NBA Thread

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Esh, Jun 25, 2009.

  1. Esh

    Esh HWB

  2. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Re: NBA 2009/10

    Jel se meni cini ili Sportklub prenosi NBA ligu?
     
  3. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

  4. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

  5. Esh

    Esh HWB

  6. h2o

    h2o Aktivista

    Re: NBA 2009/10

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  7. Esh

    Esh HWB

    Re: NBA 2009/10

    Ne znam sto su se uopce trudili nesto specijalno oko izvodjenja jer cini mi se da postoji pravilo u NBA da ako je ostalo manje od sekunde, moze se uputiti samo dodavanje te tzv. tip-in shut. Inace, prije par godina jedan igrac je pokusao da ostvari triple double tako sto je shutirao na svoj kosh (nedostajao mu je skok), naravno, njegov tim je u toj utakmici gubio 20-30 razlike :)
     
  8. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Re: NBA 2009/10

    I mene su Bucksi iznenadili, čak su ubilježili i pobjedu kada nisu imali Boguta, a Redda ionako već dugo nema. Ne znam kako onaj mali Jennings uspijeva raditi ovo, znajući da je prije godinu dana u Evropi postizao nešto iznad 7 poena po utakmici. Oklahoma jako mlada i stvarno jest malo iznenađenje, ali mislim da imaju sjajnu budućnost, no vidjeće se. Sacramento je isto tako solidan, a neočekivano svakako, jer su i kod njih novaci preuzeli uloge.

    Razočarenje je svakako San Antonio, i u nekoj mjeri Cleavland. Utah - nako. Ovdje sam čak uspio naći i besplatni feed svih utakmica - http://www.atdhe.net/watchtv.html
     
  9. h2o

    h2o Aktivista

  10. Esh

    Esh HWB

    Re: NBA 2009/10

    Uz taj podatak nadovezuje se i vijest o padu broja prodanih ulaznica za nekih 7%. Takodjer, sa liste od 12 timova koji su bili u minusu, ima barem 4-5 timova koji su redovno na toj "listi" pa i to treba uzeti u obzir.
     
  11. h2o

    h2o Aktivista

    Re: NBA 2009/10

    Meni je najzanimljivije da Knicksi su u finoj pozitivi, a koliko samo nisu vidili play-off i dobru igru? Vidi se da su najjaca fransiza (Kud nema boljeg prevoda?) u NBA.
     
  12. Esh

    Esh HWB

    Re: NBA 2009/10

    Iako su ih Lakersi pretkli po ovoj zadnjoj procjeni u smislu vrijednosti, jasno je da su Knicski i dalje top brand u NBA, pogotovo zbog MSG-a, odnosno cinjenice da igraju u New Yorku, glavnom biz & showbiz gradu :)
     
  13. h2o

    h2o Aktivista

  14. Esh

    Esh HWB

    Re: NBA 2009/10

    Koliko sam pratio, prvo je bio problem da mu trener nije htio pruziti priliku da igra iako je ovaj navodno bio spreman vec nekih 4-5 sedmica, nakon toga mu je ogranicio igranje na 8 minuta po utakmici, a kada je ovaj trazio da mu se ponudi vise minuta ili trade, management se odlucio za ovo drugo :) Nezgodna je situacija oko tradea buduci da njegovo dovodjenje moze odgovarati samo timovima koji zele da se rijese 2 igraca sa ugovorom na jos 2 godine ili slicno, buduci da je sasvim jasno da ce na ljeto McGrady pokusati da za manje para potpise ugovor s nekim timom koji ce se boriti za titulu naredne sezone.

    Od ranije su Knicksi zainteresovani, no oni bi najradije u deal ubacili Currya koji ima ugovor jos i za narednu sezonu ako se ne varam, a cisto sumnjam da bi to Houstonu odgovaralo.
     
  15. h2o

    h2o Aktivista

    Re: NBA 2009/10

    Bice zanimljivo gdje ce zavrsiti, a ko ga uzme mora placati $24 miliona, fin udar na salary cap.
     
  16. Esh

    Esh HWB

    Re: NBA 2009/10

    Pa dobro, to je do kraja sezone i kroz trade, sto znaci da se nesto posebno na novcu ne gubi. Svakako sumnjam da moze pomoci bilo kome ove sezone sto se tice nekog igranja.
     
  17. Esh

    Esh HWB

    Re: NBA 2009/10

    Iza nas je gotovo pa polovina NBA sezona, nekih 30-35 utakmica te se vec sada mogu prognozirati sigurni ucesnici u playoffu, ali i neki potezi timova u narednom periodu.
    Najbolji rekord lige drze Lakersi koji ne bi trebali imati problema da taj rekord zadrze i do kraja sezone, osim u slucaju da Bryanta zadesi povreda koja ga stvarno moze udaljiti sa terena. Na Zapadu, Dallas se takodjer stabilizovao te drze drugi najbolji omjer, iako ih ja i dalje ne vidim kao ozbiljnog kandidata u playoffu. Phoenix je imao fantastican start, no zaredali su sa porazima te iako ce ove godine bez sumnje biti u playoffu, ne predvidjam im prolaz u drugi krug. Denver ima malih problema zbog izostanka Billupsa, dok San Antonio polako ulazi u formu te bi ako bi svi budu zdravi, vjerovatno trebao uci u polufinale sa Lakersima, Denverom i Houstonom.

    Svakako najvece (pozitivno) iznenadjenje je igra Oklahome, odnosno znacajan napredak Kevina Duranta. Ipak, s obzirom da za to nesretno osmo mjesto konkurisu jos New Orleans (koji je najvece negativno iznenadjenje) te Utah, sumnjam da ce proci u playoff. Memphis i Sacramento su takodjer neocekivano solidni, dok Clippersi mogu pobjediti svaki tim, ali ujedno i izgubiti od svakog.

    Na Istoku, Boston je uglavnom bio dominantan tim, no pretrpjeli su par iznenadjujucih poraza kod kuce te nakon povreda Piercea i Garnetta izgubili jos par utakmica. Ipak, ako se situacija sa ozljedjenim igracima popravi, vidim ih kao sigurne finaliste u ovoj konferenciji. Cleveland je takodjer poceo ozbiljnije igrati, posebno u odbrani. Za sada se ne primijeti igranje Shaqa zbog male minutaze i cinjenice da slabo igraju akcije na njega, no jasno je da ce Shaq imati presudnu ulogu u eventualnim duelima protiv Orlanda u playoffu. Orlando je otprilike na razini proslogodisnjih rezultata, cini se da ovaj swap Turkoglu-Carter nije napravio nista pametno, dok i Howard igra nesto slabije. Atlanta ponovo iznenadjuje dobrim igrama u pocetku sezone te mislim da su sigurni polufinalsti uz spomenuta tri tima, no takodjer mislim da nemaju sanse dalje od polufinala.

    Nakon ova cetiri tima, slijede jako losi timovi sa omjerom od jedva iznad .500, ili uglavnom ispod. Miami, Toronto, Chicago, Charlotte, Milwaukee itd. jednostavno nemaju sta traziti u playoffu. Najneugodnije iznenadjenje na Istoku su sasvim sigurno Washington Wizardsi koji ce ako kojim cudom ne naprave niz pobjeda, do februara sasvim sigurno biti razbijeni te ce Washington krenuti u nepopularni, ali cini se nuzni, rebuild projekat.

    Kao sto je spomenuto iznad, Tracy McGrady je dostupan za trade te ce timovi koji zele razbiti ekipu sasvim sigurno pokusati da u Houston posalju igrace ciji ugovor traje duze od tekuce sezone, a malo je vjerovatno da Tracy u ovom trenutku moze pomoci bilo kome. Golden State ce, ako ne tokom sezone, onda nakon kraja sezone sasvim sigurno dobiti novog trenera, dok bi vec naredne godine cak i San Antonio mogao krenuti sa rekonstrukcijom tima, no sve to ce svakako biti mnogo zanimljivije tokom ljeta.

    [​IMG]
     
  18. ColdFire

    ColdFire Overclocker

  19. h2o

    h2o Aktivista

    Re: NBA 2009/10

    Valjda jutros. :D
     
  20. Esh

    Esh HWB

    Re: NBA 2009/10

    Stern je odlucio da suspenduje Gilberta Arenasa na neodredjeno vrijeme zbog unosenja oruzja u dvoranu. Prica je malo duza, uglavnom fazon je u tome sto oruzje nije registrovano u DC-u nego u nekoj drugoj drzavi i valjda se iz "zafrkancije" potezalo medju igracima pa je od toga, uz podrsku medija, nastao epic fail.

    The Wizards supported Stern's decision in a press release.