Need for Speed (NFS) - Official thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by frenki_23, Sep 21, 2008.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Ghost founder and Rivals executive producer Marcus Nilsson said the development team opted to target 30fps instead of 60fps because of the racing game's new AllDrive feature.

    AllDrive is the system used to seamlessly matchmake players within the same open world city. In the game, players can bump into each other whether they're completing Assignments as a cop, Speed Lists as a Racer, or just exploring.
     
  2. aeRo

    aeRo Komšija

    Kako je samo iritantan ovaj NFS MW 2012.. Ne pamtim kad sam se ovoliko iznervirao na nekoj igri. Nemoguc handling, preskriptirane situacije, presmijesno. Ali zainatio sam se, stigao sam do treceg rivala na listi, odracu i tu trojicu da ga jebes. :smt003
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nista cudno, umro je NFS serijal nakon prvog Undergrounda...
     
  4. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ja neki dan sa uzitkom prekucao Carbon,ljepota,fino se bilo sjetiti na stare dane i ne toliko lose NFS-ove..tu je sad i MW(prvi,"original" :smt003 ) i Underground 2..pa ce i oni doci na red :smt003
     
  5. aeRo

    aeRo Komšija

    Ja pregledao ove FF filmove pa me uhvatilo nesto, a i hajde kontam ovaj zadnji MW ima eye candy grafiku pa da je silujem do max. i uzivam.. Ali ovo ce se na silu preci, cisto da se zna da sam presao.
     
  6. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Same shit i kod mene,nakon FF nesto mi glad bila da ih zaigram,pogotovo ove starije malo naslove,ovo novije smece cisto..
     
  7. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ja sam igrao samo zbog bmw m3, kad ssm njega nasao i provozao izbrisao igru
     
  8. aeRo

    aeRo Komšija

    Upravo zavrsih ovaj MW2012.. Bezveze, nit' kakve price ni nista. Na kraju dobijes congratulations i to je to. 'Em bezveze nemogucnost znacajnijih izmjena, selekcija i mijenjanje auta, repetitivne utrke. Ako mi se dadne odigracu The Run, ako nista cuo sam da je kratak pravo pa cisto da znam da sam i njega odigrao.
     
  9. filip_sm

    filip_sm Aktivista

    the run mi je samo zanimljiv za vozit sa rajom, sjednemo nas trojica i na redu psujemo :D
     
  10. aeRo

    aeRo Komšija

    Ma ja sam odigrao i ovaj The Run, sad mi tek polako dolazi u sjecanje. Eto koliko mi je bio bitan, igra izasla prije godinu i po, ne sjecam se ni da sam je odigrao. :smt003
     
  11. aeRo

    aeRo Komšija

    Gotov The Run story mode za 2h otprilike, lol. :smt003
     
  12. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Niti jedan noviji NFS nije napravljen da se igra solo. Isključivo su težište prebacili na multiplayer koji moram reći i nije mnogo interesantan za duže igranje. Kao što već neko reče, repetitivno, dosadno i bezlično. Nema nadogradnje, podešavanja ili farbanja vozila tako da je užasno dosadno nakon kraćeg vremena. Ganjaš samo achievemente.

    Ja očekujem mnogo od Ubisoftovog "The Crew" jer smatram da je igra koja ima velikog potencijala i vrijedi je igrati online zbog svega što nudi.
     
  13. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Evo za one koji su možda propustili neke nove trailere novog NFS Rivals:

    Need for Speed Rivals | Undercover Cop Reveal (Gamescom Official 2013)



    Need for Speed Rivals Gameplay - Racer Personalization Feature



    Need for Speed Rivals Gameplay – Progression & Pursuit Tech Feature (najnoviji)
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  14. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Ja kupujem igru naredni mjesec. Prvobitno sam bio skeptičan (i sad sam mada manje) ali nakon što sam u najavnom filmiću vidio da će auta imati prikaz brzina kao i mogućnost otključavanja pojačanja motora, kočnica, guma + kozmetičke modifikacije shvatio sam da će igra biti daleeeko bolja od posljednjeg Most Wanted-a.

    Ako ima još zainteresovanih neka ostave Origin nik da se napravi družina za trkanje. Koliko sam mogao primijetiti po prethodnim nastavcima Njemci imaju najozbiljniji community po pitanju NFS serijala i uvijek je zadovoljstvo utrkivati se protiv njih.
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ovo potpuno isto ko the run.
     
  16. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Posjedujem The Run i meni je bio izuzetno dobar samo je nedostajalo dosta toga da bude dugoročno igriv.
    U ovom novom(!?) NFS-u su implementirali dosta toga što je nedostajalo The Run-u ali su dodatno optimizirali kontroler da budu između Run-a i MW-a.
    Ipak je igra arkada i kao takvu je treba gledati. Meni je ok. Imao sam dosta lijepih uspomena iz Multiplayer-a iz oba naslova ali čitav NFS serijal pati od jedne izuzetno ružne bolesti a to je nekolicina cheatera koji koriste GOD MOD kako bi bili nepobjedivi (većinom ih sudari ne zaustavljaju ili imaju beskonačan boost).
    Često ćeš sresti takve situacije u MP-u ali niko ne da reći da se radi o cheatu svi se vade na latencije i lag i nekakve "prividne" pojave.
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    a sta to vec izasao ovaj novi?
     
  18. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Nije još. Izlazi 22. novembra 2013. Ja ću uraditi preorder preko www.game.co.uk dobijem Retail na adresu, mada mi je Most Wanted kasnio 15 dana. Sigurno ga nisu na vrijeme poslali jer navodno šalju 3 dana pred zvanični izlazak igre poštom a znalo mi je doći u roku od 5 dana.
     
  19. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Evo da dokažem i moje tvrdnje po pitanju cheatera. Ovdje se vidi sve što je dostupno. Najčešće koriste "no crash" i "NOS restore" u multiplayeru:

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  20. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Evo i novi najavni trailer za Need for Speed : Rivals

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017