Mining/rudarenje/kopanje

Discussion in 'Generalna diskusija' started by cryptex, Sep 5, 2016.

  1. cryptex

    cryptex Novi član

    Dobio sam dopustenje od Enisa da napravim novu temu vezanu za mining / rudarenje / kopanje sa obzirom da su prosle zastarjele, i vise nisu relevantne.

    Dakle, ima li vas, sta rudarite? Bilo je poprilicno "mrtvo" za one koji su zeljeli cisti profit a ne radi zabave, do nekog februara. ETH-u je skocila cijena te je postao isplativ. Takodjer je i LBC prije 2 mjeseca krenuo i takodjer isplativ, neko vrijeme izgurao na $2 po karti na 79XX kartama. Licno sam na LBCu ali prebacim na ETH kada difficulty poraste dosta (dosta kampanjaca ima).
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Po satu?
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    da je tako ja bih odmah :D
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nije valjda po danu?
     
  5. cryptex

    cryptex Novi član

    Sta bi ti. Naravno da je po danu. Ne mislis valjda da je vrijedno peglati se sa kopanje na malo? :D. Imas ti perioda gdje je to mnogo vise, npr mart - maj, ubijalo se zaradom. Mogao si sa 3 karte da uzimas $15 dnevno.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Treba mi godian dana farmanaj da platim račun struje za jedan mjesec a tri godijne farmanja da kupim sebi kakvu igru za farm simulator. To je ok ko ima karte pa pustiti da farma u free vrijeme ali sa tim ne mozes kafe sebi platiti.

    Prije se valjalo zezati oko toga. Sena i Colins bolje znaju dok ako sada pricamo o tri marke, bolje lemiti ljudima prekidace i dizat sisteme.
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: RE: Re: Mining/rudarenje/kopanje

    Wow. Ostao sam bez riječi, to je fantastična zarada, a samo si morao uložiti cca dvije milje u te tri kartice.
     
  8. cryptex

    cryptex Novi član

    Prvo. Tema nije reklamiranje kopanja kao da se isplati SADA/TRENUTNO ulagati. Vec je vise da se vidi ima li nas ovdje, da mozemo medjusobno da se savjetujemo. Nisam dosao da zagovaram ljudima da ulijecu 5000KM u rigove koje ce da isplate za ~8 mjeseci.

    Drugo. CCA dvije milje? Opet pogresno. 90% opreme je ostalo od LTC-a. Kupljene su dvije 390 koje su planirane da se ostave kasnije, koje su i prodane i uzete 1070.

    Trece. Godina dana farmanja da platis racun od struje? Sa cime bi to ti farmao? Evo primjer jednog od rigova koji sam imao, a ne davno prodan, 390/390/7970/7970 - prosli mjesec $376 a struje 78KM - undervolt iz zida, trosi 810W cijeli rig. Sta ces to ti, da kopas sa jednom kartom? Mozes naravno i to :)

    Cetvrto. Pogresno za kafu takodjer.

    Peto. Molim vas, nemojte da negativno komentarisete stvari u koje se ne razumijete, barem bez iznosenja argumenata i cinjenica.
     
  9. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Kako 376 ako si rekao 2$ dnevno po karti?
     
  10. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Mozda je bilo varijacija u cijeni valute koje rudari. Pa je malo jace bilo.
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa naveo je čovjek da je zaradjivao i po 15 dnevno.
     
  12. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Jeste, rekao je za Maj, ali ovu zaradu je naveo za prosli mjesec... a gore je rekao da je cijena za zadnji period 2$.
    Pitam informativno jer imam opciju mozda da uposlim dvije karte pa i 4$ dnevno nije lose da kapne a da nista ne radis :D
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Koliko ja kontam tu je najveci problem rizik. Ulozis lovu u grafe a ne mozes biti siguran kolika ce biti cijena bitcoina i da li ces uopste biti u plusu ili minusu za odredjeni mjesec. Bilo bi lijepo da nam da pregled zarade po mjesecima za proteklih godinu dana ili vise pa da se stekne malo bolja slika.
     
  14. cryptex

    cryptex Novi član

    Jedini tip "dokaza" koji sam u mogucnosti da dadnem, je screenshota withdrawala sa svog Bittrex accounta.
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ne treba dokaz samo reci, vjerujemo ti :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  16. Esh

    Esh HWB

    Ne bi bilo loše da se u prvi post dodaju neki linkovi za alate i kratka uputa za AMD / Nvidia kartice, eventualno uz kalkulaciju za potrošnju (i naplatu) el. energije, pa će onda svako lako vidjeti koliko i kada se isplati.
     
  17. ljiljan

    ljiljan Aktivista

    $2 cist profit? a racun za struju?
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa cist profit je kad odbijes racun za struju
     
  19. ljiljan

    ljiljan Aktivista

    pise onaj iznad da zaradjuje $2 po danu.

    jesu li ta 2 dolara prihod ili profit?
     
  20. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Danas je jedna rx470 3.3$ po danu kada se odbije struja :smt003
    Ljepota