Neuspjelo flešovanje 9550

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Demon, Apr 15, 2006.

  1. Chem

    Chem Komšija

    jbg to ti je kad ne citas sve kako treba :oops: :oops: :oops: :oops:
    drug ja sam ti od 5 i 30 na nogama jbg opet :oops: :oops:
     
  2. Demon

    Demon Novi član

    Ustvari, znam. Shvatio sam pogrešku. Na mjestu koje sam obilježio na slici, treba da stoji 7C19 (ili 7C20) s obzirom da sam za vendora stavio da je Sapphire, a ne kako je napisano... Napravio sam mali previd pri izmjeni biosa... Savjet za sve ostale koji pokusaji flešovati grafičku: pazite šta radite!!! :wink:
    [​IMG]
     
  3. Demon

    Demon Novi član

    Nema frke druže, ako ponovo nešto zaje*em na grafičkoj, sad znam kome ću se obratiti! :D
     
  4. smith

    smith Aktivista

    i ja imam Saphire 9550 256mb kao i kod tebe i ja sam svoju flash-o u 9600 non pro i radi bez problema,a razlog zasto nisi mogao da je reprogramiras u 9600 pro je zato sto je tvoja memorija 5ns (vidim da ti radi na 200mhz,to ti je ono npr ako je 5ns onda 1000/5=200....) a nema ni jedna 9600pro da ima memoriju 5ns.Tako da kad budes opet radio flash gledaj memoriju i pazi ba i na frekvencije,prvo testiraj svoju dal moze radit na frekvencijama 9600 prije nego reprogramiras jer sad si dobro prosao moglo ti je bit puno gore (kao recimo da primjetis kako ti iz kucista smrdi i onda sve fino utihne :) Pozdrav.
     
  5. Chem

    Chem Komšija

    Hvala na podrsci fakat :wink:
     
  6. Blackmore

    Blackmore Aktivista

    Ovaj moj kolega Demon jednom je sanjao kako smo na mojoj grafickoj kartici nadogradjivali memoriju?!...
    Na mom racunaru mu ne dam da ide dalje sa tastature i misa. Postao je poguban po hardverske komponente :D
     
  7. Demon

    Demon Novi član

    :D :D :D :D :D :D :D
     
  8. Demon

    Demon Novi član

    U pravu si, ne može se koristiti taj BIOS, jer onda se pikseli razmrljaju i sl. Probao sam to već. Ali kao što sam rekao, dobio sam prijedlog da pokušam sa Powercolorovim biosom, što očigledno nije uspjelo. Mislim da taj neuspjeh ima (bar neke) veze sa onim što sam gore naveo uz sliku (i još ponešto što nisam naveo).
    Okaniću se flešovanja vbios-a, bar za sada... :?:
     
  9. Demon

    Demon Novi član

  10. Demon

    Demon Novi član

    Upravo sam flešovao svoju karticu sa tim GeCube-ovim pro biosom. Prije mi je radila na 385/250 MHz, a sad sam je uspio podići na malo više - 390/250 MHz. Bios sam izmjenio tako da proizvodjač ostane Sapphire, i podešavanja memorije (razne latencije i dr.) sam ostavio onakve kakve su bile kod 9600 non pro. Rezultat u 3Dmarku se vidi na slici...
    Izgleda ipak da sam "neuspjelo flešovanje" uspio pretvoriti u pravi uspjeh! (ovaj put) :D
    [​IMG]
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    ma ne isplati se "mučit" toliko staru grafu... pogotovo ne za 5mhz gpu :wink:
     
  12. Demon

    Demon Novi član

    Hej, narode, šta je VIVO? Našao sam 9600 pro bios sa ovom opcijom i flešovao (opet) svoju grafičku. Sada mi se ovo pojavilo u Device Manager-u pod Sound, video & game controllers:
    ATI T200 Unified AVStream Driver.
    Medjutim, uredjaj ne može startovati (kod 10).
    Dakle, šta je VIVO?
     
  13. syss

    syss Veteran foruma

    Video In Video Out :wink:
     
  14. Demon

    Demon Novi član

    Hvala syss. Za to treba imati poseban hardware, jel da? Znači da mi ništa ne vrijedi što sam flešovao bios?
     
  15. All4AMD

    All4AMD Aktivista

    Da,ne vrijedi glede VIVO-a! :wink: Jedino da zalemis jos koji cip na PCB grafe :?
     
  16. Blackmore

    Blackmore Aktivista

    Nikakav problem za demona. Zalemice on i jos memorije :D :D