Moj novi gadget :)

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Zeleni, Oct 20, 2010.

  1. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ako ti je poznat binarni brojni sistem, onda ces znati da su to tezinske vrijednosti koje se sabiraju. Fakticki, nije bukvalno "binarni" sat, jer sumnjam da bi i na displeju stale tolike cifre. "H" oznacava sate, a "M" minute, dok ako pritisnes prvu tipku sa strane ce "H" pokazivati mjesec, a "M" dan. Zanimljiva stvar, pravo über-geekovski. A vec sam se i navikao na njega i mogu zacas da odredim koliko je sati :D
     
  2. emirr

    emirr Aktivista

    Narucih i ja par stvari uzeo sat jedan mis, naocare i usb bluetooth adapret...zanima me da li se placaju kakve takse ili samo postar donese kuci??
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Mozda neces platit nista, a mozda 3.5KM carinski pregled.
     
  4. emirr

    emirr Aktivista

    Ma dobro valjda necu za svaku posiljku platiti taj pregled :D
     
  5. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Evo ga dosho. :)

    [​IMG]

    Nook color rootan, cyanogen mod instaliran :)

    Nov kosta 250$, uzeo ga za malo manje od 100 eura.

    PCB: Foxconn ML1 S 94V-0

    CPU Processor: ARM Cortex A8-based Ti OMAP 3621 @ 800 MHz (same processor as Droid 2 and Droid X)

    GPU Processor: PowerVR SGX530 Graphics Rendering: Open GLES1.1/2.0 Hardware Scaling: 854x480 scaled to 1024x600 Video Formats: .3GP, .MP4, .3G2 ** Video Codecs: H.263, H.264, MPEG-4, ON2 VP7 ** Image Formats: JPEG, GIF, PNG, BMP ** (same GPU as Droid 2 and Droid X)

    RAM: 512MB Hynix H8MBX00U0MER-0EM MCM (Stacked Chips 2x256MB each die mDDR)

    Internal Flash: 8GB Sandisk SDIN4C1-8g

    Removable Flash: 32GB via microSDHC

    Radio: Chip ID Ti wl1271 (kernel reports wl1273) Chip supports bluetooth transmit/recieve and fm radio functions through the same antenna, but is not enabled in software drivers. Connectivity: 802.11b/g/n Security: WEP/WPA/WPA2/802.1x Mode: Infrastructure

    Display: 7" 1024x600 IPS Display w\VividView Cypress Semiconductor TTSP Gen 3 (TMA340) Touchscreen , kernel driver , reference LG Display LD070WS1 (SL)(02) LED Backlight Pixels per Inch: 169 Aspect Ratio: 16:9 Colors: 16 Million Viewing Angle: 178° (same as HTC 7 Surround and HTC 7 Mozart)

    Audio: Ti TLV320DAC3100 Codec 3.5mm Headset Jack (TRS 3-Pole) - no mic input Single Rear Speaker PWM Headphone Amp Headphone Detection Mic Amp and ADC (Mic input not available) Audio Formats: .3GP, .3G2, .MP4, .AMR, .MP3, .MID, .XMF, .MXMF, .RTTL, .OTA, .IMY, .WAV, .OGG, .ACC ** Audio Codecs: ACC, ACC+, AMR, MP3, MIDI, LPCM **

    Power Management: Texas Instruments TPS65921 PMIC Integrated Power Management IC with 3 DC/DC's, 4 LDO's, USB HS Transceiver

    Battery: "Barnes & Noble" labeled 3.7V 4000mAh 14.8Wh Li-ion battery Battery Life: ~8 hours

    Physical Specifications Dimensions: 8.1" (205mm) L x 5" (127mm) W x 0.48" (12.2mm) D Weight: ~15.8oz (~422g)
    Micro-B USB 2.0 High-Speed
    Accelerometer
    Input Virtual QWERTY Keyboard On-Screen Soft-Keys ** 'n' Home button Power\Lock button Volume Up\Down buttons

    Sent from my NookColor using Tapatalk
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    KostaO je $250, sada je $200 nov, $150 refurbished. :D
    S druge strane novi model je $250 sa odlicnim specifikacijama.

    I ja planiram uzeti Nook, pa napisi kakva su iz prve ruke iskustva.
     
  7. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ekran odlican. Responzivan. Svidja mi se skroz.
    Divx bez problema.
    WLAN radi kako treba.
    Pegla sto nema gps hehehe, tako da neke gps aplikacije ala facebook okidaju.

    Uzecu i ja novi ako se bude mogo rootat.
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ljudi,sta znaci ovo "refurbished",mislim znam prevod ali ne kontam sta bukvalno znaci a vidim na ebayu stalno pise ?
     
  9. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ide i honeycomb na tu spravku.
     
  10. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ide, cekam da cyanogen izbaci ice cream :) Dosho je source, iduce hefte jednom.
     
  11. extibo

    extibo Komšija

    Krajem godine se ocekuje CM9.
     
  12. GW

    GW Moderator

    Nešto što nije fabrički novo. Dakle proizvod koji je vraćen na raklamaciju iz nekog razloga. Može biti da je imao naki minoran kvar, da je ogreban ili da je reklamiran a potpuno ispravan. Šta god bio slučaj, takve stvari se moraju obilježiti kao "refurbished"
     
  13. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Evo i bijeli Ipad2 lego :) Da iznenadim zenu. Zamrzila laptop maksimalno, surfa na iphonu cvrci.

    Donijece mi ga frajer iz US ovaj vikend. 550$. Ustedio sam 200$ naspram europske/sveCke cijene :)

    [​IMG]
     
  14. Juka

    Juka Komšija

    Ja kako citam kontam LEGO kockice!
     
  15. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

  16. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Svaka čast. :smt006

    Meni prioritet trenutno dreambox novi. :smt003
     
  17. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

  18. Juka

    Juka Komšija

  19. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    ^^ Juka odličan je, jebote ta nova Fiesta je prelijepo auto, a kamoli taj gadget. :smt003

    Ja sam se više nafurao na dobar HD camcorder + onaj helikopter sa osam krakova na svakom mala elisa, kako se to zove?!?
    + onaj mount za XXX stepeni za kameru ispod, koja je to perverzija vozat po gradu. :smt005

    Edit: OVO! :D

    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=EYgxh14pAF4&feature=related[/youtube]
    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=5r2dVsc6j8Y&feature=related[/youtube]

    I kupit ću kineza DM500HD na kraju, čitam recenzije kažu da je dobar, ima vent ugrađen koji se pali po potrebi
    znači nema puno grijanja ko DM800HD. :smt003
     
  20. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Lol ne mogu da vjerujem da moze podici po kile kamere, na baterije :)
    Kolko je para ?