Mršanje/debljanje/bildanje

Discussion in 'Generalna diskusija' started by NAILS, Dec 19, 2011.

  1. aeRo

    aeRo Komšija

    Ispod 5 glava te ne bi otreso da znas..
     
  2. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    [​IMG]
    [​IMG]
    otvoreno samo da se vidi kako izgleda, fino mirisi, na cokoladu :)
    kupljeno preko pika, od ove žene, momka, ne znam tacno, http://www.pik.ba/profil/suplementi1/ 90 km platio
    ima 2.27kg ako koga interesuje, da mi se kotarisati ovoga, da mi ne stoji u kuci beze
    za cijenu cemo se dogovoriti
     
  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    I meni buraz upravo danas donese novi okus Cookies'n'Cream. Odlican je.

    [​IMG]
     
  4. Ninja

    Ninja Komšija

    Pošto?
     
  5. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Da li mi se čini da je Optimum Whey poskupio ? Nema ga gotovo nikako na PIKu ...
     
  6. p4ja

    p4ja Komšija

    aero,bili ti meni mogao reci sta mi je najpametnije za radit, 190h/80 kg, al me brate jebe sto imam skembe koje nije veliko al eto volio bi da ga nemam,ne trazim cak ni plocice neke..sta cinit,tacnije sta je najefikasnije radit da se to topi? da se to izravna malo?
     
  7. donjapa

    donjapa Overclocker

    Trcati, biciklo, vise vode. Tako ja skidam kad god nabijem zimnicu i veoma brzo skinem. Stepenice su isto zakon.
     
  8. p4ja

    p4ja Komšija

    ja inace soka nisam popio ima jedno 3-4 godine,samo vodu rokam,al me to jebe,smeta mi,nervira me...nisam ni vjezbao u zadnje vrijeme doduse,al hocu da se nakanim da to skinem ..
     
  9. aeRo

    aeRo Komšija

    Bilo koji oblik kardia par puta sedmicno i korigovana ishrana.. Kad te slatka opali od hedova brate moj nema u 12 navece u pekaru pa 2 kroasana i lisnato s visnjom hahahah :mrgreen:
    Izracunaj svoj BMR, pocni malo paziti na kalorije, izbaci junk, secer, smanji kolicine ugljikohidrata i ogranici se na one zdrave (crni hljeb, riza, krompir).. Ja sam od zime skinuo 20ak kg bez ikakvog oblika aktivnosti, samo ishranom. Od 7 dana, 5 dana mi je ista/slicna ishrana. BMR mi je oko 2000-2200kcal, dorucak: 3 jaja + pola tunjevine, 2-3 kriske eurokrema = nekih 800kcal, rucak sta stignem, kako god i da junkam maximalno to je nekih 500kcal, ne veceram, pojedem ponekad jabuku ili nesto od voca, to su sitne kalorije tako da kako god okrenes jedem poprilicno nezdravo a ne prelazim cifru od nekih 1600-1700kcal dnevno sto bi znacilo da sam svakodnevno u minusu i da na duze staze polako spustam body fat. Procitaj koji tekst generalno o zdravoj ishrani, o seceru, ugljikohidratima i njihovom glikemickom indexu i neki principi ce ti biti bar malo jasniji.. Dakle sredi ishranu i ubaci 3-4 x sedmicno ujutro na prazan stomak trcanje 45min-1h i rezultati ce doci, posebno ako je ona mala skinny skembica u pitanju. :smt003
     
  10. p4ja

    p4ja Komšija

    e hvala razabu,nije bas mala,ono kad sjednem to se najvise izrazi,al kazem nije to ni strasno,al ono smeta mi. hvala u svako slucaju rambo :smt006
     
  11. aeRo

    aeRo Komšija

    Ne napisah ali valjda si skontao da slatko jedem pretezno ujutro osim u nekim neplaniranim situacijama, metabolizam je najbrzi kad tek ustanes.
     
  12. p4ja

    p4ja Komšija

    ma slabo i to pucam,kad se nasiljim onda mi zine guzica za mars cokoladicu i to je to
     
  13. Pionir

    Pionir Overclocker

    joj, kako se to "zacas" promjeni :D

    A trebalo bi bas tako organizam nauciti / naviknuti...

    Uzrok dijabetesa (secerne bolesti) od koje boluje svaki 4 covjek na planeti je poremecaj metabolickog procesa, tako da te podrzavam 100% u prici :smt006
     
  14. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ima li neko shemu kakvu za power rack? Dimenzije i ostali fazoni. U podrumu mi je nizi plafon, oko 220cm, pa bi morao i to uzeti u obzir.
     
  15. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Eh, valja sad raditi masu, najbolji dio bodybuildinga definitivno. Pored pojacane ishrane i promjene trening rezima suplementacija je ne zaobilazna tako da sam se odlucio na : Serious Mass gainer, Metan, Glutamine i pre workout neki. Neko je cini mi se koristio od Driven Sportsa Craze pa ako moze kraci review, vidim svi ga na bodybuildingu fale ali sumnjam da se i moze uzeti kod nas... :(
     
  16. aeRo

    aeRo Komšija

    Nisi svjestan kakvo su bacanje para ti mass gaineri, cak i glutamin.. Od suppsa jedino na sta vrijedi dati pare je neki izolat i eventualno najobicniji monohidrat, sto se tice tog "Methan" nadam se da ne mislis na AAS.
     
  17. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Istina. Bolje kljukat UH na silu nego nacat pare na gejnere.
     
  18. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Ne znam, pa kako vi nabacite onda 10 kg bez gainera? Evo ja trenutno pijem Gaspari Qualitine Creatine i Whey protein i dobio sam mozda 2kg ali fakat ciste misicne mase ali nije to to...Hmmm

    @ aeRo : Da, AAS, vec sam ga koristio prije nekih 5 godina i uz odgovarajucu zastitu, bez problema moze proci jedna kura godisnje, nista strasno.
     
  19. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Haveru ja se debljam kada gledam u hranu... fakat uvodim rezim kada hocu da skinem koju kilu...

    Sent from my GT-I9100G
     
  20. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ja se tesko debljam ali se moze nabacit koja kila kad se krene udarat po makaronima, rizi, krompiru, hljebu. Sa najskupljim gejerima sam imao nula rezultate.