Molba za izbor kupnje kvalitetnog kompjutera

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by galactico, Feb 19, 2010.

  1. Juka

    Juka Komšija

    Plus sto je to vec dvije generacije ispod nadoslog 1155 sckta.
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ali je x58 i dalje bolji.A za igranjet to je licno misljene neko moze imati 30fps i igrivo mu je.Ja ne igram radje igru ak nemam 60 fps
     
  3. Juka

    Juka Komšija

    Gdje pise da je bolji?
    Ne kontam zasto hrlis na svoje, jest ti dobra konfa, ali jaranski je covjeku za dosta manje para predlozit novije, jace i brze!!!
     
  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ne hrilim na svoje neko ovu kompu sa jeftinijom plocom moze uzeti za manje od 4000km.S obzirom nek uzme x58a ud3 nek uzme ram ko u mene i sada ima i7 950 koji je brzi od mog, a kosta isto .A ostalo po izboru
    Jest ali po meni je x58 bolji izbor pogotovo u konfi od 4000km.
     
  5. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ci7 920 nemoze nista 2500K procesoru jer SandyBridge ga dere uzduz i poprijeko..Ci7 920 vs 2500K Benchmarks..

    Jos kad uzmes u obzir da 2500K moze ici i do 5GHz a Ci7 920 ili bilo koji drugi 9xx proc samo do 4.2GHz stvar je jasna da ce SB proc biti jos vise brzi..

    A da nepricamo o 2600K koji ima HT (8 threadova) koliko bi on bio brzi od Ci7 920..

    Cak ni Ci7 980X nemoze nista 2500K sto se tice gaminga..

    Pozz..
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ima i i7 920 ht
    Znam lika koji je 980x na air coolingu doveo do 4.8ghz.Pa tako da je 4.2ghz max je funny i logicno da je 2500k brzi pa ima 600mhz vecu frekvenciju.Stavi i7 920 na isto frekvenciju pa ce i score biti isti
    Procesor nema efekta u gmingu nakon 1680 x 1050 pogotovo u gpu intensive igrama.
     
  7. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ali 2500K nema HT pa opet dere Ci7 920..

    Ci7 9xx su odlicni procesori ali za 4000KM ja cu da sastavim masinu koja ce biti mnogo bolja od te tvoje..

    Jednostavno tako je u svijetu IT,nove tehnologije dolaze i potiskuju prethodne generacije hardwarea..

    Pozz..
     
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    Pa logicno da se moze nac ja sam svoju sastavio u maju prosle godine.Samo graficke mijenjam sve ostalo je isto.Ali da u nas u bih mozes naci komp sa dvije gtx 570 u sli.To je tesko.Kupovina vani je druga prica.Iako pravi nasljednik x58 bice x68 a ne p67.Necemo dalje o ovome raspravljat.Svak ima svoje poglede na tehnologiju i to je to.
     
  9. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ma ja pricam o C9xx seriji a ne o extreme Ci7 koja kosta 1500KM samo proc a 2500K procesor 500KM..

    Nijedan 4core (8thread) Ci7 9xx proc nemoze postici tih 4.8GHz (4.4GHz max sto sam ja vidio i to na high end vodenom hladjenju uz odlican primjerak CPU-a)..

    A 2500K ide na 5GHz na zracnom coolingu..

    Jednostavno Ci7 920 nemoze nikako parirati 2500K i 2600K procesorima i tacka..Benchmark govori sve..

    Pozz..
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Dobro evo i ja sada vidim testove i vidim da je bolji.Ali logicno je i7 je izasao u 2008.
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Stvarno nisam citao testove ovih novih sb procesora i evo sada citam i stvarno vidim da su brzi.Izvinjavam se svima sto sam ovako bez argumenata uletio i poceo diskusiju.
     
  12. Juka

    Juka Komšija

    Jasno je i bilo,eto sam vidis da si predlagao masinu iz 2008 prije masine iz 2011, sto je 3 god razlike u razvojnom procesu !!!!

    BTW, greske su tu da bi ih pravili, niko se ne ljuti samo pokusavam da shvatis u cemu fulas :wink:
     
  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    Evo post iznat tebe izvinjavam se svima
     
  14. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ma nema frke..

    Pozz..
     
  15. Sena

    Sena Veteran foruma

    Nisam stvarno u procesore upucen.Samo grafe pratim.Pa tako da me ovo iznenadilo malo.Ne pamtim kada sam pogledao recenziju nekog proca.
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    malo sam ispao iz fola sa ovim novim CPU-ovima, uglavnom, hocu da sklopim jos jedan render PC, idem na Intel 2500K. Imam sad pitanje vezano za plocu i ram:

    1. ploca - koja revizija i koja je oznaka ploca bez ovog SB buga? Mozete li preporuciti kakvu plocu, nista fancy mi ne treba (SLi/ CF i sl.) samo nek je rock-stable
    2. ram -ovi 2500K procesori koriste triple channel ram? il samo dual-chanel?
     
  17. GW

    GW Moderator

    1. B3 revizija
    2. Dual channel

    3. AMD 6 core?
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    Thx druze!

    Nista AMD 6-core, melje ga 2500 u renderingu :)
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    Postoji li opcija da se ubace dva 2500K / 2600K na maticnu, ala Intelova "skulltrail" platforma?
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nece moci sa tim procesorima, ako vec razmisljas o tome onda idi na dva Xeona 5600 ili 5500 i maticnu sa Intelovim 5520 cipsetom, recimo EVGA Classified SR2, samo sto ce te kostati ruku, nogu i jedan bubreg. :)