Max Payne 3

Discussion in 'Igre i konzole' started by sgtPepper, Mar 23, 2009.

  1. Esh

    Esh HWB

    L: http://pc.gamespy.com/pc/max-payne-3/1224847p1.html
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Zao mi sto nisu ubacili i Physx, mocno bi izgledalo kad se raspucas
     
  3. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    27 GB na izvjesnim stranicama ... Možda čak kupim i original :lol:
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Je li neko probao PC verziju? Utisci?
     
  5. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Po mogućnosti neko sa Dual Core procesorom, čisto da znam kako su je optimizirali, igra mi se, ali još ne mogu da odlučim PC ili PS3 verzija. Ako je PC opet dobio port kakav je bio GTA IV, da sačekam PS3 verziju na sniženju i budem rahat.
     
  6. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Za razliku od drugih igara, ovdje su zaista razlike primjetne, pogotovo u odnosu na texture koje su na PC verziji vidljivo bolje.

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Evo probao ja i ide igra ko po loju :D. Sve na max dx11 i ide preko 60 non stop bar ovaj prvi chapter. Sto se tice gameplaya i izgleda igre vrhunski!!!! :D
     
  8. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Kad je prije zbavi :D
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    brza konekcija :)

    EDIT: Evo dodjoh do dijela kada sam u helikopteru pa snajperom pokrivam onu zensku na krovu i spadose fpsi na 30, pa sam moro smanjiti teselaciju sa very high na high i opet sam na 60 fps-a :D. Uglavnom vrlo dobro optimizirana igra, bolje nego sto sam ocekivao.

    EDIT2: Ali odmah poslije te scene vratim teselaciju na very high i opet sve na 60+. I da, igra je poteska, sto je dobro, nema quick save tako da igras 5-10minuta i na kraju te neko skine i vratis se fino na pocetak tog dijela :)
     
  10. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    eh valja skidati 27 giga pri brzini 2mbs dw :D
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Koliko je primjetna teselacija u igri?
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Nisam nešto zagledo ali ne puno.
     
  13. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da ovo sam zaboravio napomenuti, MSAA reze performase puno pa mi je na off ali je FXAA na max.

    EDIT: Preporucio bih da se ipak ne koristi FXAA jer zamuti texture nenormalno. Ako moze koristiti makar 2x MSAA a ako ne onda bolje iskljuciti oba. Sa 2xMSAA je sve ostrije nego kada je iskljucen svaki AA.
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    Probao i PC verziju, gameplay je mnogostruko bolji neg na konzoli, ako mozete birati - onda obavezno PC verziju. Sa misem ima stvarno char Max Paynea, dok je uz gamepad to ipak svega 50% taj feeling.
     
  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    Kakve su ti perfomanse?
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    Eto postavki, ide 60 zakucano.

    [​IMG]

    CPU usage ne prelazi 15-20%, zauzece rama je takodjer bas minimalno.
     
  18. Sena

    Sena Veteran foruma

    Thx, i da jeli ti bolje izgleda FXAA ili MSAA?
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    MSAA izgleda puno bolje, FXAA zamuti texture pa je bolje ne ukljucivat ga, kao sto sam i napisao prije, ali ti sa 7.xxx ne treba da se brines radit će igra ok i sa MSAA
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    al FXAA bolje ispegla nazubljenja geometrije. Pa sta ti je draze.