Mislite li i vi ovako?

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Shenron, Dec 29, 2003.

  1. Shenron

    Shenron Komšija

  2. Predator2003

    Predator2003 Aktivista

  3. Shenron

    Shenron Komšija

    Nemislis onako?
     
  4. n1dal

    n1dal Aktivista

    Ma samo treba reci :

    "Ku*cine koje ne znaju sta ce od "€" i nece bar malo ostalima da priuste zadovoljstva...!"

    Ovaj ADSL moze samo na podruciju Sarajeva...iako opet ispadne sve da je skupo... :oops: :evil:

    ma qur*ine obicne :!:
     
  5. Xan

    Xan Aktivista

    ma HT i BIHnet su isti qurac... sve su to lopovi i treba im se posrat ispred kuce, bas kak je ovaj tip reko...
     
  6. Predator2003

    Predator2003 Aktivista

    Ne

    Slazem se da pod hitno treba i ostalima, u vecim gradovima BiH, a zatim i u svim ostalima kad se stvore uslovi, omoguciti da imaju na izboru ADSL uslugu (koja se isplati u svaki fening i sa ovakvim cijenama koje su sad), a na tome se radi i vec je objasnjeno zasto jos nije omoguceno i kada se planira...to sto neki ne mogu shvatiti...to je do njih...

    A inace sto onaj frajer i jos neki valjaju nebuloze i pljuju po BiHnetu konstantno, ne slazem se nikako...

    Svi bi da neko organizuje nesto, neki protest, neku peticiju bila sta a oni da se samo prikjluce...e ne moze tako...neka organizuje sam nesto, a ne kopirati i ponavljati jedne te iste teme po forumu i samo kukati, pljuvati...itd.
     
  7. Shenron

    Shenron Komšija

    Vidim da si jako zadovoljan BIHnetom. A to sto veza puca svako malo i brzina je i veoma spora. A o cijenama 56k i ISDN-a da nepricam.
    A to sto oni stvaraju uslove....... nek si to zabiju u GUZICU. Imaju lovu al sipak. Trebaju oni prvo sebe namirit, napunit 10 racuna sa milijunima i onda ce sve bit ok. :roll:
     
  8. Dreamer

    Dreamer Novi član

    Nebuloze??? Iznosim cinjenice i prvi put u javnosti govorim protiv BiHneta, a sto se ne slazes, iskreno, boli me kita. Nego me nekako pece ovo "nebuloze". Pa ako su to nebuloze, daj nas prosvijetli, jer smo mi svi glupi a ti jedini pametan.
     
  9. Predator2003

    Predator2003 Aktivista

    Imam pametnijeg posla nego tebi objasnjavati na koje sam nebuloze mislio, nisam raspolozen za raspravljanje...i nisam rekao da si ih samo ti "navaljao", rekao sam opcenito za sve... :p



    P.S.
    Sto se brzo sire informacije, covjek se maksuz registrovao da odgovori na moj post... :p

    I nemoj shvatiti moje odgovore kao da hocu raspravu sad i ubjedjivanja kakva, ti imas svoje misljenje, ja sam samo odgovorio na pitanje od Crazy da li se slazem ili ne a on je pitao sav zacudjen kako to da se ne slazem...veli covjek sigurno kako se to moze desiti da se neko ne slaze... :roll:
     
  10. Dreamer

    Dreamer Novi član

    Ko je reko da ja zelim raspravu, branim svoj stav dok mi ti napadas inteligenciju.

    Procitaj jos jednom svoj post gore...


    Pogledaj moj datum registracije...registrovao se da odgovorim na tvoj post? O cemu ti to?


    Nije u tome problem, dokle god ti imas reci nesto protiv mene, ja se osjecam pozvanim da se branim. Ako ne zelis raspravu, samo bi to i napisao i ostavio se za tebe corava posla...
     
  11. Shenron

    Shenron Komšija

    HmHm .... predator.. imam dva zakljucka. Ili radis u BiHnetu ili imas pun kufer love na racunu.
     
  12. Predator2003

    Predator2003 Aktivista

    A po cemu to zakljucujes ? ccc :lol:

    Ne i ne, ne radim u BiHnetu (ni niko moj) a ni nemam "pun kofer para"... :p

    Ok, sorry, nisam vidio datum... :wink:

    A sto se tice mog posta, procitao ga...mogao bi i ti jos jednom :p:

    :roll:
     
  13. Dreamer

    Dreamer Novi član

    A ko je taj frajer u recenici? Nuf said...
     
  14. Predator2003

    Predator2003 Aktivista

    Posto ti stvarno treba sve "nacrtati"...

    "Onaj frajer" (to si ti) ... "i jos NEKI" (to su ostali) = svi opcenito zajedno s tobom...

    :roll: :p



    Je li ti jos uvijek nesto nije jasno ?? :roll:
     
  15. Esh

    Esh HWB

    gledajte..

    Razumljivo je da su korisnici Interneta u BiH frustirani. Ja se, takodjer, ubrajam u tu grupu.

    Cinjenica je da kod vodecih ISP-a postoji nedostatak volje za uvodje nove tehnologije te cak i smanjivanje cijena.

    Ono sto je manje poznato jeste da npr. BIHnet ima velike probleme pri uvodjenju DSL-a zbog tendera koji se raspisuju i ponistavaju, uslijed stalnih zalbi od razlicitih (i eventualnih) izvodjaca radova.

    Ako se malo osvrnete na ekonomsku situaciju u nasoj zemlji, uvidjet cete razocaravajucu cinjenicu: pristup Internet-u je jos uvijek luksuz.

    Povezano sa postom nezadovoljnog korisnika, opet se istakao negativni bosanski mentalitet koji nas je skupo kostao u proslosti (a izgleda da ce i u buducnosti).

    Izrazavanje misljenja koristenjem vulgarnih rijeci nije nacin za rjesavanje problema. Cak, ovaj post je u odredjenom dijelu dosao kao copy/paste slicnog posta koji je uputio neki covjek beogradsom ISP-u. Ljudi moji, svoje misljenje morate argumentovati te razgovarati sa drugim ljudima na civilizovan nacin.

    Meni, Enisu Sahinovicu, korisniku BIHnet-a smeta:

    - sto sam 4 godine bio na 14.4-56k modemu
    - sto sam uvodjenje ISDN-a morao platiti 300 KM i sto sam cekao na isto 3 mjeseca
    - sto svaki mjesec placam pretplatu za taj ISDN prikljucak od 30 KM
    - sto u mom gradu ne postoji DSL ili bilo koja druga vrsta brze veze osim iznajmljene linije o cijoj cijeni je smijesno raspravljati
    - sto je BIHnet jedini ISP u gradu u kojem zivim
    - cak sto BIHnet - Telecom uspijevaju da sponzoriraju svako malonogometno (i sl.) takmicenje, a problem im predstavlja nabavke kvalitetne opreme

    No, nigdje nisam nikog psovao ili problem pokusavao rijesiti na nacin koji ocigledno nece upaliti. Vratimo se malo u proslot. I prije par godina bilo je slicnih inicijativa, no kakvi su bili rezultati?

    Dalje, za dreamera, pozdrvam tvoju inicijativu u osnovnom nacelu. Treba izraziti svoje misljenje, pokusati nesto uraditi na razvoju Internet, no bojim se da je jedino rjesenje ovdje pojava prave konkurencije. No, bojim se da ne znam da li do toga uopce moze doci? (osim ako izuzmemo par ISP-ova lokalnog tipa kao sto su LOL u Sarajevu)

    Razmisljajuci kako dobiti odgovore na neka goruca pitanja, odlucio sam poslati mail gospodi u BIHnet-u sa zahtjev-om za intervju sa osobom (ili osobama) odgovornim za sektor Interneta te konkretnije ADSL-a. Vidjet cemo da li ce se odazvati pozivu.
     
  16. Shenron

    Shenron Komšija

    Vjerovatno ce svi biti "nedostupni". :twisted:

    Najbolje da svi udruzimo snage i novce i stvorimo novi ISP na podrucju cijele federacije :D :D :D :D :D .
     
  17. Predator2003

    Predator2003 Aktivista

    Postovanje.
    Sve je istina, i covjek na kulturan nacin iznosi svoje misljenje (i cinjenice).
     
  18. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Koji kurac ja moram biti kulturan prema ljudima koji nisu smanjili cijene ohoho , koji nisu napravili neku akicju recimo tipa "Ukljuci ISDN" , pa malo pojeftiniuli taj jebeni lukzus - ISDN , dok ljudi vani mogu imati 2MBBPS a mi skidamo sa 2kbs , zasto da ja budem kulturan kad men pljackaju vec 4 godine !?

    Sad nemam snage da napise nista vise , boli me glava a znate vec zasto :lol:
     
  19. nodi

    nodi Novi član

    zestoka prica...
    stvarno su bezobrazni ovi iz bihnet-a
     
  20. syss

    syss Veteran foruma

    nedavno se u našoj malenoj zemlji proslavilo 10 godina interneta. jedini upgrade koji sam u životu napravio je bio sa 33.6 na 56k. mjesečni račun za telefon (sa najjeftinijom tarifom u državi i bez pretplate) je oko 400-500kn. mislim da sam sve rekao.