Mobilni internet - najbolja opcija

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Tesla, Mar 14, 2013.

?

Izaberi najisplativiju opciju mobilnog interneta u BiH

Poll closed Mar 24, 2013.
  1. BH Telecom postpaid

    5 vote(s)
    38.5%
  2. BH Telecom prepaid

    4 vote(s)
    30.8%
  3. HT Eronet postpaid

    1 vote(s)
    7.7%
  4. HT Eronet prepaid

    3 vote(s)
    23.1%
  5. m:tel Prepaid

    0 vote(s)
    0.0%
  6. m:tel postpaid

    0 vote(s)
    0.0%
  1. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

     
  2. Tesla

    Tesla Aktivista

    BH Telecom je objavio promjene na svojoj web stranici.

    Za ULTRA pakete po maksimalnoj brzini za 13 KM 1 GB podataka - dopuna traje 30 dana, poredjenja radi kod trenutno aktualnog Eronetovog paketea je 20 KM za 300 MB mislim, ali zato imas i besplatnih minuta i SMS-ova, ali i dalje to je samo 300 MB.

    Sada treba razmotriti i ovo prebacivanje.
     
  3. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ma nisam optimista za ove velike promjene BH Telecoma..

    Za obicne korisnike ultra 8-10km mjesecno sve ce ostati isto ali okey..

    Treba biti svjestan da je mali broj u mogucnosti ili da ima potrebu placati onaj No Limit paket od 45km i vise...

    Nastavlja se zivot trazenja wifi mreza :D
     
  4. bhd

    bhd Veteran foruma

    potpia, nema nikakvih mega izmjena, i dalje samo u telecomu deranje.guzova hahah
     
  5. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Probao sam danas Huawei E5221, odličan 3g wlan router.
    Možete spojiti do 10 uređaja na isti i onda koristiti wlan.
    Neki autoprijevoznici su već ubacili iste u svoja vozila.
     
  6. Tesla

    Tesla Aktivista


    Sa obzirom da je kod mene specificna situacija ( imam 2 sluzbena telefona za pozive ) super mi se isplati.

    20 KM 300 MB HT Eronet
    13 KM 1024 MB BH Telecom

    Uzeo sam sinoc i prvo aktivirao za 0,50 KM 20 MB opciju na 24h da bih testirao brzinu i dobio nevjerovatnih 16,45/2,66 Mbps sto je po meni apsolutno fenomenalno.

    Znam da je BHT nedavno izvrsio unaprijedjenje svoje 3G mreze upravo zbog ovih paketa i koliko vidim uradili su odlican posao.

    Kako rekoh pozivi mi i nisu bitni jer uglavnom viber koristim na svom telefonu, pokoja poruka i to je to.
     
  7. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Još kad LTE dođe.
     
  8. black

    black Komšija

    Kod mene je malo download slab ali je upload prebrz 4/4 Mbps.Slobodan pogled na repetitor 300m zracne linije.
    Ja sam u Vogosci pa je mozda zbog toga malo sporiji download.Telefon mi je S3 i pokazuje H+.

    Ako ne moze potvrditi koliko Viber trosi po minuti , kod mene je otprilike 10MB
     
  9. black

    black Komšija

    Korekcija 10 min 2MB potrosi Viber.Znaci mogu cijeli mjesec sa onom gigom pricati za 13 KM.
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: Odg: Mobilni internet - najbolja opcija

    Kad bi se to moglo dogoditi?
     
  11. anel007

    anel007 Komšija

    Re: Odg: Mobilni internet - najbolja opcija

    kad udjemo u EU :wink:
     
  12. black

    black Komšija

    Ja mislim da RAK koci LTE , znam covjeka koji radi u Konsingu za telekom.Prije vise od godinu su trebali postaviti LTE baznu stanicu na katedralu u Sarajevu.
     
  13. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ja koliko znam većina novih 3G stanica se samo proširi na LTE sa dodatnim modulom tako da bi bar veći gradovi relativno brzo mogli dobiti LTE.

    Zašto taj proces stoji zaista ne znam, more bit da je RAK stavio visoku cijenu licence pa se ne isplati uvoditi dok broj aparata ne dosegne neki broj.
    Ono što je zanimljiv faktor je da latencija na LTE mreži zna biti 2x manja nego na dsl, kablovskoj i optici.
     
  14. Mujka

    Mujka Komšija

    Sta pingas da bude 2x manja ?
    Ja evo sad pingao ovaj 89.146.128.1 15 mi izbacuje
     
  15. black

    black Komšija

    Sve zavisi koliko je uredjaja na baznoj stanici i koliko je stara , kod mene ova muku muci.Danas pokusao sa manje od 100 metara 6.5 Mbps download.
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Kome treba net u Hr - probao sam par prepaid providera, najbolja pokrivenost i najbrzi se ispostavio T-Mobile. Aktiviram svaka 24h opciju "Internet dan", skine mi 10 Kuna i imam tih 24h flat-rate. Jucer skidoh oko 2,5 GB, pici cijelo vrijeme oko 500 KB/sec.
     
  17. black

    black Komšija

    Kod mtela je ono fer sa netom , kad potrosis kupljeno smanje ti na 128 kbps , kod telekoma je dok potrosis limit.Evo tri dana otislo 180 MB , jedno pola sata razgovarao na viber i surfao sat vremena.Tesko sa onom gigom mjesec izgurati.Steta sto mi nije dual sim telefon.
     
  18. irhadkul

    irhadkul Komšija

    ne zalite se,ja au svabiji imam 200 MB i onda ode na 64kbps i to mi je glavni i jedini izvor interneta(doduse moja je greska bila, pogresno opciju uzeo)
     
  19. zdici

    zdici Aktivista

  20. Tesla

    Tesla Aktivista

    Ja sam u dva odvojena testa. Jedan na stupi drugi na kosevu dobio oko 15/2. Jedan je bio 16/2,4 a drugi 14/2,1 ( stup)