matična ploča

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by System_X, Nov 3, 2010.

  1. System_X

    System_X Aktivista

    Ma šalim se ja malo za tu prodaju. :D Ja sam davno jednom na staroj P4 konfa imao problem baš sa tim rasporedom u IDE kablovima. Naime u OS- mi softver za prženje nije htjeo da očita niti sprži ni jedan medij. Logično ni meni nema veze na kojem je konektoru koji uređaj dok je na JP namješteno Master - Slave, ali sam probao zamijeniti ispravno kako bi trebalo biti po uređajima i konfa mi je nakon toga radila kako treba i uredno je optika čitala i pržila medije. To u vezi ploče sam isto imao davno sa Socket A konfiguracijom (MSI KT3 Ultra). Koju god frekvenciju procesora namjestim nakon gašenja konfiguracije su mi se pobrisale postavke i BIOS-a. Mijenjao bateriju i opet ništa. Ofleshao BIOS drugom verzijom i uspio riješit slučaj.
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    da ne otvaram novu temu tražim odgovor da li PSVDC-mx podržava ddr2 667mh 1gb module? pošto nema ništa na asus.com oficijelnoj stranici a koliko sam shvatio matična podržava do 533mhz, valjda bi u ovom slučaju spustila automatski na 533 ali da ne uzimam kupujem dažbe ram samo mi treba potvrda. nadam se da se autor teme ne ljuti :wink:
     
  3. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    downgrade je uvijek radio, tako da nebi trebalo biti problema ali savjetujem ti da opet testiras da li ce maticna prepoznati memoriju
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    problem je što ja imam samo module od po 2gb a ova matična ne podržava te module a još su 800mhz po defaultu. moram se snaći nekako.
     
  5. System_X

    System_X Aktivista


    kako kolega kaže, downgrade radne frekvencije memorije je uvijek radio, ali ako ti ploča ima memory compatibility mod, onda ga ukljuci radi bolje tolerancije modula. problem nastaje tek kada se na takve ploče stavljaju stariji moduli, tj. onda se diže defaultna radna frekvencija mem. modula. dakle po iskustvu možeš slobodno stavit jedan modul pa testirat konfu.
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    kako god ram je naručen pa javim kako je prošlo, thnx.
     
  7. System_X

    System_X Aktivista

    Evo nakon dugog prepiranja oko one Gigabyte matične ploče samo da javim da je ista otišla u vječno lovište. Sinoć da upalim komp, ništa!!! Biće da ju je dohakalo često mijenjanje procesora. :smt073