Novi PC - sugestije

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by AlieN, Nov 6, 2014.

  1. AlieN

    AlieN Novi član

    http://prntscr.com/54psdp

    Po ovom si potpuno u pravu,jedina razlika sto se ovaj cuje kad je na max,za 100km razlike,nebitno :D
     
  2. efo

    efo Komšija

    Sve ok, samo ostaje pitanje za grafu, ako nisi okorjeli gamer, onda je ta grafa stvarno overkill, posebno za monitor od 22 inca kojeg pominjes :D

    Ponovici ti i ja jos jednom, grafa je komponenta kojoj najbrze opada cijena, tako da s te strane ocekuj da ce ista ta grafa za pola godine godinu duplo manje vrijediti.
     
  3. AlieN

    AlieN Novi član

    Ma znam ja to,al problem je sto ja ne planiram mijenjati nista narednih 5-6 godina,osim ukoliko nesto crkne. Nesto slicno kao sto sam i prije radio. Prosli pc (8800gt,4gb rama,antec nine hundred,q6600 2.4..) kostao me ko ovaj sad otprilike ,2008 ga kupio prije nego cu na fax,i evo jos mu nista nije crklo.

    Sto se tice monitora,trenutni mi ima 19'' a zadnje 2 god sam koristio laptop od 15'' (dok mi nije crko prije par dana,glupa graficka i glupi radeon sa zagrijavanjem) ,tako da 22'' ce meni biti veliko sad. Mda ima i onaj asusov sto sam gore naveo od 24'' od 290km ,al dok jos nadjem gdje reviewa da vidim radil to dugo,jer kako god jeftin je za 24''.

    Ja bi najradje da imam 3000km sad da mogu dati,da se ne moram peglati al jbg,tako je kako je.
     
  4. Pionir

    Pionir Overclocker

  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Plus što 140mm hladnjaci često blokiraju pristup prvom PCI-E slotu.
     
  6. AlieN

    AlieN Novi član

    Posto mi je lakse ram upgredati neko procesor,namiricu ja to na i7 ipak. Taman te pare od coolera i vraticu onu pocetnu 970 od 770km ,i mogu uzeti 4790K ,evo nadje za 600km ,frisko dodan na pik.

    Izadje sve tacno 2600km,s nekim kucistem do 140,jos naprositi gdje postarinu :D
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako kupiš većinu stvari od jednog korisnika, siguran sam da možeš dogovoriti besplatnu dostavu.
     
  8. AlieN

    AlieN Novi član

    Procesor od jednog,napajanje od @kinga ,a ostalo sve od treceg lika :D

    Evo i graficka mi na akciji,710KM ,krenulo me :D

    Sacekati jos par dana mozda dobijem sve dzabe :mrgreen: :mrgreen:
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    E pa od tog trećeg lika traži da ti besplatno dostavi.
     
  10. xman

    xman Komšija

    Vezano sa ove 970-ke. I ja sledece godine planiram uzeti kakav gaming racunar i kolega igor mi je preporucio 970-ku kao jeftinu a strasno jaku graficku karticu. I prilicno sam siguran da ce izbor pasti na nju iako do tada ima 5-6 mjeseci... Elem gledam po netu raji se desava da ta graficka zna imati extremno lose perfomanse,duplo losije performanse od duplo slabijih kartica od sebe i da su stvari iste nevezano koji driveri bili u pitanju... Dok opet ima videa i komentara kako ta graficka kada ima dovoljno jak procesor sve igre tjera da lete na full hd rezi i max detaljima. Tako da sam tu zbunjen...
     
  11. AlieN

    AlieN Novi član

    Ja nigdje nisam nasao da se zale na preformanse.

    Otprilike OC verzije 970ke imaju isti ili veci fps od stock 980gtx. Dodas na to da su 400-500KM jeftinije,sve ti je jasno.

    Najvise se ljudi troume izmedju asus,msi i gigabyte.

    asus strix (800km)- ima najmanji stock OC ,i najmanji potencijalni OC ,najtisa je od ove 3,ima 0 RPM feature sto znaci da se cooleri pale tek poslije 60C i ima backplate i trosi najmanje struje

    gigabyte g1 OC(820km) - ima najveci stock OC i najveci potencijalni OC ,najduza je ,najbolje hladjene,temp na max OC ne prelaze 65C ,ima backplate

    MSI gaming oc(750KM) - manji stock OC od g1,potencijalno su skoro iste,najljepsa je ,ima 0 RPM feature takodjer,na max OC max temp 70C i nema backplate.

    i imas ovu najjeftiniju varijantu od gigabytea windforce OC edition(710km),koja nema backplate i to su valjda verzije koje su failale na binning testovima.


    Ono sto sam vidio da se znaju zaliti jer ,da npr kod MSI je znalo biti problema ,i na proslim verzijama da se cooler zavrti na 100% i nece da stane dok se PC ne ugasi. Kod gigabyte navodno se cooleri pocnu cuti dosta,nakon godinu dvije i sl. U biti sa svakom mozes imati odredjeni problem ako si baksuz :D

    Najvise se uzimaju MSI i G1,pretezno zbog najveceg OC ,za G1 se odlucuju zbog backplatea ,dok za MSI jer je jako tiha zbog 0RPM,dok G1 ima najbolje hladjenje za VRM takodjer.
     
  12. xman

    xman Komšija

    Ukucaj na googlu samo "gtx 970 fps problem",i ja sam slucajno naletio i ono,nije lijepo citati da likovi imaju uzasno lose performanse a ne mogu to nicim objasniti niti potrazivati garanciju jer grafika je u sustini ispravna...
    A vezano za ove verijante koje si naveo sve je to u par deka jer i windforce kao najslabija vrti sve na max detaljima sa AA itd u velikom broju slicica u sec,tako bar na na YT prikazuju :)
     
  13. AlieN

    AlieN Novi član

    Sto se tice fpsa koliko vidim,to je do drivera neki problem,tako da ce se to fixati. Jer vidim da su neki vracali stare drivere i da radi onda normalno.

    Ma jest u 5 deka,s OC dobijes nekih max 15fpsa,i od toga ces mozda imati koristi za 2-3 godine. Al ipak gledam dugorocno ,sto se tice da mi sto duze radi,tako da tu pada izbor na g1,jer ima daleko najbolje hladjenje cak i kad je OC.
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    sta ba za 2 godine, eto ta grafa je vec slaba sa novi Assassin's Creed :D
     
  15. anel007

    anel007 Komšija

    sve osim konzola je slabo za novog assasina, ubisoft ftw :mrgreen: :mrgreen:
     
  16. xman

    xman Komšija

    Navodno je novi AC nevjerovatno neoptimizovana igra za PC,ali i pored toga baca 50 i kusur frejmova sa ovom grafom i naravno izgleda ljepse nego na konzolama.
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    mozes ocekivati sve vise takvih (neoptimiziranih) naslova, tako da nije na mjestu da ce overklok te grafe biti potreban tek za 2 godine.
     
  18. xman

    xman Komšija

    Moguce,ali malo vjerovatno(neka istrazivanja navode kako ce PC gaming igrati vazniju ulogu u godinama koje dolaze)jer kada uzmes u obzir da 99% posto igara danas izgledaju identicno na medium i max detaljima, tako oc 970-ke nece sustinski biti potreban ni za 5 godina.
     
  19. AlieN

    AlieN Novi član

    Ja sma ionako navikao igrati igre do sad na low detaljima,da ima sto vise fpsa :D cod2 ,cod4 i sl. Tako da mi to bukvalno nista ne predstavlja,na kojim detaljima sta mogu igrati,bitno da se moze pokrenuti i da ne koci. Bar meni.
     
  20. Benq

    Benq Komšija

    Pa drug sta ce ti onda grafa od 700KM :) , uzmi neku do 300 i sigurno ces i u narednom periodu moci igrati sve igre na LOW, u suprotnom spremi se da mijenjas kartu svake dvije godine.