Napojna jedinica

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by adsubzero, Nov 18, 2013.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Može ako ima dovoljno snage na +12V railu, ali ne na "duže staze". Prodaj mu s napomenom da bi trebao uzeti bolje nekad kasnije.
     
  2. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako je on siguran da može, ne vidim problem, prodaj i gotovo.
     
  4. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Ma nevolim da me poslije smara da sam mu nešto uvalio, jer jača grafa zna ugasiti PC u nedostatku watta ili ampera
     
  5. nFare

    nFare Komšija

    Meni codegen 400W nije mogao gurati 7600GT, najbolje je opaliti furmark par minuta i vidjeti kako se ponasa ali nikad ne bi preporucio vise od par dana da se koristi, ipak je to mrcina od kartice.
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Nedavno me poceo zezati pc resetuje se kad ucita windowse kasnije kad igram bf, kako je vrijeme islo sve gore i gore. Posumnjam na napojnu ali istestiram sve ram mobo cpu prime i memtest vrtio satima, podigo novi os, reset biosa al dzaba. Vec gledam koju napojnu uzeti da nije skupa i skontam u didacti raidera 650w. Ali hajde reko da mi kolega zamijeni 3 kondenzatora na mojoj staroj silverstone 750W. Zamijenili 3 jos zaboravili raspored gdje koji ide pa smo rizikovali malo. Jos 1 je napuhan malo od 1000 mikrofarada i 16V i to cemo nekada zamijeniti. Uglavnom skopcam silverstone koja prije popravke nije mogla ni upaliti pc kad radi sve. Testirao je evo par dana radi ko doksa. Otvorim i chieftec i nadjeno 2 kondenzatora napuhala se zamijenimo ih i neka stoji u rezervi :)
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Govorio sam ja tebi :D
     
  8. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    E to je ono sto ljudi ne kontaju... Iznenadjujuce je da jos uvijek kod kupovine ljudi stede na zapravo glavnim komponentama, napojnoj i monitoru.
     
  9. black

    black Komšija

    Na monitoru je najgore ustediti jer ipak ga gledas po pet godina.
     
  10. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ispade onda nemas gdje ustediti :D
     
  11. Tensai

    Tensai Komšija

    To jeste čest slučaj.Najviše se ulaže u jak procesor,što je po meni bespotrebno a štedi se na napojnim ili grafičkim.
    Međutim ovdje to nije slučaj,kod forze su sve ovo dobre brand name napojne a opet crkavaju.I ja imam nesreću sa Fortronima,crkla mi jedna od 350W,a ovu koju sad koristim je nedavno zezala,računar se gasio,zamijenio sam jedan kondenzator i sad radi dobro.
    Kad malo sagledaš,upitno je isplati li se ulagati u brand napojne sa stanovišva dugotrajnosti,jer se i ove "kvalitetne" kvare ko lude,jedino što dobiješ od brendirane je malo tiši i stabilniji rad i par priključaka više.
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ima na kucistu, ja se krpim sa nekim iz 2002. i sad :D. Doduse jedino ono mi stane u sto, pa najvise zato :)
    A da nesto to njemu cesto crkava napajanje, da nije slab protok u kucistu ili ako je na dnu mozda zacepljen filter.
     
  13. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Na dnu je a filter nije zacepljen, jos je kuciste na stolu, ima prasine ali nista posebno. Cesto ja to kompresorom ocistim pogotovo ljeti. Ja mislim da je ova chieftec bila mozda preopterecena jer mi je sve overclockano a kad sam je otvorio pise delta znaci nije smece neko.
     
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Samo ti jednom kupi novu u kutiji pa testiraj do kad ce. Koliko znam silverstona si kupio polovnog,za chiefteca ne znam. Al u zadnje vrijeme chif nije sto je nekad bio.
     
  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Chieftec mi je Sena dao dzaba kad sam uzimao bod njega neke komponente :)
     
  16. veki81

    veki81 Aktivista

    Tu lezi problem :smt003
     
  17. kugla

    kugla Aktivista

    Htio bi da kupim uskoro graficku karticu GTX970, samo ne znam da li ce biti dovoljno napajanje od 500W. U pitanju je Silverstone SST-ST50F-230 - 500W modularno - dual 12v rail, ukupno 32 A , ima 2x6 pin PCIE
    Evo link: http://www.tomshardware.com/reviews/500 ... 658-8.html
    Napojna je stara vec 5 godina, ali sluzi me bez ikakvih problema 24/7.
    Trenutno napaja konfig i7 4770k stock,2x8GB DDR3, HD7750, 2x120 SSD. Prije ove konf napajala je i Phenom II 965 i HD4670.
    Planirao sam da promjenim napojnu poslije grafe za 2 mjeseca. Mogao bi da kupim GTX960 i napojnu umjesto GTX970 ali nije neka razlika u TDP 120 GTX 960 vs 970 - 145W a GTX970 je puno bolja...
     
  18. Tensai

    Tensai Komšija

    Može lagano gurat tu grafičku.
     
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Moze gurat nema sumnje,al vec je dobro ostarila,sto prije kupis novu to bolje.
     
  20. KingT

    KingT Veteran foruma

    Stara je to napojna tj model, ima 384W ukupne snage na 12V grani.

    Treba to mijenjati.