1. einlanzer

    einlanzer Aktivista

    Jesi li našao?Duže ti to tražiš nego ja linkove za Full PSX iso-e
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    valja meni iskopati informaticke casopise iz '96. ne drzim ih na pristupacnom mjestu.
     
  3. einlanzer

    einlanzer Aktivista

    hhhh....već u kanti za smeće :mrgreen: :mrgreen:
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ma jok ba u kuci su negdje. :|
     
  5. einlanzer

    einlanzer Aktivista

    pa hajde kad nađeš da vidimo i to 30-inčno čudo iz 95'e
     
  6. fatalista

    fatalista Novi član

    Samsung
    17" Viewable Area
    290 cd/m2 Brightness
    500:1 Contrast Ratio
    150/120 Viewing Angle(H/V)
    25 ms Response Time
    Analog Interface
    1280x1024 Max. Resolution

    600km....
    sta mislite? :?
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nista do Apple-ovih LCD-a.
     
  8. fatalista

    fatalista Novi član

    kako mislis?
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Fino. Apple-ovi monitori su pa mozda i najbolji na trzistu. Ko uzima njihovu periferiju ne pita za cijenu, ali vrijedi svake ulozene marke. Licno sam probao 20" Cinema Display, i iskreno nisam nikada vidio nesto tako dobro. Mogu tek zamisljati koji je uzitak raditi na 30" Cinema Displayu sa dobrom grafickom. 8)
     
  10. Esh

    Esh HWB

    jesi li siguran da je vrijeme odziva 25 ms? samsung-ovi tft monitori "sa 12 ms" kostaju oko 600 KM u maloprodaji... (i.e. 710N)
     
  11. ednet

    ednet Aktivista

    Da ne stavljam novi topic ocu da uzmem novi monitor i kontam uzeti LCD LG 1915s pa samo da pitam ima li ko kakvog iskustva sa njim??
     
  12. fatalista

    fatalista Novi član

    http://www.itcomputers.ba/product_info. ... df2da30a63
    tu sam to jarane nashao....
     
  13. Esh

    Esh HWB

    eh pa care ne isplati se, pogledaj ovaj 710N u plusu
     
  14. Esh

    Esh HWB

    radio sam par sati, stvarno solidan monitor, nema problema u igrama i sl., mada bih se licno odlucio za samsung 913N (19", 8 ms), no i ako kupis taj, neces se pokajati.
     
  15. fatalista

    fatalista Novi član

    de mi link ako nije problem...
    :smt043
     
  16. einlanzer

    einlanzer Aktivista

  17. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    e ljudi ako ko zeli da vidi na djelu lg monitore
    moze u ntchs shop-u u merkatoru sve modele vidjeti na djelu
    samo trazis da ti prikopca model koji te zanima i vidi na licu mjesta jel odgovara
    mali hint
    na lcd-ovima na kojima nepishe response time odmah znas da je 25ms
    na kojima je naznaceno 12ms to su modeli koje vrijedi pogledat
    mada 19' modeli mi nisu djelovali onako brzo i dobro za recimo igrice kao 17' modeli
    mana 15' modela je niska rezolucija naime djutura lcd-monitora na 15' nemoze vuci preko 1024x768 al eto pogledaj sta ti pashe mada
    monitor trebas vidjeti na djelu prije kupovine ako mene pitash
     
  18. Shenron

    Shenron Komšija

    U skoli sam radio na nekom Samsung LCD 17''. Ne znam tocno koji je model... (zaboravio :oops: ) ... al znam da je stvarno slika bila u qurcu. Ako ne gledas pod tocno određenim kutom odma je sve blijedo...a i kad gledas ispravno opet su boje jako jako jako jako blijede. Jedino gledanje filmova nije problem. Nema onih cudnih efekata...iako je opet slika blijeda blijeda blieda.... :roll:
     
  19. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    HM... imao sam priliku raditi na 19" 1915s no imamo sam cudean osjecaj da je slika udubljena. Valjda sto je veliak površina i nije isti ugao gledanja kod perifernih dijelova monitora sa sredinom pa, kao sto rece shenron, boje nisu bas... pa se osjeti ta "razlika". Mada vjerujem da je to sitnica...

    Meni se licno LCD-ovi ne svidjaju za gledanje filmova, one se kockice kod divx-a pa cak i DVD-a uocljivije vide, isti problem sa TV-om... slika izgleda ruzna.

    Preko 17" za igrice i obicne kucne stvari ja nebih trazio nista vise.
    @stihoklepac "... djutura lcd-monitora na 15' nemoze vuci preko 1024x768.." to je standardna rez. za CRT monitore. Nista ne fali... samo je covjek rahatniji sa LCD-om.
     
  20. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    samo sam informativno dodao za 15'
    slazem se da lcd ekrani imaju da kazemo dosta nekih mushica al to je uglavnom do tehnologije,samo sam zelio reci da moze na specifikaciji monotora pisati da je neznam kakav po performansama lupam kontrast 400:1 response time 12ms itd itd ali opet da iza tih cifri lezi monitor sa relativno loshom slikom.
    Ono sto hocu da kazem najbolje je vidjeti neki monotor na djelu,znaci pustit dvd,divx mozda pustiti neku igricu cisto da svojim ocima covjek vidi.
    Znam da se recimo igrice definitivno nemogu igrati na monitorima sa 25ms,tegobno je i zamarajuce,samo sam dao savjet.
    Usput danas sam u ms procesoru vidio poprilicno dobar 17' acer monitor 12ms nisam pitao za cjenu pa et...znam samo da je soccer izgledao pristojno :D