Nova HD 5800 serija Grafičkih kartica

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by WhiteNinja, Jan 21, 2009.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Evo procurilo nešto o novoj seriji ATI-jevih ili AMD-ovih kartica nova serija sa vrlo interesantnim rješenjima nešto slično kao kod procesora, samo se ovdje zna ko je gazda kod čipova. :smt003
    Doduše nije ništa oficijalno.


    http://www.tomshardware.co.uk/forum/pag ... _15_0.html
     
  2. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ovo je fanmade. :wink:
     
  3. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Misliš, ma neznam stvarno šta da ti kažem samo vjerujem da Ati radi na novoj arhitekturi to je sasvim sigurno.
    Šta ti misliš Enise?
     
  4. Moncho

    Moncho Komšija

    fake fake fake fake fake.
     
  5. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    nova arhitektura ce da legne tek 2011 do tada ce postojecu da zatezu
     
  6. GW

    GW Moderator

    Ali su dobre slike, mora se priznati.
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Rozi PCB, elektrolitski kondenzatori, hrpe mosfeta te kamara GPU-ova na karticama?

    Preruzno izgleda.
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Rambus-ov FlexIO bus na ATI kartici? Hmm nece ici za sada. :roll:
     
  9. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Jesam li ja to jedini koji je ovo primjetio?

    [​IMG]

    Prvo, tu je potpis nekog fanboya koji bi htio ovo da vidi, drugo ovo je iz 2006 godine sto se moze vidjeti po "today", trece nema sanse da ce high-end kartica biti velika kao 8600GT, cetvrto vec je poznato da ce Lil Dragon (RV870) predstavljati daljnji razvoj postojece arhitekture.
     
  10. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Ma ja sam sumnjo al htio sam da podijelim sa vama ove slike. I meni je prvo u oči upala veličina kartica pogotovu high end, tako mala nema smisla. Al nema veze sad barem imamo otvorenu temu oko nove ATI-jeve serije. Pa ljudi će javljat novosti kako budu vijesti curile o novoj arhitekturi.
     
  11. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ti si jedini to primjetio :smt003 Ta vijest je iz 2006te, sta je tu nelogicno, tu je postavljen podatak da je AMD otkupio te patente i da se kao sada koriste. Kao sto neko rece, na stranu ovaj photoshop :smt003 , specifikacije slicne ovima su moguce za nekoliko godina. Mogu oni to i ranije izdati ali im se ne isplati, treba naplatiti svakih 20% poboljsanja :roll:
    http://www.rambus.com/us/news/press_rel ... 60103.html
     
  12. Hansel

    Hansel Komšija

    Znam da će me ovaj spam koštati finih kaznenih bodova, ali nema veze, prihvatam, jer jednostavno moram reagovati.

    Ovo boldirano u citatu tvoga posta je beskrajno glupo.

    Prvo, forum nije napravljen da bi članovi tražili direktno mišljenje administratora s ciljem da se na taj način ''zbliže'' sa pomenutim i odmah u startu pokažu svoju naklonost njemu uzdižući ga iznad ostalih.

    Poštovanje svakako treba imati, ali jednako prema svim članovima upravo onako kako piše u pravilniku (a ne sjećam se da sam tamo pročitao da se prema administratoru treba odnositi na jedan poseban, istaknut način sa strahopoštovanjem).

    Drugo, ovo sam napisao jer sam siguran da ni Enisu niju cilj a ni volja da se članovi foruma obraćaju samo njemu lično u temama javnog karaktera, iz gore spomenutih razloga.

    Treće, kada si napisao ''Šta ti misliš Enise?'', ti si zapravo time rekao: ''Enise, mene interesuje samo tvoje mišljenje, a ne mišljenje drugih (u ovom slučaju drugih bezvrijednih papaka).

    Na taj način omalovažavaš sve ostale članove koji se jave na toj temi.

    Nije ovdje cilj žetoniranje i slični pristupi nego iznošenje svog mišljenja, pitanje, davanje odgovora, traženje rješenja problema i pomoć pri rješavanju problema, rasprava i sl. Siguran sam da administrator ima to za cilj. Šta misliš što ti nije odgovorio?

    Eto, nema veze za bobe i slično, ja sam morao reagovati.
     
  13. Esh

    Esh HWB

    Hansel, popularno kazano, polupao si loncice. Ako je covjeka interesovalo kojim slucajem "sta ja mislim o tome", pretpostavljam da je bilo u smislu toga da li mogu potvrditi ili demantirati neke od ranije navedenih "informacija", sto ima smisla jer se time bavim i imam tome pristup mnogo prije nego sto se uopce krene leakati po raznim forumima i tabloidima. Pisem o tim stvarima na vrijeme, radi postovanja svojih izvora i drugih kolega.

    Na ovu temu se nisam javljao iz prostog razloga sto je link hoax.
     
  14. Hansel

    Hansel Komšija

    Ako je napisao iz tog razloga, onda sam pogriješio. Mada iskreno sumnjam da je to razlog direktnog obraćanja.
     
  15. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Jadi mladog Hansela :mrgreen:
    Nemoj bolan reagovat na svaku, svakog novi korisnici znaju iznervirati ali presuti nekad :D Ovo je za tvoje dobro, otic' ce ti zivci drug. Ili na laksi nacin se izjadaj, otvori blog.
     
  16. Hansel

    Hansel Komšija

    Ma nisam se ja izvicirao. Ja sam na jedan smiran, pismeno forumlisan način dao svoje mišljenje o nečijem pristupu. A i nije isključeno da na taj način možda liječim svoje frustracije sa posla. :)
     
  17. ming

    ming Veteran foruma


    Sto si ljut sa posla, da nije ovaj sindrom;

    http://www.thebestpageintheuniverse.net ... mbassjocks
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    I, polozi li onaj ispit? :mrgreen:
     
  19. Hansel

    Hansel Komšija

    Ma nije posao težak niti ima nekih zavrzlama, samo mi mrsko raditi. :) Ispit nisam položio, nema veze, biće prilika. :)
     
  20. Esh

    Esh HWB

    Zakljucavam ovaj thread pa kad bude nesto posteno, napravit cemo novi, posto je ovo preslo u suplju vise razine.
     
Thread Status:
Not open for further replies.