nEDOUMICA

Discussion in 'Generalna diskusija' started by wacko, Jan 31, 2006.

  1. wacko

    wacko Aktivista

    Nalazim se u velikoj nedoumici. Naime neznam koji caspospis da uzmem vec godinu ipo uzimam BUG al me sad nes vuce Info(jer je i domace ali i neka nostalgija me vuce prema njemu :lol: ) Pa sta vi preporucujete
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ja sam bio redovan na bug-u. Imam oko 100 kom. Nesmijem nista reci o INFU, jedino da meni nije bio isplativ nikako. Za cijenu od 8 maraka, a bug je bio 9.60, i skoro duplo vise strana. Mimo toga, sve sto dobijes u tim casopisima imas na netu, tako da vise ne kupujem nista.

    Imas i pc magazin koji kosta 4km, ali puno je tanji od infa i buga.
    Ti znas najbolje sta ti treba, i koji ti najbolje odgovara.
     
  3. 3125

    3125 Komšija

    Meni je licno BUG malo bolji i drazi ali sam u zadnje vrijeme prestao kupovati. BUG ima najbolji DVD.
     
  4. jeretik

    jeretik Komšija

    Kupuj Info, jer je:

    a) Domaci, bavi se domacim trzistem, stvarima koje se direktno tebe ticu

    b)BUG je salgija jedna obicna, ako ces vec kupovat nesto strano, onda to cini u stilu i kupuj VIDI

    c) Ovi sto pricaju da je Info nesto puno gori od konkurencije, uglavnom lupetaju bezveze. Kvaliteta tekstova je slicna, samo BUG ima suhoparni kvazi-profesionalni pristup, pa ljudi misle da vise znaju ako citaju BUG. A tu je i nasa poznata prica da sve tudje valja, a nase nista

    d) Pretpostavljam da se volis igrat :D Info ima ubjedljivo najbolju gamersku rubriku od svih novina iz Hrvatske, ukljucujuci tu donekle i PCPlay :D 8)
     
  5. zilo

    zilo Komšija

    Ja sam kupovao INFO dugoooo,sve do broja 93.I stao sam.To je sve sa neta
    copy/translate/paste. 8 maraka je puno,radije to dajem za iznajmljivanje modema.

    http://www.gamespot.com
    http://www.ign.com

    i imas sve sto se nalazi u vezi igara u vecini casopisa.
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    @jeretik
    Kad me vec vuces za jezik INFO je bezze

    Ako vec poredis BUG i INFO, iako su oba losa,
    >bug ima 50 strana vise
    > info potrosi pola DVD-a na gluposti poput spotova i slika zena

    Da citas procitao bi da nitko nije rekao da je info los. Sto se tice gamerskih novina, jesi li cuo za Hacker?
    Ako nesto ne valja, jel trebam to kupovati samo zato sto je domace?

    Na kraju, glupost je kupovati te casopise uopste, jer kako sam vec rekao, sve imas na netu. Sto se tice programa, vecina je demo, shareware. Ono sto je free je uglavnom malo, i lako se skine s neta.

    Tako da ne vidim neki pretjeran razlog za kupovinu INFA ili bilo kojeg drugog.
     
  7. jeretik

    jeretik Komšija


    Hacker je ukinut pasa

    Sto se tice neta vs. novine, nisi prvi koji govori da je kupovina novina besmislena, al da je to stvarno tako, novine ne bi vise ni postojale tamo gdje je internet jako rasiren, jelde? Novine imaju odredjenu formu, to je gotov proizvod, paket koji mozes nosit i citat bilo gdje i to ih i prodaje (slican slucaj je s usporedbom radio : TV). Plus, konkretno sto se tice gamerskih tekstova, recenzije s gamespota i igna su, barem po meni, grozne i ne bi ih nikad stavio ni ispred recenzija u Svetu kompjutera, a kamoli kakvim boljim novinama (recimo Infu :lol: )

    Trebamo kupovat domace ako valja, a Info valja
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Sto se tice gamerskih recenzija, milion puta mi se desilo da je neka igra pokudjena u razlicitim magazinima, a da je meni bila dobra.
    Takodjer je bilo pohvala ne neke igre, koje meni nisu bile ni za sta.
    Dakle stvar ukusa. Autor recenzije i ti ne morate nuzno imati isti ukus za igre.

    Sto se tice postojanja novina, i njhove smislenosti:
    Kinska roba ne valja, i kupovina iste je besmislena. Ipak, kinezi razvaljuju po citavoj Bosni, i po svijetu. Dok je levata, i oni ce raditi. Ista stvar i sa novinama.
    Svakako nekad treba kupiti neki magazin, npr kada putujes busom, da ubijes dosadu.

    Ovo je sve moje licno misljenje. No Hard Feelings :wink:
     
  9. jeretik

    jeretik Komšija

    To da kineska roba ne valja je predrasuda i sta to uopste znaci? Ja dje god pogledam, ukljucujuci cesto i racunarske komponente, pise "Made in China" i obicno je dobro made. Al nije to poenta. Obori argumentima sto napomenuh (internet rasirenost - novine i dalje jake ko i prije !??)

    Za ukus se slazem i meni se hiljadu puta to desilo, al recenzije igara u IT novinama su tu da te informisu i zabave, a ne da se slozis s ocjenama, cime je povucena velika crta izmedju pretencioznih gamespotovih recenzija i recenzija u recimo Infu

    I ne moras stvarno napominjat da je to tvoje misljenje, to se prodrazumijeva. To je isto kad bi svaki recenzent na kraju svog teksta napiso NHF :lol:
     
  10. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Za kinesku robu sam mislio na onu koju prodaju kinezi po pijacama i kineskim shopovima.
    Ovo na sta ti mislis i nije kineska roba. Samo se tamo sastavlja zboj jeftinije radne snage.

    Isi slucaj sa vw. Neces valjda reci da je golf bosanski auto samo zato sto se sastavlja u Vogosci.
     
  11. jeretik

    jeretik Komšija

    Kao sto rekoh - nije to poenta. Obori argumentima sto napomenuh (internet rasirenost, a novine i dalje jake ko i prije !??)
     
  12. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Sta da ti kazem? Sta mislis koliki procenat clanova hwb-a kupuje neki casopis?
    Nemam ja tebi sta dokazivati.
    Uostalom, tko hoce neka kupuje! Ja necu.
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    ja kupujem info od kako je izasao, fali mi par brojeva, tj od kako ide CD kao dodatak, sada DVD. meni je dobar... a i domaci je..

    a neko rece da pola dvd-a ode na slike i clipove... pa jarane sve to skupa zajedno ne zauzima preko 20MB... ako je to pola od 4.7GB onda.... a i bas je "odmor za oci" :) a i ona rubrika best of je isto odlicna... ne moras cackati traziti, imas sve na jednom mjestu... jedino da je maaalo azurnija..

    moj glas je za info..
     
  14. GV

    GV Komšija

    Ja kupujem i Bug i Vidi i PC Chip, sve u remitendi i u pola cijene, kupovao bih i Info ali mi se mrsko penjati na Trbevićku, kupovao sam i neke srbijanske ali su ukinuli cd pa sam ih ukinuo sa spiska. Kako mi je kući dial up dok bih pročitao sve što ima naći u novinama od računa bih mogao kupiti novi kompjuter. Osim toga volim čitati na stanovitom mjestu a tamo nemam kompjuter (a ni lap top) Skidam knjige sa neta ali ništa ne može zamijeniti knjigu u ruci. PC Play kupujem sinu i nisu mise svidjela pretjerano izdanja na DVD baš zbog toga što moram upaliti komp, magazin u teškom Flashu i moraš listati redom.
     
  15. ming

    ming Veteran foruma

    VIDI i Erotike :mrgreen:
     
  16. zilo

    zilo Komšija

    I ja sam uvijek bio misljenja da internet ni u kom slucaju ne moze zamjeniti knjigu,ali dobru i korisnu knjigu.E sad,zar ove casopise mozemo svrstati u tu kategoriju? :?
     
  17. postal dude

    postal dude Aktivista

    svet racunara hehe i sta moze zamjeniti slike slipija na papiru ?
     
  18. FearLess

    FearLess Aktivista

    INFO je dobar izbor ali otkad nema enisa nesto mi gamerska rubrika oslabila
    Zasto je INFO bolji od BUG-a necu pisati jer nikad nisam kupovao BUG jedino kupujem PC PLAY u pola cijene to jest nakon mjesec dana
     
  19. ming

    ming Veteran foruma

    BUG je odlican autori imaju fin smisao za homor, VIDI popusta jer se Valić nafurao do nebesa, a INFO i njihove koke na naslovu sa komodorim :lol:
     
  20. syss

    syss Veteran foruma

    da i meni je bug relativno dobar i njega volim prelistat, pc chip isto prelistam tu i tamo... vidi dobivamo u firmi i samo ga spremim u ladicu :wink: