Napojna jedinica

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by adsubzero, Nov 18, 2013.

  1. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ako ne budem imao drugog izbora onda cu G650M :?
    Da li ti mozda jos neka pada na pamet da je kvalitetna (u istom cjenovnom rangu)?

    EDIT: Evo gledam sad u terabajtu imaju Seasonic SS-620GB za 175KM. Moguce da lazu da im je na stanju (jer se sjecam da je stajala i prije dvije godine kad sam kupovao napojnu, za istu cijenu).
    Ako se ne varam, to mi je bolji izbor od Cooler Mastera?
     
  2. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ne bih uzeo tu SS 620 jer je stariji dizajn (duble foward converter) tj nije DC/DC dizajn, a i bucna je kao i sve S12 II napojne od Seasonica.

    A ne bih ni taj G650M, za 15 - 20KM vise moze se uzeti mnogo bolja napojna
     
  3. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pa koja bi mi bila bolja?
     
  4. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ja se izvinjavam, ali izgleda da sam se zaletio, nije u pitanju napojna. :x
    Probao sam kombinacije sa bratovim kompom, kod mene ne radi nijedna napojna a kod njega obje.
    Samo se ventovi zavrte na sekund i nista.
    Izgleda da cu morati maticnu da mijenjam (probao sam sa svim drugim komponentama iskopcanim, dakle samo maticna, i nece da starta).
    Hvala vama koji ste bili spremni pomoci sa odabirom napojne. :)
     
  5. mirseth

    mirseth Aktivista

    Nemoj se ni sa maticnom zalijetati. Izvadi bateriju sa maticne ploce na jednu minutu pa je vrati i onda probaj upaliti komp. Sretno
     
  6. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Probao i to, sinoc izvadio bateriju, jutros vratio i pokusao da upalim, ista stvar.
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Izgleda da je lutrija sa ventilatorima:
    http://www.eteknix.com/xfx-ts650-650w-n ... -review/3/
    Ista napojna samo sa ADDA BB ventilatorom.

    Gledam neki PSU do 140mm dubine, al' u radnjama nikakva ponuda, na pik-u isto tako slabo.
    Žao mi što moram mijenjati CM V700 (Seasonic), al' nema šanse da 170mm i HDD stavim u ITX kućište.
     
  8. KingT

    KingT Veteran foruma

  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nema veze što nije modularan, kablove bih lako složio. Zasada je izbor pao na CM V750 Semi-Modular, a pogledaću malo i S12G. Zaboravio sam totalno na tu seriju (a i malo im je i nomenklatura konfuzna zadnjih godina).
     
  10. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Molio bih preporuku za povoljno i futureproof napajanje i kuciste (basic izgled najbolje).
    Imam nekih komponenti viska s kojima bih to privremeno kompletirao (mATX maticna socket 775), pa bih onda kasnije iskoristio napajanje i kuciste za full upgrade sa novim komponentama kad nvidia izbaci Pascal.
     
  11. black

    black Komšija

    Kuciste Fractal Design Define S a za najpojnu neka kolege nesto napisu.
    Pogledaj i FD Node 804.
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Fractal Design Core 3000/3500, a napajanje npr. Cooler Master VSM serija (Enhance je OEM).
     
  13. kio

    kio Komšija

    Raja :)
    Napojna jedinica mi je otisla u vjecna lovista. Uzeo sam zamjenu, http://shop.imtec.ba/napojne-jedinice/2 ... 500w.html# , posto je starija konfiguracija mislio sam da ce biti dovoljno. Ali fali mi konektor za graficku 9600gt. Ostala su mi slobodna dva kabla, sata i 1x floppy Moze li se kako uraditi baypass, ili da kupim napojnu sa vise izlaza? :)
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Imaš Molex adaptere za tu svrhu.
     
  15. kio

    kio Komšija

    Da :), hvala.

    Rijesio sam problem tako sto sam zamjenio napojnu, uzeo sam ipak Chieftec 400W :) Sto je sigurno, sigurno je. Na ovakvim stvarima se ipak ne stedi :mrgreen:
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nije baš da si se sa Chieftec-om usrećio. :D
    Za današnje standarde koristi poprilično loše OEM-ove, čak su i meni dva Chieftec-a svojevremeno crkla (i usput povukla par komponenti za sobom).
     
  17. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Prije jedno mjesec dana dobio sam jedan pc za popraviti ali nisam pratece kablove, pa sam svoj pc morao otkopcati i ovaj drugi prikljuciti

    Medjutim kad sam svoj vratio pc na mjesto nisam ga mogao upaliti, posto sam zurio nazad u sarajvo zbog faksa nisam ga mogao popravljati.
    Evo sad se vratio i premjestao sam ram plocice, vadio baterije, cistio, ali kad palim pc samo se cuju kako ventilatori rade, slike nema.

    Je li napojma riknula ili je graficka u pitanju?

    Da napomenem ovo prije mi se znalo desavati ali iz drugog pokusaja upali, ili kad premjestim ram plocice.
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    probaj s jednom plocicom rama, probaj reset cmos.
     
  19. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Pokusao ali opet isto.

    Da mi bar zapisti pa da otprilike znam u cemu je problem.
     
  20. Neraa

    Neraa Aktivista

    Probaj sve konektore isključiti i ponovo spojiti na matičnu, meni je tako jednom bilo sve živo uradio i na kraju bilo do tako banalne stvari, 24pin konektor nije ulegao kako treba