Misevi??

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by PROOF, Jan 3, 2007.

  1. PROOF

    PROOF Aktivista

    E ovako: :D prodajem Logitech G7 i zanima me koliko je realno uzeti za njega, s obzirom da je star 8 mjeseci! I sad kupujem neki drugi mis i razmisljam oko Logitech G5 ili RAZER Copperhead!! Koji je bolji i koliko se para isplati dati za neki od ova 2 misa? pozzz
     
  2. zilo

    zilo Komšija

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  3. Nani

    Nani Komšija

    Kupi Diamondback definitivno, ma identican je copperheadu a nema ni u pola problema ko coper i g5!
     
  4. Loki

    Loki Komšija

    Hoću ja upravo da uzmem Diamondback al' ne znam gdje mi je najjeftinije u Sarajevu da uzmem. Vidio sam na par mjesta al' mi se čini da deru sa cijenama.
     
  5. Nani

    Nani Komšija

    Ja sam napravio svog copera ne pitaj kako al sam se posteno namucio, moj ti je savjet ako ces uzimati vec nekog razera da odmah uzmes dobru podlogu, da li steelpad ili razer exact mat ali nista ispod, vjeruj mi ima itekakve razlike i bas se vidi razlika na vrhunskim podlogama izmedju samih miseva i dpi-a u igrama. Podloge imas u Plusu i Exact mat i Steelad. Ne bitno na uload i download rate u mreznim komponentama mish je nevjerovatno precizan sa 800dpi-a a da ne pricam na 1600 ili na 2000 dpi-a. Mnogi ce reci da dpi nema veze ali ima itekako ima. Vidjet ces kad ga uzmes o cemu pricam. Mjenjaj dpi settings i pucaj u pokretu...kao da imas aim bot instaliran u mishu 8)
    Miseva je bilo, mislim da sad nema, nazovi i pitaj mogu li nabaviti. Diamond je bestija koja ce te sluziti godinama, neces se pokajati. Razlog sto ga ja nisam uzeo je sto ga nije bilo a dobio sam copera i exact mat sa podlogom za zglob za 150 km prije godinu dana, sad coper besprijekorno radi ali da ne bi mislio oce li bit sta samo idi na diamonda. Po meni su puno nekako laksi i precizniji od svih logitech miseva, igrao sam i na G1 i na G5 (G7 nije za igranje), dobri su to mishevi ali razer je razer. Pogledaj testove kako miseva tako i podloga pogotovo exact mata na svim sajtovima pocevsi od http://www.tomshardware.com pa do http://www.benchmark.co.yu.

    http://www.benchmark.co.yu./modules.php ... e&sid=9439 Mishevi

    http://www.benchmark.co.yu./modules.php ... e&sid=9798 Podloge


    Sve ce ti biti jasno.
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja sam nedavno naletio na usporedni review nekoliko miseva. Ono sto me je iznenadilo je da najvecu preciznost ima - "oveclockirani" Logitech MX500!
    Daleko vecu i od G5 i tih Razera.
    Nazalost nemam pojma gdje sam to vidio.
     
  7. [tota]

    [tota] Aktivista

    USB Hz hack - može ga svatko uraditi čak integrirati sa nLite :lol:
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma da, nije to neka pamet. Ali me je iznenadilo da je MX500 bio brzi od MX510, MX518, G5, svih Razera koji su bili na testu...M$ miseve da ne spominjem. Bili su uvjerljivo zadnji.
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    ma mx500 je gigant :D moze li malo vise inf o tom hacku?
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma to ti je mali programcic kojim ubrzas USB sabirnicu. Nista posebno :)
    Naravno ako se pretjera, moze doc do nestabilnosti i da neki uredjaji nece radit na takvom "overclockiranom" USB-u.
    Neki se kunu u poboljsanja ali to je sve uglavnom subjektivno. Osobno to nisam probao. Svejedno imam neki drek mis, Logitech S96.
     
  11. 3125

    3125 Komšija

    Genijalan mis
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sluzi svrsi, to je sve.
     
  13. ming

    ming Veteran foruma

    Ja sam koristio Logitech B58, puno se cuje scrollanje wheela. Zamjenio sam ga sa MS optical mouseom.
     
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    i ja sam imao tog logitecha ali sam ovdje kupio MX500 :D i prezadovoljan sam :)
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja sebi kontam uzet Logitech G1, ima optiku od MX510. Ka bude para...
     
  16. [tota]

    [tota] Aktivista

    Čak sam razmišljao da kupim 3 komada, pakovanje za "system buildere" :D
    Koristio mx300 nekih 3 godine...
    Koristio sve od prve mx serije pa do g5 i razera i na kraju intelli 1.1 ;)
     
  17. Moncho

    Moncho Komšija

    da ne otvaram djabe novu temu.

    Prije neki dan kupi mx518 ali nikako da ga ustimam.Kako god da ga spojima na komp usb ili ps/2 uvijek postoji lag, mouse lag.Cak ga i u samom windowsu osjetim a u igrama da ne pricam koliko mi kasni reakcija na LCD u. Ima drugi neki mis od MS koji radi ko flak.

    Neka ideja u cemu je kvaka. :?: