Large Hadron Collider

Discussion in 'Generalna diskusija' started by monK, Nov 23, 2007.

  1. Amash

    Amash Aktivista

    Dobar je ovaj clanak sa iskona. Solidno objasnjeno za nas laike :)
     
  2. GW

    GW Moderator

    Čitanje vijesti sa ovih portala je ko slušanje tračeva u frizerskom salonu.
     
  3. Amash

    Amash Aktivista

    Recimo da je tako. Ali posto ne gledam tv, ne slusam radio, ne citam novine ovo mi ostane jedino za informiranje o dnevnim i dnevno-politickim desavanjma u zemlji i regionu. :)
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

  5. Loki

    Loki Komšija

    Hehe i jene je odmah podsjetilo na Half-Life. Meni je ovo sve smiješno, pare se daju za gluposti a ljudi nemaju šta da jedu...
     
  6. GW

    GW Moderator

    Nauka nikad nije glupost. Razmisli samo šta će biti kad nestane nafte. Ako ne bude alternative, svijet će doslovno stati.
     
  7. Loki

    Loki Komšija

    Sad bih ja mogao reći da me nije briga i da stane al' neću da se griješim... :)
     
  8. Amash

    Amash Aktivista

    Stoji to da ljudi nemaju sta da jedu, ali ne mozes reci da je ovo glupo trosenje para. Da se tako razmisljalo danas se ne bi bilo na ovom nivou drustvenog razvoja na kojem se nalazimo.
     
  9. zoi

    zoi Veteran foruma


    da su se iskoristili naucnici koji su odgovarali narodu,a ne politicarima,kome li vec,zivjelo bi se na daleko vecem nivou...vise me interesuje kako ce proci fallout 3 ili diablo 3 od ovoga :roll:
     
  10. GW

    GW Moderator

  11. zoi

    zoi Veteran foruma

    zabranjeno postat ako mi se nesto cini ne vaznim?iz postova drugih se da skontat da nisam jedini ;)
     
  12. GW

    GW Moderator

    Opet te pitam. Kažeš ne zanima te tema, zašto onda postuješ na njoj?
     
  13. zoi

    zoi Veteran foruma

    interesuju me misljenja drugih ljudi,ne interesuje me,tj ne brine me da li ce ta crna rupa sve da nas "pojede" ili ne.sta ti nije jasno?ako treba da nacrtam :lol:
     
  14. GW

    GW Moderator

    Nije mi jasan taj tvoj "ne zanima me tema, ali moram nešto nebitno napisati jer mi je dosadno" stav.
     
  15. zoi

    zoi Veteran foruma

    jako zanimljivo,posto sam temu od pocetka citao,na ovom i na jos par foruma.toliko mi dosadno nije ;)
     
  16. ReNNo

    ReNNo Overclocker

  17. Loki

    Loki Komšija

  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Nisam pratio ovu temu od pocetka.. ne znam koliko se pisaolo ali jel tacno da ce se to desiti 21. 10. a da je ovo sto jepocelo samo pusten "protok" u jednu stranu a da ce se u desetom mjesecu pustit protok u obe strane... odnosno sudaranje. Nesto mi taj datum stoji ima par mjeseci kada sam citao na netu dokle je stiglo. Mozda i grjesim.

    I ovo mi malo gay sto se tek sad pocelo kitit na TV-u i napucavaju kao neke "selebreti" šitove a ne nauka :?

    Inace za ovo sam znao jos prije dvije godine... cini mi se da se ovo i prje izvodilo i da je ista "naprava" bila samo dosta manja... ali morm priznati da nisam imao veze sta je do ove godine.. priznajem, i sada mi je jasno mozda 80%.
     
  19. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Sto bi rekli sretan nam sudnji dan... hahahah

    Svi su danas zaprdili da ce svasta bit a danas samo pocinju sa paljenjem, sad trebaju kalibrirati prvo na jednu stranu, pa na drugu pa kad ugode (ako ugode) onda ide sudaranje -> 15 dana - 3 mjeseca

    Pa kada se sudare kao sto i rekose vise energije ce se osloboditi pri sudaru komarca nego 2 subatomske cestice.

    Ljudi ne shvataju da je sva ta hampa i velicina lhc-a usmjerena u mjerne uredjaje i upravljanje cesticama same cestice nemaju dovoljno snage ni da naprave jachi prdez a kamo li crnu rupu.

    U kratkome Atomi, Svicarska Zdraooo

    p.s MESO NIJE POJEFTINILO!!!
     
  20. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Koja slučajnost :smt003

    [​IMG]