Next next-gen konzole

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Mar 9, 2011.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kada je PS4 u pitanju, sve je izvjesnije da CPU i GPU nece biti odvojeni, vec ce se sve integrisati u jedan (veliki) procesor - poput onoga u X360 Slim.
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Po meni to je pametan potez,odmah manja mogucnost za kvar tipa hladnog lema. Jest da ce trebat bolje hladjenje al opet lakse ga je kvalitetno ohladiti na jednom nego na dva mjesta.
     
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    To je itekako moguce, pogotovo jer su se nm stesali.
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  5. zoi

    zoi Veteran foruma

    Pa zar nije ista priča bila i sa PS3, kad su izbacili DualShock pa ga onda kasnije vratili na zahtjev fanova?
     
  6. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ma glupost je slusati fanove, ne bi se onda nikad nista promijenilo. Nek rizikuju, samo nek je nesto novo.
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    DualShock3 je uvijek bio planiran, samo prvobitno u "bumerang" izvedbi. Na reakcije fanova je vracen trenutni model. Mada je prvobitni bio daleko udobniji i ergonomicniji od sadasnjeg. Ja sam za novi dizajn/naziv u svakom slucaju.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Koliko su tacne tvrdnje da bi naredni gamepad mogao imati neki ekran, touch screen itd ?

    Iskreno se nadam da ce nove konzole dolaziti sa mišonjom.. citaj: Frag FX
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Ja se stvarno cudim kako kontaju da ove nove konzole opstanu nekih 8 godina, uz "OK" grafiku. Mislim da iz ovog low-end 8-core procesora i low/mid end grafe mogu izvuci putem optimizacija max maxova nivo nekog i5 2500 & 580GTX. Jer sve ce igre da se vrte bar u 1080p, neko spominje i 4K. 580GTX nema sanse da moze vrtiti npr. BF3 u 4K. A kamoli BF4, BF5 itd. Ma ne vrti ga ni u 1080p @ 60 fpsa sa nekim AA.

    Ili ti chipovi imaju zaista toliki potencijal ali ga Widnows platforma ogranicava.


    Mislim da je bolja opcija 4GB GDDR5, nemaju konzole zahtijevan OS u pozadini, za igre (i to posebno optimizovane) je taman.
     
  10. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Odakle ti to da ce sve ici 1080? Pogotovo u 4k? Sjetimo se sta se za PS3 obecavalo, pa ni blizu. Sto se tice misa na konzolama, samo opcionalno. Za mene je konzola lezanje pod dekom :)
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Sonyju je propala 3D furka, sad pocinju gurati 4K televizije. Materijal za njih ces imat od filmova i navodno same konzole. Nagadjanja su to i dalje.

    A da imamo 720p@30fps od next-next gen konzola je u najmanju ruku smijesno..

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Bice 4K, ali samo za nezahtjevne PSN naslove. 3D ostaje isto tako.

    Za buducnost se ne brinem, jer ako su sa jadnom 7800GTX postigli God of War 3, Uncharted 3, Beyond i sl. ovo sto nudi PS4 je u najmanju ruku 8x jace.
    PC ce morati tome da se prilagodi, a ne obratno.
     
  13. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Kad pogledas grafiku na pc, te igre i nisu neki lookeri. Ja ako uzmem konzolu sluzi mi za sve sem igranja. :)

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Bas me zanima sta je sve to ostalo.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  15. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Pa dok sam imao orginalni xbox, najmanje sam igrao na njemu. Mediacentar bio deluxe.
    Kad su poceli 720p filmovi dolaziti i celeron nije mogao vise, uzeo sam wd tv live.

    Onda sam uzeo PS3 iz nekog cudnog razloga. Najvise sam igrao trivial pursuit sa zenom na njemu. FIFU povremeno.
    Streamao puno preko tversity kad je wd bio na RMA. Onda dosho CFW 3.55 i onda sam testirao sve moguce. FTP, web, itd itd.
    Prodao.

    Uzeo xbox 360 slim 4gb sa 2 joysticka za 150km. Gledao da chipujem ne bi li bio kao orginalni xbox. Ne ide. Xkey je alternativa ako se igras, ali ja se pravo malo igram na konzoli. Tako da sam ga prodao 7 dana poslje za 250km ;) Vidicemo sta sljedeca generacija donosi.
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ti uzimas konzole ocito iz pogresnih razloga. Uzmi Ouya-u i ustedi novac. Mozda Uncharted 3 nije neka revolucionarna igra, ali reci da ne izgleda dobro je smijesno u najmanju ruku.
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Next-gen Xbox specs leak
    http://www.eurogamer.net/articles/df-ha ... specs-leak

     
  18. GW

    GW Moderator

    Specifikacije su dosta slične, mora se priznati. Isti procesor, xbox - više sporijeg rama, playstation - manje bržeg rama. Grafika brža u playstationu, ali box ima esram kojem može pristupiti gpu.
    Jedina potencijalno velika prednost playstationa je ovaj "compute" modul o kojem baš i nema puno detalja.
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Jaguar arhitektura je izgleda odavno planirana za novi 'box, ali je Sony (ili AMD) u zadnjih par mjeseci odustao od Steamroller-a, tako da ce procesori biti gotovo isti uz par specificnih izmjena. Nadam se barem nekom vidu Turbo Core ubrzavanja u oba slucaja.
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator