Nintendo Switch

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Oct 20, 2016.

  1. zoi

    zoi Veteran foruma

    Još jedna konzola za Nintendo fanove i one koji nasjednu na marketing. Vedo je najveći a možda i jedini Nintendo fan na forumu :D
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

  3. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ko misli da je ovo nešto novo nek pogleda reveal Wii U konzole. Gotovo iste stvari su i tad obećavali, samo su sad malo doradili koncept.
     
  4. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Sjecam se 3rd party najave za Wii U, pokazuju sve tad popularne igre, isto ovako lista kompanija naredana. Pola igara otkazano ili nikad vise nista nisu izbacili
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    U prvih 6 mjeseci izlazi novi Mario, Zelda i Pokemoni za switch. To ako ga ne pogura - nece nista. A krene li dobro prodaja eto i 3rd partyja.
     
  6. zoi

    zoi Veteran foruma

    Highlight konzole je 6 godina stara 3rd party igra :D
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Dobar je ovo koncept, sa mariom, zeldom u startu ima da se prodaje . Wii U je bio pogrešan koncept u startu, prvo od samog naziva pa dalje.
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Po cemu to zakljuci? Isti taj remaster izlazi za koji dan za PS4/Xbone.

    Pitam se za sta mu sluzi onaj docking, dal' on daje dodatnu hardversku snagu. Jer ipak je preglomazan da bi bio obicni punjac i HDMI izlaz za TV.

    Switch koristi custom nVidia Tegra

    https://blogs.nvidia.com/blog/2016/10/2 ... do-switch/
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Možda je hdd u onom dock-u...
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Ne bi bas imao svrhe, instaliras igre i kad izvadis onaj tablet - nemas ih na njemu jer je hdd ostao uz TV. Prije da ce da je kakav DVD drive.
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Gotovo sigurno nema optičkog drajva, sve će dolaziti na 32-gigabajtnim kertridžima.
     
  12. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ovo ce biti dead-on-arrival, cuj kertridzi u 2017.
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ne mora značiti, sa kertridžima nema instalacije 50GB na (pre)spori hdd. Dovoljno im je malo flash memorije, a ko hoće digitalne igre samo uključi usb disk.
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    To u današnjem vaktu nije problem, problem su optički mediji i zajebancija oko njih. Meni ovo miriše da bi se lako moglo provalit :D
     
  15. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ovo ce samo najzagrizeniji fanovi i uzeti
     
  16. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Nije on jedini fan. Moja prva konzola je bila Super Nintendo, dok je bilo zlatno doba zaista interesantnih i fantastičnih igara. Već godinama igram skoro sve AAA naslova na računaru ali većina tih naslova nema duha kakvog su imale stare igre na starijim konzolama kada je single player bio jedina opcija. Pored toga imam Nintendo 3DS da odigram malo te "dječije igrice" čisto da odmorim od multiplayer fragshita :D
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    Potvrdjeno i Take Two ce izdavati igre za Switch. Eto RDR2 u krevetu/na solji/na plazi :D Meni je ovo vrh, jos ako izdaju N64 / SNES da se moze igrat, ma sreci nigdje kraja.
     
  18. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Kad bi bilo kompatibilno unazad, bio bi hit hitova.
    Mene samo brine koliko ce ovo uklikavanje mehanicki biti izdrzljivo, nema mi nista mrze nego kad neki zlijeb malo popusti pa se treska dok igram il nesto.
    Bacio bih ga odmah.
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    Nintendo je to. Ako raja nije lomila flat-kabal i preklopni mehanizam od 3DSa nece vjeruj ni ovo.
     
  20. zoi

    zoi Veteran foruma

    Živi bili pa vidjeli šta će od ovoga biti. Ionako niko od nas nije dioničar, svejedno nam je. Ja sam očito skeptičan, vidim neki su optimisticni pa je zanimljiva diskusija :D
    Što se tiče zljebova i to, već zamišljam situacije dijete ti izgubi ili pokvari onaj jedan dio i sličnih scena.