Next next-gen konzole

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Mar 9, 2011.

  1. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Znaci u principu sve ce se igre razvijati preko x86 aritekture, tako da ce vice-versa portovi biti lagan posao.
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Moze se jedino desiti da 64-bitni OS bude obavezan za igre kroz koju godinu.
     
  3. GW

    GW Moderator

    Čitam evo da su AMD-u trenutno 75% prodaje APU procesori. Kad ove konzole izađu biće 99%. :D
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kako se priblizava rok za isporuku finalnih PS4 devkit-ova, polako cure i specifikacije:

    CPU: AMD Steamroller (4 jezgre @ 3.2Ghz, 512KB L2 po jezgri)
    GPU: Radeon 7870 ili 8870 (@ cca 800Mhz)
    RAM: 4GB unificirane GDDR5 memorije (192GB/s propusnost)
    Optika: 6x Blu-Ray drive, 50GB diskovi, automatski caching na HDD (znaci vjerovatno vise nema instalacija)
    HDD: najmanje 320GB (ostaje 2.5" SATA)
    Dodatni koprocesor za audio/video/zlib dekompresiju

    U zatvorenom sistemu moze ispasti jako dobro.
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    8870 bas nije bezveze. Jos kad to optimizuju za konzolu - next gen se uopste ne cini tako losh.
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    A mogla bi i cijena konzole bit normalnija u odnosu na ps3 kad je izasao.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    Ispod 500-600 Eura/USD nema sanse.
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako unutra budu gore navedene komponente, nema sanse ispod 500€. Pa pogledaj kakav hardver u WiiU dobivas za 350€.

    Meni je najbitnije da bude podrske za PS3 naslove, u protivnom ne kupujem cak i da bude 200€.
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Eno sad :) Pa valjda si te svoje PS3 naslove vec odigrao na PS3 x puta, sto bi igrao opet stare igre kad dobijas nesto totalno novo. A posto PS4 ne vrti Cell - tesko da mogne vrtiti PS3 igre..

    Cim izbace God Of War za PS4 - mene su kao kupca dobili, ta igra/serijal vrijedi same konzole
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Imam 50-tak PS3 originala, a od toga sam ih odigrao 15-tak najvise a ni to bas potpuno (u smislu da ganjam platinum trofej). Znaci plan je da zadrzim stare igre, a uzmem novu konzolu. Osim ako ne bude sistem transfera fizickih kopija na digitalne (kao u slucaju PSP>Vita).

    Buduci da ce GPU i CPU vjerovatno biti integrisani na jedan (veliki) die, Cell ce se moci emulirati uz pomoc nekih 400-600 shader jedinica.
     
  11. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Plus sto ce biti jeftinih ps3 igara kada izadje ps4 za upotpunit kolekciju :)
    Uvijek ima neka igra koja se da odigrati
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    a sta fali zadrzati i ps3? :)
     
  13. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    gdje potrpati sve :D
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Princip je u pitanju, jednostavno hocu da mi rade stare igre na novoj konzoli.
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    vertikalno drzati, meni stoji iza tva :D
     
  16. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Iza TV mi stoji steš Oreo keksa :lol:
    nazad na temu , i npr mozes prodati ps3 da finansiras kupovinu ps4 :mrgreen: mada mislim da ce nudit nista od toga da bi izvukli jos koju lovu iz PS3 konzola
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    Mozda vec u martu vidimo PS4/X720:

    A i nize cijene od prethodne generacije:

     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    Prilikom nedavne kradje dokumenata iz AMDa, procurilo je:

    custom silicon based on AMD's A8-series APU and HD 7670 GPU will be used in the PlayStation 4, while the Xbox 720 will combine an IBM PowerPC CPU and a custom version of AMD's 6670 GPU.

    Znaci u xboxu ipak PowerPC cpu.

    Grafe su im identicne, 7670 je rebrandirana 6670, al manje trosi struje/manje se grije.
     
  19. zoi

    zoi Veteran foruma

    PA ako PS4 koristi APU i kombinaciji sa diskretnom to bi značilo da ipak ima snažniju grafiku?
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Ali x720 ce koristiti custom 6670, pa nagadjaju da je njoj dodano nesta ala apu, kao interni CF mod, tako da ce bit bare-bare.

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2