Moj novi gadget :)

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Zeleni, Oct 20, 2010.

  1. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Re: RE: Re: RE: Re: Moj novi gadget :)

    Pricaj ti.
    Zagrijem ja grafu :)
     
  2. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Isplati li se naruciti preko amazona smartwatch?
    Kontao sam uzeti moto 360, ali kod nas su retardirano skupi.
    Ili recimo opcija posto ce mi djevojka biti u minhenu nekoliko dana, da ona uzme?
    Gdje bih mogao pogledati cijene u radnjama u minhenu?
     
  3. igor.g

    igor.g Komšija

    Re: RE: Re: RE: Re: Moj novi gadget :)

    Morao je sigurno pitati zenu da odobri za upgrade, da ga ne tuce. :smt005
     
  4. igor.g

    igor.g Komšija

    geizhals.eu - sve cijene i bitnije radnje po svabiji i austriji
     
  5. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Re: RE: Re: RE: Re: Moj novi gadget :)

    Nemoj Igore ba, znas da ne mozes s ljudima koji su bolji ljepsi i inteligentniji od tebe :p
     
  6. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Hvala za ovo.
    Uglavnom pregledao sam cijene i nesto je skoro ko i kod nas.
    Znaci vise mi se isplati sa americkog amazona preko mailboxa, pa cak i carinu da naplate manje bi izaslo. :D
     
  7. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    De mi recite ovi sto imaju ovaj DZ09 pametni sat,da li podrzava android 6.0?Posto negdje procitah da ne radi sa androidom 5.0 i navise?I valja li to cudo ista de mi recite mislim za ove osnovne stvari za sto i sluzi?

    Sent from my SM-A310F using Tapatalk
     
  8. Reznor

    Reznor Overclocker

    Za 6.0 ne znam, nisam imao priliku testirati, ali kod mene radi sa 5.1.1. Skines sebi Mediatek SmartDevice aplikaciju sa Play Store i uzivas :D
    Ova sto dodje u upustvu se vise ne razvija i zadnje je podrzan cini mi se 4.2.
    Pisao sam vec ranije, mozes uvezati sa bluetoothom i slati sms, pozivati, pri cemu razgovor ide na speaker, a mozes koristiti i sat primarno kao telefon, ima sim i sdcard slot. Internet je beskoristan, sitna tastatura i los browser. Ima jos nekih dzidza kao sto je pedometar, sleep monitor i sl.

    Gesendet von meinem C6903 mit Tapatalk
     
  9. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Re: RE: Re: Moj novi gadget :)

    Super.Ako radi sa 5.1.1 radice onda i sa 6.0.Hvala

    Sent from my SM-A310F using Tapatalk
     
  10. black

    black Komšija

    [​IMG]
    Novi AP , Ubiquiti UniFi AC Lite.
    Na prvu se cini da radi kao zmaj , ali pravi test je da nakon par mjeseci radi isto pouzdano.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  11. donjapa

    donjapa Overclocker

    @black, nema potrebe da cekas par mjeseci. Kolega 2 kuce s njim pokrio, zadovoljan da ne moze biti zadovoljniji (A rijec je o covjeku koji ce odmah otici i kupiti nesto drugo ako osjeti bilo kakve probleme... Uvijek kupuje po 2 sedmice i ganja najbolje).
     
  12. black

    black Komšija

    Ima opcija milion , da se izgubis fakat. Kad ga montiram na plafon u hodniku bice perfektna pokrivenost 5GHz mrezom. Samo me malo zezno lik u plus-u jer mi je prodao obicni PoE adapter a ne gigabitni :/
    Ovi routeri sto sam do sad koristio radili su par mjeseci ekstra i onda bi poceli nesto zezati. Meni treba 99.9% uptime.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  13. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ubiquiti je odlican za soho, cak i za manje firme. Malo se gubi kad je u pitanju multi room multi floor enviroment, al za cijenu, bombona.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  14. black

    black Komšija

    Mene nerviralo sto sam imao dva routera u AP modu a Android kao da nema roaming jos sam u developer opcijama ukljucio neku roaming opciju. Band steering na Ubiquiti-u radi kako treba a imam vec tri AC uredjaja da iskoriste dodatni bandwidth.
    Moze ovaj AP i bez kontrolera ali ja nisam mogao da odolim da ne instaliram kontroler na RPi

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  15. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Pa imaju ugradjen lite kontroller valjda.
    Nije roaming do klijenta, nego do AP/Kontrollera.

    Kad imas dva routera u AP mode, to su jos uvijek dva razlicita SSID, samo sa istim imenom. I kad jedan signal postane jaci, klijent ce preskociti na ssid sa jacim signalom. Ali posto nema nikakve logike u pozadini, nije seamless, i onda se sve konekcije prekinu.
     
  16. black

    black Komšija

    Moze se preko UniFi aplikacije se konfigurisati ali meni treba za home automation lista povezanih uredjaja a to moze samo preko odvojenog kontrolera. Nije meni bitan Zero Handoff Roaming , neki uredjaji i pored jaceg signala nisu se htjeli prebaciti na jaci signal. AP je sad montiran na plafon i ima dobru pokrivenost. Mozda nekad dodam jos jedan Outdoor AP jer imam veliko dvoriste.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk