1. fatalista

    fatalista Novi član

    Ejde ljudi ewo doslo vrijeme da se rijesom ovog starog monitora
    pa bi bilo lijepo od vas kada biste mi dali savjet za neki 17 inch
    LCD.Posto bash nemam para na bacanje gledajte na "sto jeftinije a sto bolje" ajde

    hvala unaprijed

    peace :!:
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  3. syss

    syss Veteran foruma

    kod nas je iiyama isto dosta konkurentna cijenom i kvalitetom, a hyundai i benq se probijaju sa 8ms matricama.
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    za Benq sve pohvale. rade displaye za nekoliko velikih firmi ukljucujuci i AlienWare. licno nisam probao, ali na netu sve najbolje ljudi pricaju. za hyundai ne znam, pa mi ne bi bili prvi izbor.
     
  5. [tota]

    [tota] Aktivista

    benq je među najboljima. proizvodi čak i za Dell (provjereno).
    Nec, Samsung te Phillips su odlični ali osim brzine matrice pazi na garanciju te obavezno zatrazi da uključe model te provjeri ima li mrtvih pixela tj pixela na kojima se boja ne mijenja npr. jedan pixel je uvijek crn. Kad provjeriš sa više slika tj. boja uzmi taj a ne neki drugi sa skladišta. Pogledaj koliki proizvođač daje garanciju na bad pixelu koliko broj je zanemariv.
    Phillips ima politiku zero bad pixels tj ako uočiš ijedan bad pixel dobivaš zamjenu monitora mislim negdje do 3 godine od kupnje. Dovoljno za gaming ti je 16ms a cijene su skoro ste kod 8ms i 16ms.
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    kad kupujes LCD ponesi na floppy-ju nekoliko slika sa cistim i odvojenim RGB bojama kao i sa akromatima (bijela i crna). neka rezolucija slika bude kao i nativna LCD-a. kad dobro sve pregledas uzmi bas taj kao sto syss rece. i ja sam muhanat sto se tice toga da ne volim da mi daju stvari koje su prethodno ukljucivane i izloga, ali moras tako kod takvih stvari. :smt001
     
  7. GV

    GV Komšija

    Bug od Aprila. imaš test ili u nekim starijim brojevima
     
  8. fatalista

    fatalista Novi član

    hehe aght tnx! btw ima li neko konkretan naziv?
    kako god tnx...
     
  9. Esh

    Esh HWB

    Mrtvi pixeli su proslost sa novom generacijom LCD monitora, osim ako bas neki proizvodjac nije "novi" na trzistu. Moj apsolutni izbor je Samsung (iza slijede Dell pa NEC), a buduci da je i sam Samsung napravio opcu pometnju sa velikim brojem razlicitih verzija, obrati paznju na odziv te ulaz (analogni / dvi). 713N se cini kao jako dobar izbor.

    Posjedujem 721s, no to je americka verzija, tako da sumnjam da ces je moci nabaviti u nasim shop-ovima. U slucaju da ti je Samsung preskup ili ne mozes nabaviti odgovarajuci model (8/12ms min.), onda probaj nabaviti NEC 1770NX koji je mozda i best buy do nekih 450 KM.

    Usput, izneseni prijedlozi se zasnivaju na iskustvu - koristenju, a ne "negdje sam cuo".
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

  11. Guest

    Guest Guest

    Ah taj ti Hyundai i nije los ali taj gore je beze !
     
  12. Guest

    Guest Guest

    Samo glas za SONY i BENQ ! :smt002
     
  13. syss

    syss Veteran foruma

    pa oba linka su isti monitor :?

    sony je overhyped govno ko i obično... ima odličnih proizvoda niže cijene.
     
  14. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    mozes uzeti lg L1730S sa 12 ms pravo dobar monitor radio sam na njemu 3 mjeseca jedan od rijetkih monitora na kojima nema tragova
    npr imas isto 1739 model koji radi na 25ms i to neuzimaj
    isto tako mislim nemoj ispod 12ms
    takodje na servisu mi je bio jedan benq fin....malo glomazan al fin.
    moj prijedlog je lg neces se zajebati (3 godine garancije)
     
  15. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Cuo sam da se u LG "s" serije ugradjuje drugorazedni kristalni prikazi. No... ne djeluju nimalo lose....
     
  16. einlanzer

    einlanzer Aktivista

    U mene je 753DFX samsungov,za sada sam zadovoljan :smt002
     
  17. Zeleni

    Zeleni Network Ninja


    Ja imam LG 17". Jos nisam vidio ni jedan lcd sa cistijom slikom. Jaran ima 19" samsung viewsync 8ms, cak se iznenadio kad je vidio moj.
     
  18. einlanzer

    einlanzer Aktivista

    a znam za tog LG-a.Fina slika...Jeste li primijetili da u svim magazinima o kojima se porede LCD i CRT monitori,CRT uvijek pobjeđuju u igrama.Pruža valjda kvalitetniju sliku... :smt001
     
  19. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ne kvalitetniju. Ostrinu slike ne mozes poredit na LCD i CRT. Ali frekvenciju , kolko se puta slika crta na ekranu, itd, to je vec druga stvar.
     
  20. ming

    ming Veteran foruma

    Analogija je TITO.