Next next-gen konzole

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Mar 9, 2011.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Za $60 se sa ebay-a i play-asia mogu uzeti US fizicke kopije koje rade na EU accountu. Mozda koji dolar vise zbog shippinga.
     
  2. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Super je i ta opcija, koliko se ceka sa play asia?
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Oko 2 sedmice ja mislim, davno sam narucivao od njih PS3 igre.
     
  4. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Nije strasno pogotovo sto ce igre se kod nas kretati oko 140km.
     
  5. donjapa

    donjapa Overclocker

    Danas igrao AC BF na PS 4, iskreno nista impresivno. Grafika kompjuterska ona, normal. Ono sto bi me moglo "povuci" da kupim PS 4 je FIFA ako bude "prejaka"...
     
  6. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Ma ja, bolje pc pojacat za 1k :)
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    to je multiplat igra, i na PCu nije nista revolucionarno.

    odgledaj onaj Wizard tech demo za PS4, e ono je next-gen.

    treba sacekat Uncharted 4 i God of War, gdje ce se izvuci skoro pa maksimum iz konzole.

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Apsolutno! Treba uzet u obzir i cijene igara.
     
  9. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Amerima nije lose u vezi igara za konzole ni sekunde. Imas polovne igre. Imas raspodaje cesto u radnjama, jer se takmice jedna protiv druge za vecu prodaju. Ako jedni smanje, odmah ovi drugi raguju i smanje vise, i tako cesto... i imas rentanje igrica. Ima firma 'Gamefly'. Mjesecna pretplata je 8-9$, i igre ti salju na kucnu adresu postom. Igras koliko hoces i onda je vratis i posalju ti novu. Ako hoces da dobijas 2 odjednom, mislim da je to extra 1-2$ mjesecno. Ako ti ne svidi neka igrica, samo je odmah u postu opet ubacis, i druga stigne za par dana, ili nesto tako. Isto ima i 'RedBox'. To je firma koja izdaje filmove i igrice iz kao vending masine, znas ono ubacis marku izadje sok, samo se ovdje iz masina rentaju filmovi i igrice, i moras koristiti karticu. Znaci nema gdje ih nema. Uglavnom su ispred radnji. Rentanje igre je 1.20$ za dan, i imaju sve nove igre sto izadju. Ja kontam otici Knack uzeti da probam. Rentat na 2-3 dana, izadje me 5$.
    A i prodaja svojih igrica je razvijena, jer ih mozes prodati nazad radnjama. Nisam jednom uradio, kad je negdje bila rasprodaja, kupim vise kopija, i onda ih prodam samo drugoj radnji, i zaradim para, tako da me igra izadje skoro djaba. :D

    Ovdje ima dosta nacina da jeftino prodjes na igricama za konzole. Samo treba biti snalazljiv, i nekad malo strpljiv.
     
  10. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    E ljudi, vjerovatno cu dobiti konzolu krajem polovinom-krajem sljedece sedmice uz koju bih odmah kupio i jednu igru (fifa 14). Eh sad, sve vise i vise imam nedoumica oko PSN pretplate tj. koju bi kupio, UK ili US. US daleko isplativija, stalno neke rasprodaje po amazonu, psn store-u a posto su igre region free mogao bih i ove nase kupovati ako sta izleti. Posto planiram samo igrati online, strah me je ako izaberem US PSN da me nece bacati na njihove servere u igrama. Malo sam se raspitao i npr. BF4 ima opciju u igri da se biraju serveri (America, Asia, Europe) tako da tu bih imao problema, sta je sa ostalim igrama? Znate li kako to ide? Npr. kad bi igrao FIFU protiv amera, to bi bilo ne igrivo realno zbog latency.

    p.s Ako imam ja US account a prijatelj lupam UK, da li se mi uopste mozemo naci u igri i sutati zajedno?
     
  11. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Nek bude hairl!

    Sto se tice toga ako imas US PSN (ja uvijek koristim samo US), hoce li te bacati na US servere... Nece. Ubacivat ce te na Europske servere ako si u EU, na US ako si u US... Nema veze koji PSN koristis, ono prepozna odakle igras i ubaci te u server sa najboljom konekcijom.
    I, da, bez problema igras sa prijateljima koji imaju drugi PSN, UK, HR, ili bilo koji.

    Samo uzivaj! :)
     
  12. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Kratko i jasno a spasio si me velike muke. Hvala :)
     
  13. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ako jos sta muke stvara, samo pitaj. :)
     
  14. neer

    neer Aktivista

    Probao PS4 u jednoj radnji, tacnije FIFA 2014. Onako, lijepo izgleda, ali nisam imao osjecaj da je to neka nova generacija gaminga. Ocekivao sam da cu zinuti od cuda.
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nerealno je ocekivati da od FIFA-e zines od cuda, na bilo kojoj platformi.
     
  16. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Bez obzira onda se ocekivalo da ce bar prva igre, koje i ne izgledaju bas tako dobro, ici obavezno u 60 fpsa i full HD. Ja sam davno reko da ovo u startu kaska za PCem puuuno, sto nije bio slucaj sa prethodnom generacijom. Jedino ako ce zivotni vijek biti kraci od prethodne generacije.
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Moze on biti 100x jaci, ali ce uvijek biti u drugom planu kada je portovanje igara u pitanju.
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ne brine mene to vec uopste napredak igara ako ova generacija ostane na sceni 6-7 godina.
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    U cemu napredak? U grafici? Niti konzole, niti PC koce napredak igara u smislu igrivosti. Tehnicki aspekti su sasvim dovoljni.