Mobilni internet - najbolja opcija

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Tesla, Mar 14, 2013.

?

Izaberi najisplativiju opciju mobilnog interneta u BiH

Poll closed Mar 24, 2013.
  1. BH Telecom postpaid

    5 vote(s)
    38.5%
  2. BH Telecom prepaid

    4 vote(s)
    30.8%
  3. HT Eronet postpaid

    1 vote(s)
    7.7%
  4. HT Eronet prepaid

    3 vote(s)
    23.1%
  5. m:tel Prepaid

    0 vote(s)
    0.0%
  6. m:tel postpaid

    0 vote(s)
    0.0%
  1. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ima m:tel :)
    Za 11,70 dobijes pretplatu od 15KM+pdv. Sad, nemas u tom paketu internet, ali naravno imas tarifne opcije da nadopunis sebi. Jedino sto nemaju opciju npr. 250MB za 5KM mjesec dana, vec 500MB za 10KM isti period. I naravno ne mozes slati kredit na FREND, jer je to skroz druga tarifna opcija.
    Najvise sam uzeo BH Telecom studentski paket zbog mogucnosti dopune ultra korisnickog broja i 250MB interneta vec ukljucenog u pretplatu.
    Sad kad su uveli ove promjene ne mogu vise nadopuniti broj, vec imam ovaj neki bonus kredit, te brzina nakon potrosenih 250MB se izgleda smanji na 32kbps umjesto nekadasnjih 64kbps. I to su reklamirali kao novu pogodnost :D
    I onaj Moj Vodic *110# za svaku opciju pise "Zahtjev u obradi" :D
     
  2. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma ovo je krs od ponude.
    mislim bukvlano sada ovim sta rade, pokusavaju da nakonade silne pare koje ljudi vise ne trose na sms, nego sada se okrecu jel u piku internet doba na naplatu istog tako sto su povecali obracunsku, smanjili brzine, povecali cijene, skratili sve moguce sto je valjaolo :D
     
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Kako je to jadno kad pogledaš šta nude druge zemlje. Npr. ja sam prošle godine mjesečno na tele 2 u HR imao 3gb brzog neta i flet prema svim mrežama u HR sve za nekih 50 kuna ili ti 13KM. I to prepaid da se razumijemo.
     
  4. pac

    pac Komšija

    Nedavno sam prebacio 061 broj na haloo, ja sam zadovoljan 0,18pf prema svim mrežama minut, prema haloo 0,09pf uspostava poziva i onda pricaš 1,5h dok te automatski ne prekine. Najbolje od svega jeste za 8KM dobiješ 2gb interneta koji važi 30 dana. Kako sam ranije rekao broj je ostao isti prenos je trajao oko 3 dana kad sam predao zahtjev. Ja bolju ponudu za internet nisam mogao nači pa ni na pretplati kod ostalih mreža.
     
  5. kvaju

    kvaju Komšija

    jesi zadovoljan brzinama interneta, signal jel bolji il gori u odnosu na prethodu mrežu?
     
  6. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ali nije flat internet, nego kad potrosis naplacuju dodatno, je li tako?
    A jesu li pozivi prepaid ili postpaid?
     
  7. pac

    pac Komšija

    Signal isto kao kod bht - a nikakvu razliku nisam primjetio, brzina na speed testu je: down 7,2mb, up 2,9mb, ping 66. Pozivi i sve ostalo je prepaid kad potrošiš treba najvjerovatnije dopuniti doduše ovo mi je tek prvi mjesec 9.4. ističe mi net pa ćemo vidjeti.
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

  9. zoi

    zoi Veteran foruma

    Šta je ovo, dial-up flat? :lol:
    Hajde neka su malo povećali, red je bio.
     
  10. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ajde nek su konacno nesto pozitivno napravili.
     
  11. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ja imam sada gigu pošto sam na mojatv moj izbor od početka mjeseca do sada potrosio 300mb od mogucih 600,a sad cu imati 1gb.

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  12. anel007

    anel007 Komšija

    Znaci sad komotno mogu odjaviti dodatnih pola gige koju sam placao od prosle godine kad 15KM paket nudi to u svom sklopu

    Sent from my Alcatel Idol 3 using Tapatalk
     
  13. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Upravo sam htio da nazovem sutra ili prekosutra da odjavim ovaj student plus paket, kad oni dodaju jos interneta
    Plus ono sto je najbitnije, brzina je sad veca nakon potrosenog saobracaja.
    Izgleda da cu ipak ostati jos malo. :D
     
  14. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Zar su mjenjali i student pakete?
     
  15. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pa jesu, sve su promijenili.
     
  16. kvaju

    kvaju Komšija

    Ljudi, ja sam na eronetu, imam 500min,500sms,500mb za 20km mjesečno, s tim da mogu za 2km aktivirati dodatnih 500mb neta koji traju 5dana. vecina kontakta je na eronetu, sami da vidim ima li ista povoljnije na ostalim mrežama, jer ne pratim stanje baš

    Sent from my A0001 using Tapatalk
     
  17. black

    black Komšija

    Ja imam Student Plus 1 i haloo karticu. Kod BHT-a 500 MB i 10 KM za potrosit. haloo 555MB koji ako uplatim 10 KM 3 mjeseca cu dobivati i jos mogu dokupiti saobracaja. Sedmica od 1 GB je 3 KM.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    Za ove nove telecom pakete... Je li se treba traziti prelazak sa starog mini15 na MojMini15 ili ne? Svakako sam jos koji mjesec pod ugovorom 200% vise pa da vidim trebam li otici ili je to to?
     
  19. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Mislim da trebas otici i popuniti zahtjev za prelaz na taj novi paket.
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    Ok, oticu dok mi istekne ovaj 200%, sigurno ne moze prije.

    Sent from my 6045K using Tapatalk