Need for Speed (NFS) - Official thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by frenki_23, Sep 21, 2008.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Novi NFS==??

    dzaba, meni nije legla nikako. Valjda sto je poredim sa GRIDom kojem ne moze ni prismrditi :)
     
  2. Venom

    Venom Aktivista

    Re: Novi NFS==??

    Ja sta vi poredite, Burnout koji je fakticki 4fun igra. Samo vozi i udri sto bi se reklo. Nit treba imati imalo realnosti nit ista.
     
  3. ming

    ming Veteran foruma

    Re: Novi NFS==??


    Pa porede ga sa NFS ne porede ga sa GTR2 :lol:
     
  4. Venom

    Venom Aktivista

    Re: Novi NFS==??

    Mislio sam na ovo sto je Vedo rekao, Grid i Burnout.
     
  5. Code-R

    Code-R Aktivista

    Re: Novi NFS==??

    Ni Grid nije simulacija.
     
  6. zoi

    zoi Veteran foruma

    Re: Novi NFS==??

    ni tema nije burnout ili grid :lol:

    burnout zabavna igra,arkada,opici po gasu i to je to.sto se mene tice grid ne moze priustit zadovoljstvo kao burnout =) i da,motori u burnoutu su bezveze :)
     
  7. Tenga

    Tenga Aktivista

    Re: Novi NFS==??

    Kao da je tesko NFS screen napraviti:

    Cesta + Kristalno Bistra Auta + Motion Blur + Lens Flare + Blob Shadows =

    [​IMG]
     
  8. zoi

    zoi Veteran foruma

  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Novi NFS==??

    oficijelni datum izlaska 18. septembar 2009.g.
     
  10. dejson

    dejson Aktivista

    Re: Novi NFS==??

    Vidim ima raznih komentara ( negativnih rekao bih 95% ).
    Ali mislim da niste citali Gamespot i da ga mozda niste gledali kako treba.

    Znaci fino pise "The Need for Speed franchise returns as a racing simulation."

    Znaci nema fast and furios-a ili trecerazrednih scenarija na koje se loze samo debili. Bar se nadam tome, inace?
    I meni je NFS pa i ovakav kakav jeste bio Carbon i MW i prije njega ostali dobar za opustanja, pogotovo kada se nadjem na autoputu. Cak i supruga zna da pokrene malo ( kaze opusta je nakon radnog dana ). Undercover mi se ipak gadi i to pravo. Ali eto bilo je vijesti da se skroz ukida ova fransiza a i tad je EA Games ( vjerovali ili ne ) uveo komisiju za kontrolu kvaliteta naslova koje izdaju, te su nedavno potpuno zaustavili razvoj neke igre ( ne znam koje ) ovo sam procitao u BUG-u.

    Izgleda da su opet uveli gameplay kakav smo imali na plejkama i uz besane noci prije nekih, hm valjda 7 ili 8 godina. Naravno mislim na keca ili dvicu NFS i na PS1.

    Sto se tice screenshotova, blur mi je ok. Poslije Underground-a na ovamo su malo zakenjali ali ovdje mi se ne cini preveliki blur. Mislim vidjeli su i oni da su posisali motku. Neko rece da se radnja odvija nocu ali po ss-ovima ne bih bas rekao da je tako.

    Sve u svemu nadam se da su se opametili, ja licno im oprastam dosadasnje stranputice i nadam se da me nece razocarati i ovaj put.
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Re: Novi NFS==??

    Ma kad je NFS bila simulacija? :? Ja sam igro pa dijelova na PS1 i ove novije na PC, sve je bilo arkada, samo sto je na PS daleko zabavnija bila.
     
  12. jeretik

    jeretik Komšija

    Re: Novi NFS==??

    Ja bih volio da novi NFS valja, ali nešto mi sumnjivo

    Kao prvo, jedino što sam ja vidio da oni simuliraju ovdje, to su nekakvi otkucaji srca, šok prilikom udara i unutrašnjost auta - što je u principu samo grafika i ne mora uticati na igrivost.

    E, sad, Pelikan je reko da NFS nikad nije bio simulacije. Fakat nije. Sjećam se prvog i trećeg dijela i njihove arkadnosti. Najbliže što su došli simulaciji bio je NFS 4 High Stakes.

    I na kraju, blur u Shiftu će opet biti pretjeran. Tačno je da je na screenshotovima podnošljiv, ali imaj u vidu da je umanjen visokom rezolucijom i antialiasingom, baš kako to maheri iz EA uvijek urade. Također na slikama se vidi da se velik blur javlja u blažim krivinama, kada je brzina auta manja - na pravcu pri 300km/h ima da se sve zamelja ko u Undercoveru. Sve što treba da urade je da naprave blur ko u Burnoutu. Ne znam u čemu je problem
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Novi NFS==??

    najblize simulaciji je NFS porsche. generalno najbolj NFS u serijalu
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

  15. Esh

    Esh HWB

    Re: Novi NFS==??

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  16. Venom

    Venom Aktivista

    Re: Novi NFS==??

    Popljuvace ga kao sto su i prostreet jer nema voznje po gradu, free ride itd...
    I jel do mene ili ovaj BWM prestize ostala auta kao da ih nema?
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Novi NFS==??

    Ovo je cista arkada, e hebo ih vise ove level-up gluposti, to nek ostave za kakav mmorpg a ne race trku. Vidi se da je ciljna publika klinci kojima je nfs:carbon bio zakon. A ako ostave onaj debilni catch-up kao sto je bio u Pro Streetu meni nece na disk :x
     
  18. ming

    ming Veteran foruma

    Re: Novi NFS==??

    Zar jos mozete imati ocekivanja od NSF serijala?
     
  19. Venom

    Venom Aktivista

    Re: Novi NFS==??

    Jbg kad kazu da su ovaj NFS radili neki ljudi koji su bili u simbin-u i radili na GT Legendsima i GTR2, moze se valjda nesto ocekivati. Al izgleda ne.
     
  20. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Re: Novi NFS==??

    NFS je kolko se sjecam bio trkanje po ulicama , policija , promet bla bla sad kopiraju GRID . ne znaju vise sta hoce . mada mi se i .... za njim :lol: