Novi PC - sugestije

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by AlieN, Nov 6, 2014.

  1. AlieN

    AlieN Novi član

    Pa mozda ona jest skupa ako gledas cijenu,ali ako gledas preformanse ,onda nije.Po svim benchmark testovima OC G1 i MSI daju skoro isti ili veci fps od 980gtx i 780ti (stock),koje su skuplje 500-600-700km.

    A to sa low detalje sam naveo,jer za 2-3 god ako ne budem mogao na high ili ultra high igrati,nece mi biti nikakav problem da igram na med ili low.Bitno da ce ova graficka moci pokretati sve u narednih 4-5 god,a sad koji detalji vise manje .U koliko ne crkne naravno.

    Kad vec trosim pare da ih potrosim kako treba. :D
     
  2. Pionir

    Pionir Overclocker

    Koliko vidim, najcvrsce si odlucan za gpu, sta si odlucio za ostalo ?

    Da li bi kupio moje kuciste ?
     
  3. AlieN

    AlieN Novi član

    Koje i koliko para ?
     
  4. Pionir

    Pionir Overclocker

    HAF 912 +, nisam siguran za tacnu cijenu, nema online momaka (Sarajevo) koji prodaje kuciste i koje mislim kupiti.

    Kuciste moze biti dostavljeno u Bihac, pa ako si zainteresovan javi da se organizujem.
     
  5. KingT

    KingT Veteran foruma

  6. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ima silencio za 100km što je prava džabana
     
  7. AlieN

    AlieN Novi član

    Silencio mi je ruzno :D

    Ova 2 druga od CMa su mi ok,cekam da mi javi cijenu za 922 pa cu odluciti koji cu . Koliko vidim na slikama mozda 1-2 ogrebotine,al nevazno. Bitno da cooleri dodju ,ko ce to uzimati jos.
     
  8. AlieN

    AlieN Novi član

    Treba mi pomoc od ovih Overclockera :D

    Ovako ja planiram OC 4790K na 4.5ghz max ,mislim da mi preko toga ne treba,a i ne bi volio da mu vadim dusu.

    S obzirom da zavisi od cipa do cipa koliko moze OC ,ajmo uzeti neki best scenario da mi za 4.5 treba 1.2/1.25V (sigurna granica)

    E sad maticne,posto se ove z97 maticne sve razlikuju u sitnicama,i nepotrebnim featurima odlucio sam se za MSI gaming zbog crno crvene teme,da mi ide uz graficku i ram.

    E sad dilema.

    MSI GAMING 5 i 7,razlika 50km,poneki port vise na 7 sto mi ne treba,ali ima razlike u VRMu.

    gaming 5 - 4 true phase vrm + 4 doubler

    gaming 7 - 6 true phase vrm + 6 doubler + kvalitetniji heatsink i pwm

    Znaci gaming 7 ima kvalitetniji VRM,tj bolji power supply sto omogucava bolji overclocking,al s obzirom da ja ne mislim ici do max,onda mi ne znaci puno,ali ako je recimo na gaming 5 na 4.5ghz minimun 1.25V da bi radio stabilno,da li to znaci da bi na gaming 7 za isti clock mogao staviti 1.2V ili npr 1.15V da radi isto stabilno,jer ima vise 6/12 fazi i kvalitetnije hladjenje . Jer bi mi u tom slucaju procesor radio na manjim temperatura i trosio manje struje.

    Ne zamjerite ako sam sta pogresno napisao,previse terminologije nove za mene kako sam poceo sastavljati PC,zadnje sta sam clocko je bio pentium 4 prije 7 godina :D
     
  9. KingT

    KingT Veteran foruma

    Druze i7 4790K fabricki radi na 4.4GHz na svim jezgrama kade je u full load, znaci ne trebas da ga overclockas uopste. Dodatnih 100, 200 ili 300MHz ti nece nista posebno znaciti.

    Kolins sa foruma je uzeo i7 4790K i Gigabyte Z97 SLI plocu koja ima samo 4 faze za napajanje CPU-a pa mu sve uredno sljaka.

    Licno da uzimam i7 4790K ne bih uopste obracao paznju na plocu, cak bih mozda uzeo i neku H97 plocu koja ima 4 RAM slota i dovoljno SATA 3 i USB3 konektora.
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja imam dva komp u jednom asus ploca u drugom msi. Ne bi vise nikad kupio msi. Asus je miljama ispred.

    Drzi se one ploce koju si prije izabrao.
     
  11. adsubzero

    adsubzero Komšija

  12. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ima i Gigabyte crno-crvenu Z/H97-Gaming seriju :)
     
  13. AlieN

    AlieN Novi član

    A vidio sam,mda ove sto kod nas imaju jeftine nisu nesto u poredjenju s ostalima povodom VRMa. Gaming 7 recimo od njih preporucuju al je nema na piku. Al ou MSI seriju bas svih hvale,vidio sam da su dosta pisali za prosle da nisu nesto bile od MSI,al ove nove jako puno raja uzima i ima dosta reviewa,pogotovo gaming 7.

    Od asusa pored ove sto sam ja stavio ,fale i ROG VII seriju al je poskupa. Tako da ziv ne znam :D

    Naravno sve su to mini razlike izuzev tog VRMa,ako necu klokati mogu neku i jeftiniju,al eto kad sam vec uzeo procesor koji moze onda bi sebi ostavio prostora da mogu i iskoristiti potencijal kad me pukne prenos.
     
  14. Benq

    Benq Komšija

    I jesi li sklopio sta :) ?
     
  15. AlieN

    AlieN Novi član

    Ma to je to,mozda jedino maximus VII ranger umjesto ove maticne,cisto zbog estetike. Kućište Cooler Master K380 ,ostalo isto .

    Napajanje sam narucio,ostalo uskoro,finansije stekaju :D
     
  16. xman

    xman Komšija

    Znaci GTX 970 uzimas? Javi kakva je jer sam i ja zagrizao za nju,stim da cu komp uzimati za par mjeseci...

    Citam danas nesto vezano za 970-ke i naletim na OC testove nekih verzija i ljudi ne mogu da vjeruju kako su podlozne klokanju. Ev citiram lika koji je klokao asus strix verziju.