Mobilni Internet u Hrvatskoj

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by aeRo, Aug 16, 2013.

1. Vedo

Vedo Moderator

Koja ti je brzina bila? Meni je taj 4g sim ubacen u SGS3 (koji sluzi kao router), a on ne podrzava 4g. Na njemu imam oko 400 KB/sec. Ako otkljucam sad svoj sgs5 i njega koristim, koje bi brzine mogao ocekivati?

2. black

black Komšija

Zavisi gdje ljetujes , ima karta 4G pokrivenosti na stranici Hrvatskog telekoma. Gdje ja ljetujem karta pokazuje da nema pokrivenosti pa cu vidjeti kad odem dole. Probat cu u Dubrovniku pa javim :p

3. Dog_Father

Dog_Father Moderator

Zavisi od signala kako rece black, uglavnom zadovoljan sam bio s obzirom da mi je bio sherovan net stalno uz 3-4 nakacena dodatna moba.

4. dino73n

dino73n Veteran foruma

Kako se konkretno zove taj paket i od kojeg tacno operatera,za par dana sam dole i trebace mi to pa da se ne peglam sa odabiranjem.

5. Vedo

Vedo Moderator

Trazi T-Mobile paket , 4g, 11 Eura. Ne mozes fuliti.

6. Dog_Father

Dog_Father Moderator

Kao sto rece Vedo, ima ga na svakoj trafici.

7. black

black Komšija

https://www.hrvatskitelekom.hr/visiting-croatia
    Evo ima mapa 4G pokrivenosti i apn postavke.

8. dino73n

dino73n Veteran foruma

Evo javljam se sa terena,znaci noge sam polomio dok sam nasao ovaj T-mobile 4g paket,da se ne lazemo jedno 20 kioska sam obisao i na kraju kad sam nasao samo jedan je bio na stalazi.

Brzina je fina,oko 35 down i 20ak up.

Pokrivenost tu i tamo,dok sam bio u Makarskoj gdje sam kupio paket 4g je bio nonstop a sad sam pokraj Splita i jednom manjem mjestu pa vise nema 4g nego sto ima al ni 3g nije los.

9. opsado

opsado Novi član

10. black

black Komšija

Ja sam bio kupio od T-HTa karticu za 11€ i brzina me i nije bas odusevila. Dubrovnik Gruz jedva 9 Mbit a ostrvo gdje sam ljetovao 3-8 Mbit i pravo los prijem pa mi je baterija slabo trajala.

11. dino73n

dino73n Veteran foruma

Re: RE: Re: Mobilni Internet u Hrvatskoj

Ja sam imao istu karticu,u stanu gdje sam bio prijem je bio bjeda i tu mi je pored lose brzine i baterija isla ko luda al na plazi i u gradu je odvaljivalo,vecinom 40mbit iako nikad nisam imao pun signal. Uvijek fali crtica dvije.

12. kvaju

kvaju Komšija

Zgodna jedna stvar tko ljetuje u HR, a svake godine kupuje novu sim karticu, jer mu je prošla istekla.
    Skineš Tele2 aplikaciju na mob
    Tele 2 sim kartica 20kn
    Dnevni internet 24h, 3GB, 15kn. (užasne su ponude kod svih za razliku od prošlih godina, čak i bonbon ne nudi nešto vrijedno spomena)
    U tele 2 aplikaciji registriraš broj, nemoraš osobne podatke kucat, i dolje desno imaš live chat.
    Samo im kažeš aktiviraj ponavljajući paket 100mb 1kn.
    Taj paket svaki mjesec se ponavlja i za 1kn dobiješ 100mb neta (što nije nešto, al preko zime se nakupi nešto za iduće ljeto), te istu tu karticu možeš koristiti
    i iduće godine, jer neće isteći.
    Ja svake godine do sada sam bacao bespotrebno ove sim kartice jer su istekle, a ima par desetaka kuna na njima, i to sve propadne.

13. nikolamo

nikolamo Novi član

EL NINO CFC likes this.
  14. aeRo

aeRo Komšija

Eh to mi je upravo trebalo... i meni je vikendica dole ali nisam bio 3 godine pa ne znam ko je sada najbolji sa tourist paketima. Hvala na info

15. forzamilan

forzamilan Veteran foruma

A sta je najbolje za Bosnu? Treba meni nesto sa gigama eventualno koja minuta koristit će se koju sedmicu?

16. kolinsb

kolinsb Veteran foruma

Mozda ovaj surfer Pro 15GB za 15KM 1 mjesec (to je samo net bez poziv i sms) ili ako trebaju i pozivi, onda Pametno ili Bez brige :) :)

https://www.bhtelecom.ba/vijest+M56ef05ee5ff.html

forzamilan likes this.