Mining/rudarenje/kopanje

Discussion in 'Generalna diskusija' started by cryptex, Sep 5, 2016.

  1. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Hajmo raja

    minepi.com/Eldo88

    1x klik dnevno pa možda bude nafake.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  2. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Hajmo raja, cudi me da nije sa ovog foruma veci broj Pi networka :D

    Doduše možda se ovdje bitcoin fura uveliko :)

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja minam Pi na bratovo referenci :) a nemam nikog svog

    Sent from my Huawei P30
     
  4. kvaju

    kvaju Komšija

    sretno vam s tim Pi :D
    al ja mislim da je to scamčina žešća :D

    inače tko želi, može se okušati u minanju sa laptopom običnim, za sad je još dosta ispod radara ovaj projekat, al mislim da ima potencijala.

    https://idena.io/#

    https://discord.gg/8BusRj7
     
  5. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ima li koje rudarenje da prolazi sigurice :D

    Zašto sumnjaš u Pi Network?

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    Da, I mene zanima zašto je Pi scam? Nije sarkazam, nego fakat me zanima.

    Sent from my Huawei P30
     
  7. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Na odavno na pi network, imam preko 2000 ja msm (ni ne provjeravam xD)

    Ne mislim da je scam, devs se redovno javljaju, javno su objavili ko su i cime se bave. A sve je moguce jbg

    Znam da na reklamama vec sad pofinu svotu uzimaju
     
  8. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Kako god da bude najmanji je problem jednom uci u app i kliknuti.

    Valjda se mogodne nešto iskoristiti do NG izlaze na tržište navodno.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  9. kvaju

    kvaju Komšija

    Da se razumijemo, svakakvih shitova je skakalo jako mnogo, vjerovatno će i Pi dočekati svojih 5min.
    Pa probao sam i ja, bliska osoba me morila probaj probaj, al nisam dugo, malo mi čudno sve to, imaš wallet, a nemaš ga, jer nemogu slati uopće nigdje ništa, a kamoli prodati.
    Samo 'majnanje' ono ne radi na mob ništa, logiraš se i klikneš i to je to, malo mi sve to dosta čudno, i maknuo sam s telefona.
    Najbolje svatko odradi DYOR.

    https://bitcointalk.org/index.php?topic=5176390.msg54730720#new
     
    Last edited: Jul 6, 2020
  10. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Evo Pi network se brzo širi, uskoro ide brojka od 10 miliona korisnika pa ce umanjiti brzinu dobijanja pi tokena.

    Valjda bude nešto od ovoga svakako dnevno 1 klik mi je usput.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    kolinsb likes this.
  11. Ibrica

    Ibrica Aktivista

    Nije Pi scam, samo je najobicniji prekopirani shit. Nadaju se publicizmu, igraju na kartu da su mobile friendly i da ce se raja navuci i triggerati buy :).

    Inace Pi se ne majna vec jednostavno imaju odredjeni broj coina koji distribuiraju na mobile wallete i to izgleda kao da vi kopate. Ko je dovoljno dugo u ovome, zna da je i Electroneum isto to radio, pa nista nije dobio od toga.

    Sto se tice Idene, imala je potencijala, ali je vrlo jasno da je sharding nepostojeci i da ce mreza pasti, jer devovi ne zele/ne znaju kako rijesiti preveliki broj korisnika. Moguce da su uzeli lovu na exit pumpu i pozdravili se s projektom.
     
  12. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ma svakako sam barem 100x gorih gluposti pokušao pa što da ne i sa Pi networkom.

    Volio bih da uspije neko rudarenje preko mobitela u buducnosti.

    Ne gubim ništa od klika dnevno, svakako imam blok reklami pa to zavrsim u 2-3 sekunde :)



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  13. Ibrica

    Ibrica Aktivista

    Ma ofc, nikad se ne zna. Nego eto cisto da objasnim sta je Pi
     
  14. kvaju

    kvaju Komšija

    Da, shredding je izazov koji moraju rješiti, ali mislim da će to tek doći do izražaja na 8-10k nodova, ovaj bug što je bio prije par validacija su koliko toliko rješili mislim. Nebi rekao da je exit pump urađen, jer se radi na projektu aktvino, što možeš i na github-u vidjeti, ovaj tjedan je AMA s devovima, pa će sigurno neka bitna pitanja biti odgovorena. Sam projekat je zelen, i za očekivat je da neće baš sve biti glat, a što se cjene tiče, mislim da može ovo dosta više, samo nek devovi rade svoj posao.
     
  15. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Evo nas opet na 19.000 USD.

    RIP GPU market.
     
    nenji_avero likes this.
  16. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Ne vjerujem da će ovaj Pi ikad biti ni 10% od BTC-a, ali eto što ti kažeš, jedan-dva klika dnevno mi ništa ne znače.
    Uredno majnam Pi, ali mi sad šuhveli što traže ovo KYC tj lične podatke tipa pasoš da me verifikuju... Kontam zašto traže, ali me hastra da ne bude sutra ukrali podatke i Pi "naglo propao"



    btw majneri, ako budete prodavali kakvih RTX grafičkih ispod cijene slobodno mi se javite, nemam ništa protiv :)
     
  17. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Bujrum evo invite kode pa ko želi

    minepi.com/Eldo88

    Još uvijek se "nadam" al hajd svakako uložio sam 5 sekundi dnevno samo.

    Što se tice podataka KYC preko yotti app jest malo šugavo al raja to radi.

    Uglavnom 10 miliona korisnika šire se

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja isto majnam pi al ne dam podatke dok ne bude sigurno da cu imati nesto od toga, trenutno su sanse jako male.
     
  19. nivla

    nivla Komšija

    meni je postalo suhveli kad su me pitali za pasos, licnu i jos neki dokument, i ja stavio da nemam pasos, pa su mi rekli not egliable, bez obzira o kome se radi nekako mi suhva poslati nekom slike svojih dokumenata, tu definitivno moze doci do zloupotreba
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nravno, dati nekome podatke iz pasosa ili licne karte je suludo. I kad bih davao to bi bilo debelo photoshopirano sa nekim lijevim maticnim brojem i slikom Maradone iz mladih dana :D