Need for Speed (NFS) - Official thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by frenki_23, Sep 21, 2008.

  1. vutra

    vutra Komšija

    Re: Novi NFS==??

    Desi se i to, danas sam npr, veći dio vremena igrao bez problema, dok se nekad dešava da od pokretanje igre pa sve dok je ne ugasim FPS bude <20~15!
    Ono totalno random, pa onda moram gasiti i pokretati dok ne "ucicam" :smt003
     
  2. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Re: Novi NFS==??

    Meni je igra "igriva" u smislu da ubije vrijeme.

    Grafika mi je na max po svim postavkama rez. 1680x1050, i dosta solidno izgleda, osim sto je u samoj igri opet previše blur-a korišteno, osjećaj brzine nije dobro balansiran jer šta god vozio kao da si u raketi i sa pojedinim modelima poput Lotusa možeš i sa preko 250 kmH svaku krivinu bez problema savladati, što je apsurd.

    Ali dobar je izbor modela.

    Samo ćemo se načekati igrivosti kao npr. u Porsche Unleashed. Onog zadnjeg sam morao 3 dana pobjeđivati da bih ga jedva dobio, a ovo u Undercover sve šaša, prelagana je.
     
  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: Novi NFS==??

    Meni je Porsche Unleashed, među boljim, ako ne i najbolji NFS nastavak svih vremena.

    To sam ganjao na P2, 333Mhz, Rivatnt2 32MB, 128 MB rama, na max detaljima. :smt005
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Novi NFS==??


    Opali ovaj HD patch, budu bolje texture, manje blooma a i tecnije ide. Ne pitaj kako znam, nisam igrao casna rjec :oops: :p
     
  5. vutra

    vutra Komšija

    Re: Novi NFS==??

    Evo i dokaz (moj :D) da su texture puno oštrije:

    Prije patcha:
    [​IMG]

    Poslije patcha:
    [​IMG]

    PS:
    Nisam ni ja igr'o :D !
     
  6. Venom

    Venom Aktivista

    Re: Novi NFS==??

    Imam jedno pitanje.
    Vidjoh na hcl.hr recenziju nfs-a i pise: "Kad smo već kod tjuniranja, ono je sad puno detaljnije nego ikad do sad. Vizualno barem. Tu je opet mali milijun vrsta branika, spojlera i felgi, a i Autosculpt se vratio."

    Ja koliko znam, u igri ima po 3 body kita i jedan wide body :S wtf?
     
  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Novi NFS==??

    Sto li? :lol:
    Ma vala i jeste bruka da gigant poput EA-a izda igru tipa NFS: PS ili Undercover..
     
  9. vutra

    vutra Komšija

    Re: Novi NFS==??

    NFS je sad samo "krava muzara" od koje EA skuplja pare sve manjeg broja fanova serijala!
    Dakle dokle god ima ko da kupuje, biće i nastavaka!
    Dao Bog da Codemasters otkupe prava na igru :D
    Grid engine sa NFS tematikom, one can only dream :D
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Novi NFS==??

    Evo glava da ce biti tunninga u GRID-u 2, redovno prate ljudi forume o svojim igrama i gledaju sta raja najvise zeli i sl.
     
  11. sale072

    sale072 Aktivista

    Re: Novi NFS==??

    NFS novi je trash trash trash..

    Starriiii Hot Pursuit mi je pruzioo mnogo zabave... nakon njega Porschee koji je imao najbolju fiziku i ima do dan danas..
    A MW, Underground i Carbon su bili igrivi, nisu odusevljenje ali sui se mogli poigrati.. pro street sam igrao 2 minute, a ovo necu ni toliko... NFS uzas..

    TDU mi se pravo svidio.. samo da je fizika auta bolja.. brate nemo's skrenut pri imalo vecoj brzini ko da voz vozis...


    P.S. sjeca li se neko ovog :) http://www.youtube.com/watch?v=lErztgYQkGo staroooo ali je bilo fun...
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

  13. sale072

    sale072 Aktivista

    Re: Novi NFS==??

    Ma bolje da nema..
     
  14. vutra

    vutra Komšija

    Re: Novi NFS==??

    I onda nek neko očekuje neke promjene :roll:
     
  15. frenki_23

    frenki_23 Aktivista

    Re: Novi NFS==??

    dugo sam ocekivao kad ce izaci novi anstavak ali kad sam sve to vidio nisam ga ni instalirao niti igrao, a niti imam namjeru. kad je izasao most wanted u to vrijeme meni je bio bas super onda poslije carbon i njega sam sa zadovoljstvom igrao pa ne napominjem underground 2. a pro street igrao malo i vidio da je fuj. a eto nastavci su sve gori i gori.
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Novi NFS==??

    Publisher trifurcating its street-racing franchise into trio of new properties: the MMOG NFS World Online, the Nintendo-only NFS: Nitro, and NFS: Shift for the PS3, 360, PSP, and PC.

    http://www.gamespot.com/news/6203924.ht ... es;title;1

    Evo screena od NFS:Shift, ma ne furaju se na GRID.. :lol:
    [​IMG]
     
  17. nFare

    nFare Komšija

    Re: Novi NFS==??

    Samo sto su ovaj put uposlili ozbiljne ljude (steta sto ih trate na nfs sapunicu), ne sumnjam da ce ekipa iz Mad studios-a napraviti odlicnu igru koji su btw tvorci ultimate simulacije GTR2 tj. sva ekipa iz 10tacle studios-a je tamo. :D
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Novi NFS==??

    da, tvrde da ce shift biti hard-core simulacija, a tvrde to po ko zna koji put :lol: kad se sjetim najava za pro street, kao ekipa iz EA-a uzimala podatke od samog Porschea o ponasanju auta na stazi :roll:
     
  19. Juka

    Juka Komšija

    Re: Novi NFS==??

    i ustanovili su da se porsche ponasa pravo brzo na stazi :smt003
     
  20. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Re: Novi NFS==??

    Da na ovom SS-u ne pise da se radi o novom NFS-u ja bih rekao iz prve da je ovo sigurno neki GRID 2 :)