cuj. Imaju je od pretplate, tome i sluzi.
     
  18. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Ma to sam rekao ironicno :lol: ko narod sta pita , nazalost
     
  19. jeretik

    jeretik Komšija

    Evo obezbijedili su prenos, hahaha, vjerovatno su izjave mister kultura-je-cenzura Tijanića bile zapravo javno cjenkanje.
     
  20. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Drugi prekid vec haha ccc koji smo mi Balkanci idioti .