macOS

Discussion in 'GNU/Linux i Mac operativni sistemi' started by Reznor, Feb 18, 2018.

1. EL NINO CFC

EL NINO CFC Veteran foruma

samo F3? nista se ne desava, no recimo pritiskajuci tako vidim da control + f4 prebacuje izmedju prozora

ja ne znam, jel mac os radi baš dobro sa gesturama, ili je samo meni muka ovako raditi na klasicnoj tastaturi.

2. Reznor

Reznor Komšija

Big Sur Beta na unsupported MacBook-u, sve radi ;)

3. Qler

Qler Veteran foruma

Kad će zvanično doći update?

Sent from my Huawei P30

4. Reznor

Reznor Komšija

5. EL NINO CFC

EL NINO CFC Veteran foruma

Na kojem macbooku? I kako si instalirao?

6. Reznor

Reznor Komšija

MBP 2012 non retina, u startu samo Wi-Fi ne radi, ali zamjenis kext i sve super :cool:
    U mom slucaju sam slijedio upute da instaliram bez USB na zasebnu particiju pored glavnog OS, trebas shrinkati APFS particiju i napraviti odvojenu, ne samo volume. LINK
    A ako zelis sve iznova, onda ti treba USB i jedan tool. LINK
    Prejednostavna je procedura, jedino je dio s Wi-Fi malo slozeniji, ali pratis samo uputstva i nema problema. Imas na tim linkovima koji su sve Mac-ovi testirani/podrzani. Nakon ovoga bi trebao moci raditi update kad izadje, jedino mozda se kext za Wi-Fi promijeni, ali opet ponovis proceduru i trebalo bi raditi.
    OS je veoma stabilan, sve drugo radi, jedino sto Chrome ponekad se zatvori bez ikakve poruke i razloga, ali Safari radi odlicno.

EL NINO CFC likes this.