Novi PC - sugestije

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by AlieN, Nov 6, 2014.

  1. AlieN

    AlieN Novi član

    Najbolje da ja izbacim jedan monitor i uzmem gigabyte gtx 970 i i7 4790K.

    Dajte mi jos nekog dobrog prodavaca s pika ako nije problem.
     
  2. KingT

    KingT Veteran foruma

  3. AlieN

    AlieN Novi član

    Hvala svim na prijedlozima i pomoci.

    Odlucio sam se za ovo otprilike.

    ASUS VS247N DVI 24'' - 290KM

    i5 4690K - 455KM

    ASUS Z97A - 295KM

    Gigabyte 970GTX 4gb OC - 770KM

    2x8GB 2400MHz Kingston HyperX Beast - 300KM

    120GB Samsung 840 EVO - 160KM

    SEASONIC SS-750AM EVO 750W 265 KM

    -2535km-


    Vidjecu jos da usparam 100km na maticnoj i napajanju ,al u biti cu uzeti Z97 chipset,sad ima nekih i od MSI po 250km ,i sl. ,dok pogledam jos koji review. I mozda onda ugurati i7 umjesto i5 od tih para. Mada koliko sam vidio i ovaj procesor je extra,cak bolji od nekih i7,moze se fino klokati i gura sve igre na high. I naci neko niskobudzetno high end kuciste xD
     
  4. KingT

    KingT Veteran foruma

    Platices 265KM za Seasonic 750W a ja prodajem novu 850W (isti model samo jaci) sa 3 god garancije u www.plus.ba u Sarajevu za 230KM :D
     
  5. AlieN

    AlieN Novi član

    Eto vidis,vec sam usparao 30km :D Ma to sam onako okvirne cijene stavio,cisto da vidite komponente za koje sam se odlucio,a to mi prvo izbacilo na search. Sad cu razgledati gdje mi je koja kompomenta najjeftinija. Kad krenem narucivati saljem ti pm :smt003
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Slobodno smanji format ploče na microATX, uzmi zaključan i7 umjesto i5, a od jeftinijih kućišta je Fractal Design Core 3000 sasvim ok. I valjda ćeš neki pošten cooler uzeti uz sve to.
     
  7. black

    black Komšija

    Ja sam svoj Core 3000 platio 110 KM.Zvjer od kucista za te pare.
     
  8. anel007

    anel007 Komšija

    gdje je toliko?
     
  9. AlieN

    AlieN Novi član

    Ma ebo kuciste,uzeti sta ispod 100km,samo da imam gdje ugurati kompomente.


    Ako moze neki jeftiniji cooler ,onaj noctua sto je @neo naveo je poskup,150km .Ispod 100km neki.
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    CoolerMaster Hyper 212 evo
    Oko 70km i hladice fino uz prilicno malo buke,medjutim nije ta noctua slucajno 150km
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Pa kad ti sve bude zvečalo i vibriralo pokajaćeš se što nisi uzeo nešto bolje.
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Evo dupli post al sta je tu je. Gledam bas sad ovo djelove i cudu se cudim. Sklapanje ovakvog kompa od toliko para a izbor djelova amaterski. Silne pare guras u graficku koja je komponenta koja najbrze gubi i vrijednost i performanse. A monitor koji treba da ti bude 5-6 godina neki jeftikaner. Takodje kuciste koje ce promjeni par konfiguracija hoces neko papirno da uzmes.

    Danasnji gaming trazi pored grafe i jak procesor,bitno je da stavis i7. Po meni u ovom tvom slucaju trebas ici na posteno kuciste dobar monitor jak procesor i naravno dobru napojnu. Ostali djelovi su prolazna roba.
     
  13. AlieN

    AlieN Novi član

    Samo mi onda cijena ode na 3000, sto je daleko vise nego sto mogu dati. Negdje moram i usparati. A grafa je u rangu sa 780ti koja je i do 500km skuplja. Tako da mislim da i nije skupa za preformanse koje daje. A sto se tice gaminga nije mi toliko bitno , nisam ovisnik o max detaljima.
     
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa ako ti gaming nije toliko bitan,sta ce ti grafa od 770km.

    Uzmes neku R9 270x cak polovnu za sitnu lovu sa kojom se takodje moze pristojno poigrat a razliku para ulozi u komponente koje ostaju.Neces komponente od dvije i po milje strpat u kartonsku kutiju.
     
  15. Zeleni

    Zeleni Network Ninja


    Ja ovdje gtx 770 uzimam po 300km :)
    25km je posiljka autobusom :)

    http://www.webhallen.com/se-sv/datorkom ... ternal:ref
    Te izadje 500km sa posiljkom.
     
  16. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Mogli smo kakav dil napravit za tu GTX 770 od 300KM? :D
     
  17. AlieN

    AlieN Novi član

    Nakon dosta vasih sugestija i bezbroj pogledanih youtube reviewa i tomshardware reviewa (mislim da sam namirio 5 god kako sam prestao pratiti hardware) odlucio sam se za 99% finalnu verziju.

    i5 4690K - 455KM - Nisam se odlucio za i7 jer sto se tice glavnih prednosti koje bi imao s njim u vidu hyper threadinga ,necu nikad iskoristiti,ne radim video rendering, niti neki extreme multitasking ,a 200km vise je znatna razlika,jer ako bi uzimao ,uzeo bi samo 4790K. A za gaming ovaj i5 jednako dobro gura sve igra,s nekom mini razlikom od 3-4 fpsa sto je totalno nebitno.

    ASUS Z97A - 295KM - Svugdje kazu da je dobra za overclocking pa eto,nije nesto ni skupa.

    Gigabyte GTX 970 4GB Gaming G1 - 820KM - Odlucio sam se za ovu skuplju(50KM) overclockanu verziju. Preformanse su strasne a ima i jako niske temp.

    8GB (2x4GB) Corsair Vengeance 1866Hz - 175KM - Kako kazu i ovdje a i svugdje ostalo,da je 1600 sasvim dovoljno.

    SEASONIC 750W GOLD - 230KM - I vise nego sto mi treba.

    Noctua NH-D14 - 170KM - Da se ne peglam s onim jeftinim i ne riskiram,svakako sam alergican na visoke temperature.


    Ukupna cijena je 2145KM .


    Ostaje mi jos 350 do max 450KM za kuciste i monitor,tu se jos nisam odlucio sta cu. Mozda uzmem samsungov od 22'' ,od 230km .Pa neko bolje kuciste za ostatak,ili bolji monitor a losije kuciste,to cu vidjeti jos.

    Izbacio sam SSD iz ove konfiguracije da poguram ove ostale komponente,a imam kod sebe kingston v300 120gb pa cu njega staviti,moze posluziti dok ne skupim sebi za neki bolji.
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nema potrebe tu grdosiju od coolera uzimati zbog par stepeni razlike. Ja bih radije uzeo slabiji model a ostatak uložio u dodatni RAM.
     
  19. AlieN

    AlieN Novi član

    Cooler Master Hyper 212 EVO ?

    I da vratim ram na 16GB onda.
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Po meni je to bolja varijanta.