NBA 2K9 for PC

Discussion in 'Igre i konzole' started by MadbaLL, Sep 29, 2008.

  1. Esh

    Esh HWB

    Ne znam kako mozete oprostit nedostatak multiplayera.
     
  2. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Vidis to nisam ni skuzio, al moze se preci preko toga, protiv koga cu igrati igrat cu u svojoj sobi uz cugu i mezu. :mrgreen:
     
  3. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Nema multiplayer !?
    Nadam se da ne mislite da ne mogu protiv drugog igrača na istog compu igrati (gamepad - tastatura) ili na online podršku. Nigdje da na netu nađem recenziju za PC.
     
  4. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ma mozes na svom kompu ba, ja buraza rasturio po 20tak razlike par tekmi, uboli smo dva PS2 gamepada i deri, isto pes, jedan lijevo drugi desno i pucaj. Komande ne moras ni stimat sve je extra podeseno.
     
  5. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    joj jeste dosadni svi sa istim timovima za screenshotove, gdje god da gledaš SS uvijek celtics vs lakers... igra li iko išta drugo? :?: :shock: :roll:
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Daj bolan sto ti je krivo, jadas mi se i na PM a sad i ovdje ispad frustracije sto je nemas :lol: . To su hajmo rec "defaultni" timovi, pa valjda svako zeli da vidi kako izgleda igra pa mu je svejedno s kojim ce timom tekmu odigrat..
     
  7. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    eo tresem se od frustracije :lol: :lol:

    al ne fakat, na svakom sajtu isti SS... :smt007
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Mozda su isti ss zato sto sam ih ja stavio :)

    Evo par novih za tebe.

    Orlando vs Miami

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  9. Zlatan

    Zlatan Komšija

    evo i moja 2 centa

    nisam previse odusevljen iz vise razloga lako moguce subjektivnih.

    kao prvo nisam se sviko jos na kontrole (mozel se ovdje zakucat kao u nbalive? mozel se uradit aleyoop? ne znam da li je to razlog ali nemam feeling igraca kada upravljam njime kao sto imam u nba live

    igra svakako fino izgleda, ali meni ni ea nije bio los ali grafika mi i nije primarna- ea mi je bio solidan i sto se tice grafike i gameplaya (osim odredjenih stvari npr prelako je dati kos a pretesko ukrasti loptu iako ti je pod nosom igrac lupka)

    a tu su i velika ocekivanja i najave koje uvijek cini mi se umanje percepciju igre tj ne idu joj u korist.... ono, uvijek je bolje kad te nesto iznenadi tj kad nemas neko misljenje veliko, ili imas negativno misljenje, a ono tamo pozitiva bude, i obratno kad imas velika ocekivanja ako se ona ne ostvare 100% malo se razocaras sto je glupo ali eto to je valjda neka refleksna reakcija :)
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Imas tutorial mode, ima milion raznih zakucavanja i aleyoop-ova, isto tako, na desni analog stick mozes da sutas, pa tako dok si u zraku mozes promjenit sa kojom rukom ce je izbacit, potpuna kontrola.

    Grafika nije primarna, ali animacija igraca je itekako bitna, rijetko ces ovdje viditi nefluidnost izmedju 2 animacije, dok na NBA Live je to skroz druga prica. Isto tako, u NBA Live se igrac isto nista okrene za 180 stepni, dok ovdje ipak moras napravit mali polukrug da bi se okrenuo. Isto tako, texture igraca su uradjene fenomenalno, stadion je ziv, nekako sve to doprinosi atmosferi..
    Mislim, ne moze se porediti 2k sa Live serijalom, razlike su kao u doba PES6 & fifa 2002 :D
     
  11. Zlatan

    Zlatan Komšija

    Vedo zahvaljujem na insightful komentarima :smt006
     
  12. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    da, meni je taj motion capture i gameplay najbitnije...

    a čitao sam da se mnogi žale na kontrole... možda su ipak trebali za pc verziju pojednostaviti taj sistem.
     
  13. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    jesu li ovdje svi detalji i postavke na maksimumu? i koja je reza?
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    bit ce da mu je reza 1680x1050. Kontrole su ekstra (pod uslovom da imas kakav gamepad).
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Je li bitno da ima one dvije gljive? :D
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    pozeljno je, kad malo gurnes lijevu gljivu on hoda, gurnes malo vise on kaska a gurnes jos on trckara, ma znas na sta mislim :D

    EDIT: strasno dobro prikazana fluidnost animacija, in-game je sve:
    http://www.youtube.com/watch?v=wLeyyPhmTmU

    kako je ludo uradjen DOF i texture :smt007
    [​IMG]
     
  17. igor.g

    igor.g Komšija

    behold, the nba live series crusher :D :mrgreen:
     
  18. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Da, max detalji, 1680*1050.

    Meni je extra dobro igrat na PS2 gamepadu.
     
  19. Zlatan

    Zlatan Komšija

    mozda, meni je je trebalo jedno sat vremena da postelujem kontrole na gamepadu i malo se priviknem sto i nije puno tj prilicno normalno (buduci da sam inace tastaturas)....i odma mi je sve mnogo bolje.... igra je zaista jako fina...malo remek djelo...jedan problem kod kontrola je sto ne mozes odvojiti npr 2 funkcije koje su nekoj tipki pripisane jedna u odbrani, a druga u napadu(ili barem ja ne znam to) tako da je smanjena mogucnost kastomizacije
     
  20. Dexx

    Dexx Aktivista

    Ma najjace je igrati sa 2 gljive i sa desnom shutati, tako se i igra na playu :)