Mobilni internet - najbolja opcija

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Tesla, Mar 14, 2013.

?

Izaberi najisplativiju opciju mobilnog interneta u BiH

Poll closed Mar 24, 2013.
  1. BH Telecom postpaid

    5 vote(s)
    38.5%
  2. BH Telecom prepaid

    4 vote(s)
    30.8%
  3. HT Eronet postpaid

    1 vote(s)
    7.7%
  4. HT Eronet prepaid

    3 vote(s)
    23.1%
  5. m:tel Prepaid

    0 vote(s)
    0.0%
  6. m:tel postpaid

    0 vote(s)
    0.0%
  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    Zar nije Telekom sjebao te pakete jer se ne moze vishe dokupljivati net putem kredita
     
  2. senad_986

    senad_986 Komšija

    Moze se puniti net - 500 MB 7 KM, 1 GB 14 KM. Ukinuli su opciju slanja kredita na druge brojeve, tj. mozes slati kredit na druge brojeve ali samo onaj iznos koji kupis naknadno, ne i osnovni iznos koji se aktivira svakog prvog u mjesecu.
     
  3. bhd

    bhd Veteran foruma

    Re: RE: Re: Mobilni internet - najbolja opcija

    Znaci sjebali
     
  4. anel007

    anel007 Komšija

    zar nije uvijek slanje kredita bila dodatna tarifa, kao roaming i jos kojekakve usluge koje nude, bar na standardnim paketima ili vi pricate o student paketu?
     
  5. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Nije bila dodatna tarifa na student. Znam dosta raje koji su ogorceni ovim potezom i stvarno ne razumijem kako je neko ko je donio ovu odluku mogao ovo opravdati. Znaci imam prijatelja koji je korisnik 10+ godina, svaki mjesec im je davao 20km + PDV, i posto nije sve trosio sestri i roditeljima je slao visak (a i oni su morali puniti da ne istekne kredit), i svi su bili zadovoljni: on net, raja sa kreditom, a BHT sa skoro 23.4km.

    Ali sad se ne moze slati, bonus se ponistava (ne prebacuje u naredni mjesec, znaci ako potrosi 10 km, stanje ide na 23.4km i fakticki gubi sve sto nije potroseno, a brzina nakon potrosenog prometa je 32kb/s.

    Stvarno tjeraju ljude koji su jako dugo na mrezi da aktivno traze alternativu.
     
  6. anel007

    anel007 Komšija

    Aha znaci vi ste pricali za student pakete, tu stvarno ne znam kakvo je stanje bilo prije a kakvo je sad, znam da je na ostalim paketima slanje kretita dodatna usluga i naknadno se placa
     
  7. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Imam ultra fun tarifu sa djevojkom ali ovo sad odere kako je obracunska jedinica i prema naj broju 28kpf. Punim 5km svako par dana. Sta mi je ciniti? Koju pretplatu da uzmem, eto zelio bih internet i tu olaksicu sa djevojkom ako ima sta jeftinije. Sa rajom razgovor se svodi hocemo li na kafu ili necemo.

    P.S ove godine sam se prebacio na vandredne, mogu li oni uzeti student pretplatu?
     
  8. zoi

    zoi Veteran foruma

    Čekaj od kad je to uvedeno? Odavno dam korisnik student paketa i bio sam zadovoljan. Dakle sad se ne prenosi preostali iznos u naredni mjesec i ne mogu slati drugima svoj iznos? Ako je tako, trebao bih početi sa traženjem alternativa. Odron od firme, i ono malo što valja uništiše.
     
  9. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ja mislim da mozes dopuniti kredit, ali oni isto kao da ti drze dva racuna odvojeno.
    Na jednom je ovaj 11.70KM koji oni zovu "bonus" i njega moras potrositi inace ti propada, a ne mozes slati.
    Dok sa ovim sto ti napunis dodatno mozes raditi sta hoces (mislim da mozes slati).
    Ukratko, sranje od kompanije, odavno su mi mrski bili, ali sad pogotovo.
    Volio bih naci kakvu alternativu.
     
  10. zoi

    zoi Veteran foruma

    Jao umjesto da slijede svoj moto "Idemo naprijed" ili kako već, oni unazade svoje usluge. Ogorčen sam.
     
  11. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ma najjaci su. Prije nego sto su promijenili ove pakete gledam reklamu, "Novi poboljsani student paketi", rekoh super, bas da vidim sta su poboljsali.
    Znaci dodali jedan novi paket koji je skuplji od ova oba postojeca, a kod ova dva smanjili brzinu interneta nakon prekoracenja i ukinuli prenos kredita u novi mjesec.
    Strasno su ih unaprijedili.
    "Idemo prvi, dajemo vise!" :lol:
     
  12. zoi

    zoi Veteran foruma

    Za taj novi combo paket ne moraš biti uopšte student. Kakve su opcije kod drugih operatera? Gledao sam mtel i eronet ali sam se pogubio u onim njihovim cjenovnicima :D
     
  13. senad_986

    senad_986 Komšija

    Da, zeznuli su student pakete. Bio sam na ovome od 23,40 KM - ono kredita sto ne potrosim bih poslao krajem mjeseca na drugi broj. Sad, kad to vise ne moze, sam presao na paket od 11,70 KM dok ne skontam alternative kod konkurencije.

    @suppa_FMB: Mogu vanredni na ove pakete. Na 11,70 KM paketu mozes odabrati tri naj broja prema kojima je uspostava poziva 7 feninga, a imas 1000 minuta mjesecno za pozive prema njima. NA 23,40 KM paketu imas pet naj brojeva i 3000 minuta mjesecno.
     
  14. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Koliko je to sigurno da mogu vandredni? Za mustuluka si boga mi ako se ispostavi tacnim.

    Pa ja sam bio slijep od ociju...
     
  15. v33dran

    v33dran Novi član

    Mogu vanredni 100%, potrebno ti je samo uvjerenje sa faxa da studiras i boli ih briga sta i kako. Ja sam samo jednom odnio to uvjerenje, kada sam potpisivao ugovor i nikad vise, a proslo je pofino vremena. Sto se tice novih "fazona" sa kreditom, sad ide prenos samo iz mjeseca u mjesec, tako da ne mozes prenijeti npr. iz prvog mjeseca u treci, nego ti propada. Ako si imao 23.40KM pocetkom januara npr., ostane ti 5KM pocetkom februara, u februaru ces imati 5KM + 23.40KM na "bonus" racunu. U februaru ti se trosi prvo taj "bonus" od 23.40KM (totalni idiotizam), pa onda stari kredit, tj onaj iz januara. Ukoliko ne potrosis taj stari kredit, a ostane ti kredita i sa ovog racuna iz februara, propada ti onih 5KM iz januara, a prenosis ostatak (ukoliko ostane sta) iz februara u mart, itd, itd...ja sam na student 2 paketu, imam 1Gb prometa, ali mi uvijek zafali jos pola Gb, tako da potrosim 7KM na to, i ostalo pozivi i ostale sitnice, tako da im nista ne ostavljam!!! :D
     
  16. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Zasto ne mogu da dopunim internet na student plus paketu (500MB za 7,02KM)?
    Vrati mi poruku: "Aktivacija zeljene opcije dokupa nije uspjesna..."
    Imam dovoljno kredita na bonus racunu, mozda uzima sa onog drugog racuna?
    Da li to znaci onda da nikad ne mogu dokupiti internet osim ako ne dopunim jos kredita? :D
    Smijesno mi djeluje. :D

    Inace koristim ovaj Student plus 1 i uvijek mi ostane preko 6 - 7KM na kraju mjeseca, sto propada, a internet potrosim do polovine mjeseca.
    Interesuje me je li neko nasao kakvu povoljnu alternativu sa drugih mreza da se prebacim (nesto slicno studentska varijanta)?
     
  17. bhd

    bhd Veteran foruma

    To ti je od zadnjeg poboljsanja :D
    Isto tako su poboljsali pakete M pa sada ne mozes kupiti internet iz paketa, nego samo moras dokupiti dodatn o:D

    Bh telecom, idemo dalje, uzimamo vise :)
     
  18. adsubzero

    adsubzero Komšija

    A kakvi su to debili, dok konkurencija napreduje, oni ljute svoje korisnike.
    Samo da nadjem sta mi je najbolje i da vidim mogu li vec raskinuti ugovor, prelazim negdje drugo.
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ako se ne varam, jedini nacin da imas tih 500MB mjesecno je da posebno platis za to. Tj. na taj racun sto imas ide dodatno 7KM.
     
  20. zoi

    zoi Veteran foruma


    Tuga je što su i pored toliko bezobraznog poteza opet bolji od konkurencije. Da konkurencija ima nešto kao što je studentski paket na BHT odmah bih prešao. Nažalost, ni blizu.