Ljetovanje...

Discussion in 'Generalna diskusija' started by mobsterc, Jun 7, 2016.

  1. aeRo

    aeRo Komšija

    Oko 3 sedmice je meni trebalo. Odradis online sta treba, platis i bookiras intervju. Tu odmah ti kazu jesi li dobio ili nisi, i za 3 dana ti je gotova viza nakon toga. I na 10 godina daju, mada jednom kad dobijes to ti je to, onda su ti sanse minimalne da ces ikada vise biti odbijen osim ako ne napravis kakvo krivicno u medjuvremenu...
     
  2. aeRo

    aeRo Komšija

    Mada npr porodicni prijatelji super uredna porodica, oboje dobro situirani, bookirali karte i smjestaj i sve, i na kraju muz dobio zena nije. Propao put. Bez ikakvog obrazlozenja. Cudan sistem...
     
  3. kvaju

    kvaju Komšija

    Meni samo nisu jasni ti ljudi koji su toliko navalili gore da odu kratko vrijeme, i apliciraju i toliku papirologiju, i novac daju samo da vide hoće li ih pustiti da trošiš svoj novac u njihovoj velebnoj zemlji.
    I na kraju te ne puste jos nakon svega, a ti čist ko suza.


    Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
     
  4. FearLess

    FearLess Aktivista

    Moja mama dok je radila, brat i ja bili na fakultetu, tata radio, imala auto i kucu na sebe dobila odbijenicu.
    Nakon toga dva puta dobila vizu kad niti je bila zaposlena, niti smo brat i ja bili zaposleni, samo tata radio.

    Tako da tu nema ama bas nikakvih pravila.
     
  5. Pasha

    Pasha Komšija

    Ni ja ne razumijem ljude bez motivacije, pa ko me pita?! Sta je tebi kratko vrijeme? Niko ne ode na dva dana nego 2 hefte. Let traje 14 sati za npr. Miami, toliko vremena minimalno provede i nasa dijaspora u autu vozeci se za Bosnu.
    Aplicirati za vizu nije mudro slovo, to se online uradi.
     
  6. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Jednom kad sam predavao za USA vizu i cekam sad u ambasadi za intervju. Ovo je bilo prije 2010. ako se sjecam dobro. Ispred mene neki dido cija su djeca u Americi, i cuje se kad radis intervju jer samo na subu odes ko u posti. Odobri mu vizu na 2 ili 3 mjeseca (ovo je bilo prije nego su poceli i nama na 10 godina izdavat). I sad on pita sta ako djeca htjednu da duze ostanem hocu li moci produziti... instant mu ukinu i tu vizu. On moli, govori dobro je i na 2 mjeseca, ma nista ga ne jebu.

    Ja zadnji put predavao 2012. i dobio na 10 godina. Valja za koju godinu obnavljat. Predavao za vizu 5-6 puta. Nikad ni ja ni starci nismo imali problema.
     
    Last edited: Jul 25, 2019
  7. kvaju

    kvaju Komšija

    Ma sve 5, nije mi namjera bila vrijeđati nikoga osim te njihove faking administracije, i postupanja prema ljudima kao da ideš u izbjeglištvo u USA, a ne kao turist ili poslovno, i da se moraš misliti hoće li te 'primiti'.

    Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Prije mene bio neki momak, patike, hlace, majica, sve nekakve cudne boje, crveno, zeleno, zuto, plavo, govori ovima kako zeli na par mjeseci u Ameriku, da obidje Las Vegas, New York, Los Angeles, itd. Kao ima on love da to sve obidje.

    Odbise ga hladno.
     
  9. aeRo

    aeRo Komšija

    Ja bi svakako preporucio da prilozite sve od supporting documents. Ja sam sve moguce od payslips-a do potvrde da sam zaposlen, tax reporta od agencije sto nam obracunava godisnji porez itd itd. Bunt papira. Sad koliko to ulogu igra ne znam ali od viska glava ne boli.
     
    MakaveliTheDon likes this.
  10. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    I to zavisi od osobe koja te intervjuise. Mi uvijek nosili puno fasciklu svakakvih papira, i nikad nam nista nisu trazili. Mada vjerovatno da nismo ponjeli neki papir to bi nam bas trazili. :D
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma u pravu je kolega, nabijem i njih i njihovu vizu.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    forzamilan and Aldiin like this.
  12. Pasha

    Pasha Komšija

    Gledajuci tako onda treba sjedit kuci i plakat jer sve zemlje imaju slicne sigurnosne provjere.
    Mi za njih zemlja treceg svijeta i to je to. Sto je nama olaksan ulazak u EU ne ide nam kod Amera u prilog da smo neki mangupi pa sa nama trebaju biti blagi.
    Pitaj onog iz Afrike kakvu proceduru mora proci da turisticki dodje u EU.
     
    donjapa likes this.
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Jel ono moraš uplatiti 150$ da odeš na taj razgovor pa da te odbije kako mu se ćefne?
    Ne kažem da treba sjediti kući, daleko od toga, ali da se na toj razini maltretiraš, hvala ljepo imaju alternative.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    I ne samo to, nego sve i da dobijes vizu i sletis u Ameriku, tamo ti imaju pravo odbiti ulaz.
     
  15. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    U sustini na granici ti odredjuju smijes li uci i na koliko vremena.
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Koliko sad kosta viza za USA, samo tih 150$ i nema vise izdataka? I je li sada ide na 10 godina?
     
  17. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Neko mi rece da je sad 160$. Za ovo drugo nisam siguran.
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jest na 10 godina ali kao maksimum. Kolega s posla nedavno isao i dobio samo tri mjeseca! Kolegica isto dobila krace, mozda 2 godine ili tako nesto.
     
  19. Reznor

    Reznor Overclocker

    Moj otac je dobio imigrantsku preko tetke, ne znam da li imaju pravo i ostali clanovi preko njega na to, a inace je zadnju turisticku dobio na 10 godina cini mi se. Dok recimo sestri odbili, ona se razocarala nema vise zelju uopste da ode.
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    To vas Tramp zeza, mozda od sljedece godine dodju promjene :)