macOS

Discussion in 'GNU/Linux i Mac operativni sistemi' started by Reznor, Feb 18, 2018.

1. Reznor

Reznor Komšija

hamo pipa likes this.
  2. hamo pipa

hamo pipa Komšija

Nisam bas redovan korisnik, ali imam jednu staru kanticu Power Mac G4 na 400 mhz. U svakom slucaju tema je dobro dosla.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

3. Ninja

Ninja Komšija

Imam jedan mac mini, radim ponekad na njemu, ali mi je draži Windows.

4. Qler

Qler Veteran foruma

Ja na poslu imam Macbook pro 2015 godina i koristim ga bas kad moram.. nikako mi ne lezi. Hp EliteBook 850g4 mi je Masina na kojoj radim

Sent from my Huawei P10 Plus

5. Reznor

Reznor Komšija

U pocetku kad sam poceo raditi sam imao Dell E7440, na njemu su bili i Windows i Linux, kasnije sam dobio Macbook Pro 2011, koji i sad koristim.
    Kod kuce bio Lenovo T440p, njega sam zamjenio sa Macbook Pro 2012, izletio extra deal dok sam bio u Svici, kod nas nema sanse dobiti takvu masinu za iste pare.
    Jos kad sam instalirao brew, vise mi ni Linux ne nedostaje, jer velika vecina aplikacija je dostupna za macOS.

6. Aldiin

Aldiin Komšija

Imam neki stari macbook early 2008, fino sluša al otišao punjač :/

7. XTRage

XTRage Veteran foruma

Ja sam na sva tri mainstream OS-a na dnevnoj bazi i mogu reci da svaki ima neke gluposti koje mi idu na zivce :D
    Mac ko mac je sminka i ima finih fazona ali privatno i mimo xcode-a ne vjerujem da bih ga kupio (2600 eura za 15" Pro je stvarno previse, 1400 za entry-level model i nekako ali je 13" ekran patnja).

8. Qler

Qler Veteran foruma

Zna li neko mogu li preko MacOS-a manage AD? Da mogu movati iz OU u OU, disable/enable usere i workstatione i slicno?

Poceo sam ga koristiti i nikako da se naviknem, plus ima li neki dobar dock za njega?

9. Ninja

Ninja Komšija

Jedino preko remote desktopa, ima aplikacija na app store.

Share This Page