Next.ba i Klix.ba u akciji na kupce u BiH!

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Nani, Dec 11, 2012.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Nani

    Nani Komšija

    Zanimljivost

    Kilx.ba administratori su banali 3 naloga na sljedeca imena;

    Nani@HDPortal
    Nani-HDPortal
    Nani HD Portal EU

    Dakle nije bilo reklamiranja robe od strane HD Portala, mi je ne prodajemo, nisu jos javno formirane ni cijene za kalibracijske usluge, nismo prodavali televizore niti bilo koju robu, niti smo imali konflikt bilo koje vrste s bilo kojim posjetiteljem na tom forumu. Davali smo besplatno kalibracijske postavke i savjete, te nesebicno kao i na ovom i svakom drugom forumu pomazemo ljudima da kupe sto bolji proizvod za novce s kojima raspolazu.


    next.ba (pojedinac) pod nalogom "samoTEposmatram" javno objavljuje cijene i popuste firme next.ba te preko pm poruka sto su mi kupci javili vrsi monopol putem foruma da se kupe televizori u next.ba radnjama, na klix.ba forumu.

    Sto mozete vidjeti i na sljedecem linku;
    http://www.klix.ba/forum/plazma-ili-lcd ... 31a92b5235

    Posto se NEXT.ba (firma) oglasavao na Klix.ba stranicama prije nekoliko mjeseci, te vidi u postovima HD Portal Teama konkurenciju jasan je razlog BAN-a administratora klix.ba foruma, koji na 2 sluzbena maila i 2 diretkna uputa prema administratorima nisu bili u stanju da obrazloze razloge bana. Napominjem nismo dobili ni upozorenje vec permanenti ban na sva 3 naloga!

    Volljeli bi da grijesimo ali novinarski instinkt i poznavanje sorte ljudi u ovom poslu govore drukcije. Momci prodaju lagerovanu robu, koriste kalibracijske postavke HD Portala kao i recenzije HD Portala da bi povecali prodaje i bune se kada smo ih upozorili da to ne rade, jer dajemo sve besplatno obicnim kupcima i citateljima ali ne firmama, daju neobjektivne savjete u odnosu na lager i smeta im svaki moj argumentovani komentar na bilo kojem forumu na njihove postove.

    Nemaju nikakav utjecaj na trzistu, kao ni znanje, nemaju povjerenje kupaca a nacini na kojima zele da grade poslovanje i povjerenje je kradja tudjeg intelektualnog vlasnistva, ne oglasavanje, koristenje tudjih stranica kako bi prodavali robu, cimanje kupaca putem privatnih poruka da se kupi roba kod njih, opet putem tudjih foruma i dijeljenje savjeta na osnovu HD Portal recenzija i nasih savjeta kupaca.

    HD Portal je investirao u marketing radi popularizacije AV segmenta na Ex-Yu prostorima 25000kn kupovinom;
    -Panasonic 55VT30 modela (15000kn),
    -Samsung 40ES6100(5459kn)
    -Kalibracijom istih, dostavama, carinom i isporučivanjem modela ka pobjednicima

    Ni od kog ne tražimo dinar a zateknemo najveći BiH portal da radi muljaže u smislu pravljenja monopola pojedinim tek novonastalim firmicama.

    Jasno nam je da je banan jedan nalog, pod navodom da smo komentirali rad administratora, nije nam jasan bio drugi ban ali imali smo sumnje ali treci ban pod nalogom Nani HD Portal EU koji ima dva post upucena "samoTEgledam" korisniku kojeg citiramo u nastavku i prenosimo screenshotove govori sve za sebe;
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    Zadnji post koji vidite na posljednoj slici je bio dovoljan razlog da se izvrsi ban po treci put na istog korisnika!

    U svoj ovoj prici, na ovim prostorima ovo ne bi bilo nista novo, medjutim, sad je takodjer jasno koliko je klix.ba potkupljiv kao site i kao pojedinci. Klixovcima očigledno ne smetaju javne objave popusta i prodaje na njihovim forumima ali im smetaju besplatni savjeti i korist svih BiH građana i čitatelja od rada HD Portala?

    Pozivamo ne next.ba već klix.ba uredništvo da nas demantira, te da objasni kako se ne banaju useri koji javno reklamiraju svoju robu i cijene kao i firme, što je zabranjeno u samom statutu foruma a banaju se ljudi koji vrše tehničku podršku i daju intelektualni rad besplatno čitateljima u BiH!

    Objavili smo pricu oko nelogičnih radnji direktora Panasonica Hrvatska, ovo je jos jedna u nizu nelogičnosti i korumpiranosti, ovaj put BiH društva!

    Jasmin Čustović
    CEO HD Portal Agencije www.hdportal.eu
     
  2. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Mala je ovo drzava, divlje firme i paraziti najbolje prolaze.
     
  3. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: AW: Next.ba i Klix.ba u akciji na kupce u BiH!

    Zašto ne napraviš i englesku verziju svog portala. Ako ovaj naš narod ne zna cijeniti znanje, postoji neko u svijetu ko hoće.

    Gesendet von meinem MT11i mit Tapatalk 2
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Meni idete na živce svi što se reklamirate. Možda je tvoja podrška raji nesebična, ali se ofirno i reklamiraš. Sad samo navali sa profilima, pa kad banuju ti ponovo udri :lol:
     
  5. filip_sm

    filip_sm Aktivista

    takva ti je bosna bro
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ljudi next.ba su sverceri koji iskoristavaju sivo trziste u BIH, al doci ce i to nekada na svoje. Taj covjek je na ovom forumu u par navrata zasluzio ban.
     
  7. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Svi su "oni" šverceri , najbolji su oni kod kojih je najjeftinije!
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Meni je pravo cudno da su neki Panasonic televizori kod next.ba jeftiniji po 100 i vise KM nego kod konkurencije.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nisi u pravu,najbolji su oni koji nadju idealan odnos izmedju cijene i podrske koje pruzaju,u vidu servisa i garancije za robu koju prodaju.
     
  10. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: AW: Next.ba i Klix.ba u akciji na kupce u BiH!

    Da nisu oni bugarski :D

    Gesendet von meinem MT11i mit Tapatalk 2
     
  11. chivas

    chivas Novi član

    :shock:
    Čitam i ne mogu sebi da dođem.
    Koliko ti nisko možeš ići?
    Ako i kad dobiješ obrazloženje bana od admina ili modeatora foruma najmanje što možeš uraditi je da ga prilijepiš ovdje i javno se izvineš za pljuvanje.
    Toliko u vezi toga.
    Najmanje što ti možeš uraditi je da kažeš u kojoj firmi radiš i svima će sve biti jasno.
    Ali da ti pomognem, možeš nas ovdje prijaviti:
    http://kuip.ks.gov.ba/prijava
    http://www.uino.gov.ba/b/Suzbijanje_pri ... vercu.html

    Vezano za ban na ovom forumu. Ima administrator, moderatori, ... nek nađu post (retroaktivno) i nek me banaju, ono što sigurno neću je tražiti krivca u nekom drugom za lične propuste.
    Što ne kažete javno i otvoreno: Smetaju nam niske cijene jer nam remetite uspostavljene relacije koje su godinama funkcionisale.
    Mi ćemo se reklamirati/oglašavati gdje nam bude volja i koliko bude volja a kome to nije ok, nemožemo mu pomoći.

    Toliko, sad nastavite sa pljuvanjem jer ste u tome najbolji.
    Mislili smo ići sa nagradnom igrom gdje bi glavna nagrada bila 40ES8000 za onog ko najviše popljuje po nama, ali smo skontali da bi se pobjednici unaprijed znali pa ne bi bilo fer takmičenje.
     
  12. Ninja

    Ninja Komšija

    Postoje li takvi u BiH?
     
  13. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Kakve veze ima gdje Rev radi ?! Šta,možda imaš štelu neku,što i nije neku čudo u ovome smradu od države pa tako lahko govoriš da te prijavimo tamo ?! DaBogda te banovo svako na koji god forum dođeš trajno !
     
  14. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    next.ba , treba pohvaliti za cijene ;hardware znatno jeftinije od svih,TVe takođe. Nisam ništa kupovao i za podršku (servis) neznam ali dostava je besplatna kao u ue.ba što je OK.

    :idea:



    edit: prepucavanje "postovi iznad" !!!!!! Zašto............. ne kontam, ban ......zašto ne kontam :smt001
     
  15. chivas

    chivas Novi član

    Ne zanima me gdje radi, ali me zanima odakle tolika mržnja i toliki poriv za pljuvanjem :shock:
    Nazivati nekog švercerom, muljatorom, prevarantom bez ikakva osnova tebi je OK?

    Da, imam štelu jer svaki mjesec uredno uplatim doprinose, pdv, platim direktni porez i ostale namete i nemam se čega bojati jer mi tržna visi za vratom na osnovu prijava konkurencije svakih 15 dana, tako da još jedna nova prijava ništa ne mijenja.

    Bjež ba beze se nerviram. Nastavite s pljuvanjem.
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Besplatno oglasavanje na forumu preko javnih postova se nece tolerisati ubuduce ja mislim.

    Mada ne znam sta ova administracija radi pa to dopusta. S druge strane se banuju clanovi zbog sitnih gluposti, al' hajd. Btw, "hvala" sto sam dobio odgovor na onaj upit o E490 plasmi za koju nisi tada ni znao da postoji.
     
  17. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: AW: Next.ba i Klix.ba u akciji na kupce u BiH!

    Ma 100%. :smt005
     
  18. chivas

    chivas Novi član

    Nađi post oglašavanja?
    Ako neko pita za cijenu tv i ja mu odgovorim, da li je to oglašavanje?
    Ako neko pita gdje ima neki ssd ili slično i ja mu kopiram link, da li je i to oglašavanje?
    Koliko sam primjetio i na ovom i na drugim forumima se linka udebelo i nikom ne smeta osim ako ide na naš shop.

    Ne znam ni sad da postoji E490, da li to znači da sam lopov, prevarant, muljator, švercer, ...?
     
  19. chivas

    chivas Novi član

    Re: AW: Next.ba i Klix.ba u akciji na kupce u BiH!

    Moguće da su i Bugarski (najlakše se čupati na ko fol porijeklo robe za lične propuste/potkupljivost), ali ono što znam je da nam oči nisu gladne.
    Nama je dovoljno a nekad i previše 100-150 KM za tv srednjeg ranga, a ko hoće po tv-u da zaradi 300-500, a visoke klase po 1000-1500 je njegov problem a ne naš.
     
  20. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Jeste li direktni uvoznici Panasonica? Koliko je marži uračunato u vašim cijenama?
     
Thread Status:
Not open for further replies.